Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan Buddha vagyok...

Túlságosan Buddha vagyok beadandók, zh-k előtt, nem tudom komolyan venni, ami néha visszaüt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tudom motiválni magam. Nem érdekel hű de nagyon a szak, ahol tanulok, de nagyon másik sem. És néha tényleg visszaüt az, ha az előadás vizsgája előtt fél óra után 9gag-en nézek Good Guy Greg-eket, jegyzetem meg nincs is, mert ahhoz be kellett volna járni. Légyszi, ne azzal gyertek, hogy akkor minek tanulok, miért nem dolgozok, alapítok vallást, ások űrkutat helyette, nekem ez a helyzet nagyon is faja lenne, ha legalább 71-re felvinné 70-ről a pulzusom egy közelgő zh gondolata. Előre is köszi!

2014. febr. 21. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mit csinálj? Csinálj úgy mintha izgatott lennél, színészkedj. Aztán rutinná válik, és ha sokat gyakorolsz akkor az életed részévé lesz az izgalom. Jómagam roppant ügyesen játszom el a nyugodt embert, mikor szétszakadnék az idegtől, szóval pont a fordítottja vagyok a bajodnak. :)
2014. febr. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet :)
2014. febr. 21. 02:35
 3/8 anonim ***** válasza:

és miért zavar, hogy nem vagy idegroncs olyasmi miatt, ami már mindegy?

én örülnék neki, ha nem lennék fizikailag rosszul az idegtől minden nyomorult zh előtt...


Egyébként van olyan, ami felviszi a pulzusodat, vagy mindennel így állsz?

Nálunk a tanárok is segítenének egy ilyen probléma megoldásában, mert akkor is szétaláznak, hogyha tanultál, így már a vizsga gondolatától is idegbeteg leszel.

2014. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én tudom mit érzel, ugyanilyen vagyok én is, csak én az angol vizsgámra készülök :D És tanulnom kéne a szóbelire, csak valami visszahúz és mostanság elég sok mindennel vagyok így.

Találd meg benne azt amit szeretsz: én pl. imádok kisebb történeteket olvasni angolul, és néha azzal jutalmazom magam hogy tanulás végén elolvashatok néhányat :D

Szeretnék én is motiváltabb lenni, szóval ha rájössz valami igazán áttörő megoldásra, szólj nekem is :D Addig is itt van a fentebbi tanácsom, remélem segít :)

2014. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem az motivál, hogy le akarok vizsgázni és amennyiben tudom, szeretném megkönnyíteni a helyzetemet. Nem akarok még vizsgaidőszak elején azért vizsgázni, hogy aláírást kapjak, vagy tömbösített zh-t írni ugyanezért. Inkább próbálok összehozni egy kettest, a többit meg vizsgán "megbeszéljük". Nem mondanám, hogy idegbeteg leszek zh előtt. Attól függ hogy állok hozzá, hogy milyen pótlási lehetőség van. Ha tudom, hogy ha úszik, akkor nyakig leszek a kakiban, akkor feltud húzni, ha azt tudom, hogy végtelen lehetőség van javítani, akkor nyugodtan fekszek le aludni.

Próbáld arra hangolni magadat, hogy magaddal tolsz ki, ha nem sikerül és csak tologatod magad előtt.

2014. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, ami felhajta a pulzusom? Írok verseket, imádok filózni, vannak elméleti rendszereim, de nem tudok ezekkel mit kezdeni. A tudat pl. egy vers megírása után, hogy kész van, na most "mehet a kukába", kicsit idegel. De motiváltság értelmében felhúzni? Egyre kevesebb dolog. Úgy érzem, szürkülök. Nem depiről van szó, inkább az a mindent leszaró közömbösség.
2014. febr. 21. 17:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem nagyon találok benne olyan dolgot, ami motivál. Azt szeretem, ha egy kapott kérdéskörrel önállóan foglalkozhatok, és tényleg létrehozhatok valamit, de itt az megy, hogy adott egy kérdéskör+rá egyből egy megoldási mód, a feladat az, hogy magold be az egészet, az tök lényegtelen, érted-e egyáltalán, csak legyen napra pontos az évszám.
2014. febr. 21. 17:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden vizsgával Buddha vagyok, a különben sz.rban leszek típusúakkal is. Pont azért, mert azt látom benne, hogy csak magolok, magolok, felejtek, át kéne nézni megint, hogy meglegyen, de a vizsga jó esetben letudva, és fél év múlva ugyanannyit tudok az adott témáról, mint azelőtt. Erre sehogy nem tudom magam ráspanolni
2014. febr. 21. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!