Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy egy ember...

Létezik olyan, hogy egy ember annyiszor nyomja el az érzéseit - nem beszéli ki magából stb. - hogy egy idő után elfásul és úgy érzi mintha nem érezne semmit? Paradoxan hangzik, de valami olyamire gondolok hogy nem ismeri fel mit érez konkrétan.

Figyelt kérdés
És ezen az állapoton hogyan lehet segíteni?
2014. jan. 27. 23:05
 1/8 anonim válasza:
nem tudom hogy létezik-e ilyen:S de velem még nem fordult elő, pedig én is olyan vagyok hogy elfojtom az érzéseimet és nem mutatom ki illetve nem szeretek beszélni róluk, persze igazából ez csak a negatív,rossz érzelmek/érzésekre vonatkozik nálam:)
2014. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik. Sokszor "érzem", hogy elfásult vagyok. Annyira sokszor aláztak meg az életben, hogy amikor kiderült egy közeli családtagomról, súlyos beteg, egyáltalán nem azt éreztem, amit "kellett" volna. Ha bemondanak egy halálesetet, nem érdekel, olyan unalmasnak találom és ez nem normális. Meg kéne ráznia, de nem ez történik. Elgondolkodom rajta és ennyi. Ami a legjobban zavar, hogy nincs olyan akire azt tudnám mondani szeretem, mint ha elfelejtettem volna szeretni.


Megoldás talán lehet az , ha megpróbálsz kitörni a saját személyes teredből és nem a biztonságot keresve, új érzéseket fedezel fel. Nekem segít, neked nem feltétlenül fog.

2014. jan. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

ha nem érez semmit,akkor 0 az önismerete.

aki meg elnyomja az érzéseit az gyáva és nem érdemel együttérzést.

2014. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Létezik, velem is így viselkedik valaki. Pszichológusnál voltál már? Hidd el sokat tudna segíteni... mégiscsak szakember.
2014. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Létezik, pl. Én.
2014. jan. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen talán nem lehet kiölni az érzelmeket, de azért eléggé vissza lehet fogni őket.

Én pl.: addig a szintig jutottam, hogy az idegen emberek tragédiái nem tudnak meghatni, de ezt természetesnek is tekintem, elvégre nekem nem volt senkim, nem ismertem. De más dolgok is nehezen tudnak meghatni. Furcsa módon az állatok iránt nagyobb empátiát érzek, mint az emberek iránt.

Én azt mondanám, hogy nehezen lehet kilábalni ebből a helyzetből, ha egyáltalán kilehet. A monoton életmód pl.: csak ront a helyzeten, amikor kb. minden nap ugyan úgy telik. És a legtöbb ember így él.

Felkelsz, elmész munkába/iskolába, hazamész, eszel, csinálsz valamit, lefekszel, és az egész kezdődik elölről.

Én speciel nem találok örömöt az életben 20 évesen. Nem az van, hogy nem szeretek élni, hanem inkább nem tudok örülni semminek. Nincs kedvem semmihez. Mint egy robot.

Aki folyamatos ingereket kap, az biztos nem kerül ilyen állapotba.

És ez mind az érzelmek elnyomásából alakult ki szerintem.

2014. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 3005 ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, emiatt sajnos normális emberi kapcsolatokat sem sikerült kialakítanom. Elmentem pszichológushoz, még nagyon az elején vagyok, de remélem, hogy segíteni fog.
2014. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez azért van szerintem mert nem szeretsz úgy igazán senkit.Ha még gyere vagy akkor igazából pl: anyukádat is szereted de már ilyen átlagosan.Hiába van az ha szeretnek ha te nem szeretsz senkit.Anélkül egy űr lesz a mindennapokban és nem tudsz rájönni hogy mi az.Amíg nem szeretsz meg egy új embert igazán addig ez az rzés nem fog elmúlni.
2015. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!