Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért igénytelen az emberek a...

Miért igénytelen az emberek a helyesírásuk, szókincsük terén?

Figyelt kérdés
"Mobilról írok." Hangzik el gyakran az álkifogás, de jelentem, ez a kérdés is telefonról íródik... Én mindig is szerettem választékosan beszélni, próbálok kevésbé használt szavakat beépíteni a szókincsembe, de egyre inkább azt veszem észre, hogy az embereket ez nem érdekli, nemcsak a félregépeléseket hagyják úgy, ahogy van, de a mondataik is egyszerűek, nincs bennük semmi fantázia, egyediség.
2014. febr. 22. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem igénytelenek, hanem ennyit tudnak. Nem olvasnak, ezért gyatra a szókincsük, bekapcsolhatják ugyan a helyesírás ellenőrzőt, de felesleges lenne, mert hiába húzza alá pirossal a hibát, ha egyszerűen nem tudják, mit kellene kijavítani... Egyébként a "mobilról írok" még a legjobb kifogás, nekem jobban tetszenek a "diszlexiás vagyok" (nem ám diszgráfiás) "külföldi vagyok" de a kedvencem a "nem helyesen írni jöttem ide"...
2014. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Mondod ezt ugy, hogy neked sem sikerult a kerdest helyesen ragozni...
2014. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Egyetértek az elõzõvel...
2014. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

#1

Kedvencem: "Ércsd jól"

Amúgy azért, mert tudatlanok, nem olvasnak.Lásd én szeretek olvasni, s nem is véletlen, hogy Nekem van a legnagyobb szókincsem az iskolába.

2014. febr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
me [GM]Szerver
2014. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a piros aláhúzás itt nem volna lenne nekem nemulass. :D
2014. febr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mert az iskolai tankönyveken kívül nem vettek a kezükbe olyan normális könyvet, amiben a betűk vannak többségben és nem a képek.


nekem is bántja a szememet, de abból a szempontból meg külön öröm hogy egy 3 mondatos kézzel írt szöveg után simán tudok következtetni az IQ-jára. :)

alapvetően nem vagyok egy atomfizikus aggyal megáldva, sőt, teljesen átlagosnak mondható az intelligenciám és a műveltségem, de gyakran érzem azt hogy klasszisokkal igényesebben, választékosabban írok és beszélek mint a körülöttem lévők többsége.


elkeserít hogy egyeseknek olyan szinten ismeretlen fogalom a nyelvtan és a helyesírás, mintha nem is jártak volna iskolába.

2014. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nemtom. :)
2014. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!