Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért része a punk szubkultúrá...

Miért része a punk szubkultúrának az acélbetétes bakancs, és hogyan vált tulajdonképpen egy meghatározó jelenségévé?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az Egyesült Államokból ered a dolog, ahol mondhatjuk, hogy nagy hagyománya van a bandáknak, bandaháborúknak, harcoknak. A bakancs alapvető viselet volt annak, aki a stílust követte, az acélbetétes pedig hasznos volt az egyes harcokban, verekedésekben, így gondolom előbb utóbb elterjed a stílust követők között.

Nem tudom, hogy mennyire pontos, helytálló, amit most leírtam, de erre gondoltam, amikor elolvastam a kérdést.

2014. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, ez lenne a logikus, csak pont az az érdekes, hogy a punk az angliából/nagy britanniából indul... és ami a punkokat illeti, a verekedés, stb távol áll tőlük. nem nevezném ezt az egészet banda dolognak, ez inkább egy tüntető jellegű mozgalom. és nem a másik emberek ellen, hanema rendszer ellen.
2014. jan. 29. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig fontos az acélbetét? :) Anno mi azért hordtuk legfőképpen, mert pogózni csak abban lehet, különben totál szétrúgnak, persze amúgy is, mert mindenki sípcsonton rúg az acélbetétes bakancsával, de hát valamiért akkor ezt élveztük, másra soha nem használtam. de mivel én lány vagyok verekedésekben nem nagyon vettem részt, biztos van akinek ahhoz kell és ahhoz hasznos is lehet.
2014. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Igen a punkok alapvetően nem verekednek, viszont nagyon sokat isznak és az könnyen vezet verekedéshez, plusz, ha jön egy náci banda, akkor valahogy meg kell védeniük magukat, itt Magyarországon is.
2014. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem :)
2014. jan. 29. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
A punk szubkultúra Angliából indult! Az acélbetétes későbbi punk klisé. A '70-es években nem egészen olyanok voltak a punkok mint most!
2014. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meg mert a punkok, ugyanúgy, mint a skinheadek, a munkásosztályból származtak :)
2014. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!