Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az elfojtott agresszió, düh,...

Az elfojtott agresszió, düh, az veszélyes? Félni kell valakinek, ha soha nem ordít a másikkal?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam nagyon nyugodt, mindig békés. És furcsa.

Ha valaki elkezd vele ordibálni, ugyan olyan nyugodtan beszél vele, nem kapja fel semmin a vizet. Ha bele másznál az arcába, és üvöltenél vele, akkor is, max megkérne, hogy ne ordíts vele, és állj hátrébb.


És elkezdtünk vele beszélgetni, és azt mondja, mindig arra gondol, hogy csak szeretettel lehet békét kivívni, nem agresszióval, és dühvel.

És azt mondta, hogy ha megvernék, megütnék, nem ütne vissza! Mert ara gondolna, hogy másnak fájdalmat, sérülést okozna... :O


És erre mondta az egyik haverom, hogy "szóval elfojtod a dühödet? Az nagy baj, az ilyenekből lesznek azok, akik egyszer felállnak, és leszúrnak mindenkit!"

De azt mondta, hogy nem elfojtja, hanem bele gondol, hogy nem ér annyit a dolog, hogy másoknak fájdalmat okozzon, inkább eltűri ő.

De a haverom folytatta, hogy ezt nem lehet! Mindenkinek ki KELL adnai a dühét, idegességét, feszültségét! Olyan nincs, hogy senkire nem förmedsz rá, ordítasz vele, vagy bunkózol, és egészségesen élsz!

De azt mondja, van! És nem kell másokat követni azzal, hogy ha Ők ordítanak, akkor te is ordítasz, mert az rosszabb ha ideges vagy, a vérnyomásod az egekben, mintha nyugodtan beszélsz, és higgadt maradsz!



Én ilyen emberrel még nem találkoztam!

Aki ha megütnék, állná az ütéseket, és inkább agyon veretné magát, egy viszont ütés nélkül!


Ez most igaz? Szerinte nincs szükség az idegeskedésre, agresszióra az élethez! Haverom szerint meg ez nem normális! Veszélyes, ha az ember mindig csak nyel, tűr, ezekből lesznek azok, akik 20-30 év házasság után leszúrják a férjüket/feleségüket!


Most komoly?



2014. jan. 6. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van ilyen ember, aki ezt így éli meg és nem elfojtja a negatív dolgokat.
2014. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hangefekt válasza:
94%

Én is ilyen nagyon nyugodt ember vagyok. A feszültséget meg sporttal és olvasásal és más dolgokkal vezetem le.

Én az a típus vagyok aki sokmindent lennyel de ha betelik a pohár akkor minden kapcsolatot megszakították az illetővel

Szerintem nincs ezzel gond, mi nyugodtabban látjuk a világot.

2014. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy az osztálytársatokat ilyen veszély fenyegetné. Egyszerűen csak magasabb szinten van, mint ti és nem veszi komolyan az ilyen sérelmeket. Én is ismerek egy ilyen embert, teljesen kiegyensúlyozott volt már iskolás korában is, pedig akkoriban érték atrocitások. Ő azt mondta, nem veszi magára ezeket dolgokat, mert tudja, hogy azok az emberek sokkal alacsonyabb értelmi szinten annak nála és nem alacsonyodik le hozzájuk azzal, hogy felemeli a hangját, stb.. Ezt kb. úgy kell elképzelni, mint, amikor egy kisgyerek elkezd hisztizni, bőgni valamiért. Tudod, hogy még kicsi, butácska, ezért nem fogod megverni, nem fogsz vele üvöltözni, mert tudod, hogy nincs még azon az agyi szinten, hogy megértse. Ha viszont elkezdesz hozzá kedvesen beszélni, babusgatni, egy idő után megnyugszik.
2014. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Régen nem voltam ilyen, de ma már nem kapom fel a vizet olyan könnyen. Nem elfojtom az agressziómat, hanem.nincs is bennem. Ha valaki beszól, nem zavar. Egy csomóan szeretnek, rájuk koncentrálok, az ő véleményük számít. Sokan mulyának tartanak vagy gyengének, mert nem érvényesítem sokszor az akaratomat. Pedig engem csak nem zavarnak ezek a dolgok, nem pedig félek szólni értük. Valaki beáll elém a sorba? És akkor mi van? Van nagyobb gond is a világon. Ha pedig mégis szólok valami miatt, a nyugodt, határozott hangnem sokkal hatásosabb, mint az üvöltözés és csapkodás. Az emberek nem azt tisztelik, aki hangosabban bír üvölteni, hanem akinek akkor is figyelnek a szavára, ha csak suttog.
2014. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok, ez a magatartás nem összetévesztendő a passzív-agresszív magatartással, amikor valaki belül fortyog, de.nem meri kimondani, hogy bántja valami. Az tényleg kitör egy idő után. Ez általában nem jelent gyilkosságot, csak egy nagy hisztit.
2014. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komoly lehet az a lány! (bár én is ilyesmi vagyok,de én mindig levezetem valahogy a stresszt,nem ütök én se vissza)És egyéb érzelmeket azért mutat,nem?pl.:szomorúság stb. Én az ilyen embereket nagyon tisztelem!Okosabb és érettebb,mint mi.Szerintem attól még szomorú,dühös,de nem mutatja vagy valahogy levezeti a düht.Egy igazi KOODERE!Amúgy csendes?Lány,fiú?
2014. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fiú, és ezért meglepő! Hány fiú hagyná, hogy ordítsanak vele, és ha kell megüssék, és ne üssön vissza? Nem hiszem hogy sok! Ezért furcsálom! A férfiak kiállnak magukért! Nem sokat látni amelyik hagyja, hogy bántsák!

Nem szomorú, semmi nincs az arcán, a szeme se rebben meg, valahogy mindig nyugodt!

2014. jan. 6. 21:46
 8/10 anonim válasza:
100%

Irigylem az osztàlytársad.. :DD

Kevés az ilyen ember sajnos. :/ :)

2014. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is fiú vagyok és ugyan ilyen.. Hogy magamba fojtom-e vagy nem veszem figyelembe azt nem tudom, mert nem vagyok pszichológus. De sokan mondták, hogy félnek tőlem (:DD), mert még ha komolyan meg is fenyegetnek, akkor se csinálok semmit, még a szemem sem rebben. Szerintem nem vagyok ijesztő, de sokan csendes gyilkosnak tartanak, pedig csak szimplán jó az önkontrollom.
2016. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előző kommentelő vagyok: Vannak nekünk is érzelmeink csak nem tudjuk kimutatni, ez egyfajta személyiség típus.
2016. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!