Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rosszul esik mit tegyek?

Nagyon rosszul esik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy 14 éves kövér fiú vagyok és folyton gúnyolnak de a kövérségem betegségből és genetikából ered és nagyon nehezen fogyok ! És mindig csúfolnak pedig sokan tudják hogy nem az én hibám a kövérségem de azért is :/ Igaz vannak legjobb barátaim és jó barátaim de ők aztmondják hogy ne foglalkozzak vele de azért mégis érdekel :( Valakinek valami tanácsa?

2014. jan. 29. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám a helyedben nekik, hogy: tudjátok, én szerencsésnek érzem magam, hogy a kövérségre való hajlamot örököltem, és nem a hülyeségre és taplóságra való hajlamot, mint ti...
2014. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom :( Az a ciki, hogy valaki még 14 évesen is olyan szinten van, hogy csúfolódik.

Próbálj meg a barátaiddal foglalkozni, ők ismernek, ők szeretnek. A többiek csak idegenek.

Nincs olyan, akit mindenki szeret, az a lényeg, hogy a barátaid és a családod szeret.

2014. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van de ez nem fogja őket eltántorítani :/ És nem mindegyik 14 éves az a gond hogy a kövérséggel az is jár hogy nagyobb a mellem mint a 8.-os lányoknak :( És az már a vége !
2014. jan. 29. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni, mert nem tudom beleképzelni magam azok helyébe, akik piszkálnak, ezért nem is tudom, hogy miért teszik, mi hatna rájuk.

Nálunk is volt általánosban és középsuliban is olyan, aki duckóbb volt, meg akinek cicije is volt, de nem piszkáltuk, nem is érdekelt ez, mert jófej volt, vicces, ugyanúgy elvoltunk vele, mint bárki mással.

Szerintem az segíthet, ha a barátaid között van olyan, akire a többiek felnéznek, akitől félnek, aki népszerű a suliban, ha ő megvédene, akkor az biztosan hatásos lenne.

Nálunk ilyen az osztályban nem volt, hogy bárki piszkálta volna a másikat, de más osztályokból volt, hogy beszóltak annak, aki valamiért félénkebb, vagy gyengébb volt, és akkor közösen megvédtük azt, akit piszkálnak. Egy embert könnyű piszkálni, de ha kiáll mellette 5-10-15 másik, akkor már azért nem olyan bátrak.

2014. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi osztályunkban van egy kövér lány és a másik osztályba egy kövér fiú(7.esek vagyunk) szintén 14 évesek.A kövér lányt folyamatos csúfolják a fiúk a múltkor sírva rohant ki tesi órárol,a kövér fiút még a tanár is(!!!) Csúfolja.De nyugi ne vedd őket komolyan amikor csúfolnak ne is figyelj rájuk!Fel a fejjel :D 14/L
2014. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Siv Widerberg: SZERELEM


Sten-Malténak nagy, vörös és elálló

füle van.

Nekem tetszik

a nagy vörös és elálló

fül.


Amit mondani szeretnék ezzel, az az, hogy egy-két-három év múlva lesz egy lány, aki úgy fog téged szeretni, ahogy vagy. (Saját példám.)


Ettől függetlenül ne használd kifogásként a betegséget, és a genetikát, szintén a magam példájából kiindulva. Sportolj, egyél egészségesen, amennyire a családod ezt lehetővé teszi, mert más dolog a kövérség, és megint más a legyintés, hogy "én úgyis kövér vagyok".

2014. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem javaslom azt, amit az első írt. Bár rövid ideig tartó elégtételt éreznél, de valószínűleg súlyosbítanál a helyzeteden.

Sajnálom a helyzeted és együttérzek, én is megtapasztaltam. Tudom, hogy nem erre a tanácsra számítasz, de tényleg az a legjobb, ha megspórolod magadnak a stresszt és nem foglalkozol velük. Tudod róluk, hogy tévednek, hogy idióták, és ennyi. Idővel ők is rádöbbennek majd (lehet, hogy csak felnőttként, de rádöbbennek), ráadásul ha nem adsz több támadási felületet (tehát pl kirohanásokat, vagy hogy mutatod a dühöd), akkor ez az egy támadási felület egy idő után uncsi lesz. Minden csoda három napig tart. Ha lepattannak rólad a szavaik, egy idő után magukat ismétlő papagájok lesznek.

2014. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A beteg meggyógyul, a részeg kijózanodik, a kövér lefogy, de a hülye, az megmarad hülyének. Ezt értesd meg az osztálytársaiddal.

Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy miken mész át, és azt is tudom, hogy milyen nehéz dolog az, amikor szinte az egész közösség rád száll, és te vagy a céltábla. Végtelenül primitív dolog ez, de egy hülye százat csinál.

Neked szerencséd, hogy vannak barátaid. Nekem nem voltak. Foglalkozz, beszélgess velük, legyetek sokat együtt, a többit pedig sza...d le!

2014. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Nos, az a baj, hogy ha meghunyászkodik, és nem szab egy határt, hogy elég, innentől nincs tovább, ne piszkálják, akkor egészen eldurvulhat a helyzet, sajnos! Nem azt mondom, hogy menjek nekik, vagy mutassa ki a dühét, de igen is ki kell állnia magáért, és megszabni egy határvonalat, amit ne lépjenek át! Azzal, hogy félre húzódik, és hagyja, had mondják, csak rosszabbodni fog a helyzet, mert következmények, válasz vagy bármi nélkül miért is állnának le a diáktársak?
2014. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!