Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MKiért képesek megharagudni...

MKiért képesek megharagudni rád az emberek, ha kérnek tőled szívességet, és nem teszed meg? Hogy lehetnek még ők mérgesek?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a szívesség nem kötelező.

Mégis ha valaki megkér valamire, és nemet mondasz, úgy haragszik rád, mintha legalább hátba szúrtad volna...

Miért?



2014. jan. 11. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mert általában el is várják azt hogy segíts, az más kérdés hogy jogosan vagy nem jogosan.


Igazából engem is sokszor felcsesztek már emberek, mert bár tőlem folyton kértek segítséget, de ha én kértem volna valamit akkor vagy nemleges volt a válasz, vagy még le lettem cseszve, hogy "persze ilyenkor megtalálsz"...és mondta ezt egy olyan ember, aki utána pár nappal szintén tőlem kért volna szívességet.


Meg általában azért nem teljesíthetetlen dolgokat kérek, meg ha tőlem kérnek valamit, jegyzetet, könyvet, satöbbi, akkor ha időm engedi megkeresem, megcsinálom nekik, és ilyen szempontból sztem jogosan várom el hogy mások is segítsenek nekem ha úgy alakul.

2014. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mert ha egyszer már segítettél azt gondolja hogy ez neked nem kerül semmibe aztán elvárja végül meg koppan mikor mégsem jön össze. Akkor persze jön az hogy a lelkiismeretedre hat meg csak most mert ez tényleg fontos de tudni kell nemet mondani. Ha megharagudott akkor nincs olyan értelmi szinten hogy belássa hogy neked is van egy saját életed.
2014. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem inkább az csesz fel hogy folyamatosan azért írnak rám mert vagy segíteni kell vagy házi, beadandó stb. Már rohadt elegem van belőlük. Rendes hobbim közé tartozik hogy hülyeségeket írok a házikba csak azért is. Érdemeljék meg nyugodtan a csalódást. Ők köcsögösködnek, hát kapják vissza
2023. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!