Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetem 2. félévében jóval...

Az egyetem 2. félévében jóval több a tanulnivalóm mint eddig. Eléggé bestreszseltem. Van erre megoldás, vagy el kell fogadnom, hogy ilyen vagyok és nem tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Sokkal többet kell tanulnom, mint az első félévbe, és egyenlőre vannak dolgok amik megtanulhatatlannak tűnnek. Emiatt nagyon stresszeltem, nagyon rosszul éreztem magam. Anyukám mondta, hogy ő is stresszelős, és ajánlotta, hogy vegyek be lefekvés előtt 2 Valeriana-t, mert rémálmaim is voltak a sulitól. Le kellett mondanom a rendszeres sportról, és a barátnőmre is kevesebb időm van jóval.

Mit tanácsolnátok jelen helyzetben nekem? Bármilyen tanács jól jön, nekem csak az a célom, hogy ugyanaz a vidám, nyugodt, boldog ember legyek, aki az első félévben voltam. Bár a legjobb az lenne, ha olyan lehetnék, mint nyári szünetben mondjuk.


2014. márc. 1. 13:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy itt a jó idő én meg járkálnék mindenfelé legszívesebben.
2014. márc. 1. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szokni a terheléshez (tudom, hogy ettől nem fogsz megnyugodni, sőt...), hisz ez még csak a 2. félév, ennél még keményebb is lesz. Az egyetemre nem bulizni, szórakozni jársz, hanem tanulni, így tessék úgy hozzáállni a dologhoz és nem siránkozni, hogy milyen megtanulhatatlannak tűnnek a dolgok, előtted már több ezren megcsinálták, ha kettessel, akkor kettessel, mert ugye annál nincs jobb jegy, csak szebb. Mindenkinek vannak mumustárgyai, ez alól senki sem kivétel, de ha jól gondolom, ezek csak az első benyomásaid a tárgyról. Kezdj el már most tanulni, ne csak a zh-k, vizsgák előtt, így biztosabb tudás áll majd a rendelkezésedre.
2014. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már a második héten ennyire stresszelsz, mi lesz zh-k, vizsgák idején? Milyen egyetem ez?
2014. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy zh-k, vizsgák környékén még rosszabb lesz, de a kérdés nem erre irányult, hanem a problémámat szeretném megoldani. Amúgy villamosmérnöknek tanulok.
2014. márc. 1. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
És korábban, gimiben hogy mentek a reál tárgyak? Őszintén szólva olyasmi válaszra számítottam, hogy orvosi vagy jog, jómagam is műszakira jártam (BME), és engem különösebben nem viselt meg az egyetem, megtanulhatatlannak se tűnt. Persze voltak húzós tárgyak, pl szabályozástechnika meg hőtan, bár nálunk csak később. Arra gondolj hogy ha most rászánod az időt hogy mindent megérts ami az előadáson elhangzik, akkor nem zh előtt kell nulláról megtanulnod, illetve legrosszabb esetben a kettes is elég.
2014. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oszd be az idődet, legyen elég a tanulásra is, ne egyszerre kelljen megtanulni az anyagot, és jusson a szabadidőre is. Ha tartod magad hozzá, nem lesz bűntudatod a szabadidőben, hogy tanulni kellene (pláne, hogy nem is tanulnál, legalábbis nekem ez jött le az írásodból, még el sem kezdted tanulni). Gondolj bele, hogyan tudnál jól teljesíteni, ha a számodra fontos tevékenységeket, kapcsolatokat, amik feltöltenek, leépíted?
2014. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd az egyetemet. A mekibe mindig kell kasszás.
2014. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!