Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te megtennéd ezt ilyen helyzet...

Te megtennéd ezt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:Te, és családod teljes anyagi csődben van. Kapsz egy dobozt, egy gombbal, ha megnyomod a gombot száz millió forintot kapsz, viszont minden gombnyomás megöl egy olyan embert a világon, akit nem ismersz. Megnyomnád a gombot?

Természetesen nem én vagyok ilyen helyzetben, egy filmben volt benne, és érdekelne mások véleménye.



2014. márc. 3. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2014. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem tudnám élvezni azt a pénzt, mert mindig bennem lenne, hogy milyen áron lett az enyém.

Ráadásul az ilyeneknek mindig meg van az ára, persze nem pénzben. De akár más is nyomogathat ilyen gombot a világ másik felén, aztán pont én halok meg miatta. A karma :)

2014. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként mi film címe? Érdekelne :)
2014. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tuti nem!
2014. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A film címe A doboz, Cameron Diaz játszik benne

[link]

2014. márc. 3. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2014. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tenném meg mert akár én is lehetek az aki meghal a gombtól.

meg nem is tudnák mit kezdeni ennyi pénzel.

2014. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Azért az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a filmben azért nyomják meg a gombot, mert a tehetséges mérnök férje szétszereli és azt látja, hogy belül teljesen üres. Nem is nagyon hisznek az egészben, hogy ennek bármire ráhatása lenne.
2014. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Lehet. Nyilván bűntudatom lenne, de ha máshogy teljeséggel megoldhatatlan lenne az életben maradásom, és a családomé, akkor szerintem minden ember megnyomná. Lehet tagadni, de nekem ez a véleményem. Összehasonlíthatatlan az önmagad és a szeretteid létének a súlya, egy vadidegenével, akivel soha nem találkoztál, és nem fogod látni haldokolni.


A legtöbb ember itt azzal érvel, hogy nem nyomná meg, mert mi lenne, ha más nyomná meg, és ő halna meg. Tehát lényegében megnyomnátok, csak attól féltek, hogy másnak is meg lenne a lehetősége, ezért inkább ti se. De ez a kettő teljesen független egymástól; hogy nekem van meg ez a lehetőségem, vagy ez a lehetőség elérhető egyesek számára. És ha ez általános, több ember számára elérhető, akkor egyáltalán nem befolyásolok semmit azzal, hogy én megnyomom-e a gombot, vagy sem.

2014. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem birnek tukorbe nezni utana... meg ha jo draga es szep ikeas tukorrol van is szo...
2014. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!