Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen a...

Magyarországon miért ilyen a vásárlókhoz a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Olvastam már hasonló kérdéseknél,hogy Budapesten már sokat javult a helyzet e téren. Na de itt a somogyi megyeszékhelyen szó sincs javulásról,sőt,egyre bunkóbbak a vásárlókkal az eladók. A minap bementem egy népszerű újságoshoz lottót vásárolni. Csak egy tollat szerettem volna elkérni a lottó kitöltéséhez,erre rámförmed a nő,hogy had szolgálja már ki az urat aki épp akkor akart fizetni valamit... én voltam lecseszve,hogy illedelmesen kérni szerettem volna egy tollat. A jelenlétemben elkezdte mondani a magáét,hogy utálja az ilyen vásárlókat,meg azt is mikor 8-an beszélnek neki egyszerre.

A mai nap egy sportáruházba mentem be tavaszi/nyári cipőt vásárolni,és kértem az egyik kiszolgáló lányt,hogy legyen szives leszedni nekem néhány cipőről azt az áruvédelmi bigyulát ami rajta van,elvitt egyet,leszedte róla,majdhogynem úgy dobta oda a kezembe vissza,és megkértem,hogy legyen szíves még egy másik színűről is leszedni azt az urivédelm idolgot róla,hogy be tudjam fűzni a zsinórokat,és fel tudjam próbálni. Erre rámförmedt,hogy az nem úgy van,hogy azt csak úgy leszedjük,medg így meg úgy. Nah én meg begorombultam,és megmondtam neki,hogy míg én vagyok a vásárló,és amíg egy b*szott drága cipőt próbálok,addig nekem ne mondja meg,hogy hogyna próbáljam fel. Merthogy közölte a beszólásom előtt,hogy próbáljam fel úgy -.- hát persze,majd befűzés nélkül próbálom fel,biztosan tudni fogom,hogy jó rám a cipő.. miután ráförmedtem,elvitte acipőket,aztán vissza már egy másik csaj hozta,ő gondolom már szóba se akart velem állni. Ez egy 13 ezer ft-os cipő volt,és legszívesebben meg sem vettem volna ha találok a városba másikat,de nem találtam ezen kívűl egy nekem tetsző darabot se máshol ezen az áruházon kívűl. Máshol is tapasztaltatok ilyeneket? Az ember nem azért gürizik havonta 65-70 ezer ft-ért,hogy úgy hozzon el a boltból egy tartós cipőt,hogy majdhogynem meg se próbálta.. És ebbe a városba sok helyen ez megy..



2014. márc. 9. 21:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért,gyorsan gépeltem.
2014. márc. 9. 21:28
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudtam,hogy egyszerre kellett volna oda adnom a kettő cipőt neki,hogy úgy vegye le róla,de hát miközben elvitte az egyiket,a másik színűt akkor vettem észre,szóval nem az volt,hogy megszivatni akartam.
2014. márc. 9. 21:30
 3/22 anonim ***** válasza:

hát az eladó dolga a vevő kiszolgálása, de a vevőket se kell félteni, nem egy vásárló képzeli magát többnek, mint valójában. nem könnyű eladónak lenni se 70 ezerért csicsázni...

Én inkább azt veszem észre, hogy a legtöbb eladó túl nyomulós, még be se léptem és egyből mondják, hogy mit szeretnék, meg ezt és ezt próbáljam fel és alig lehet leállítani, hogy majd én kiválasztom, ami tetszik...

2014. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj,nem megsérteni akarlak,de ha valaki előtted áll,épp fizet,ahol számolni kell,pénzzel dolgozni, akkor tényleg várhatsz még 10 másodpercet mielőtt elkéred a tollat.Meg amúgy is,ki tudod várni a sorodat,mivel nem 25 vásárló volt előtted alottózóban,hanem egy.


A második esetben nem tűnt túl udvariasnak az eladó, de neked meg nem muszáj egyesével odaadogatni a cuccokat amiket felpróbálsz,hogy 50szer caflasson át szerencsétlen a dekatlonon meg vissza.

Reméljük azért súlyos lelki sérüleseket nem szenvedtél ma :D Vannak ennél sokkal bunkóbb emberek hidd el. Eladók meg vásárlók is vannak bőven.

2014. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem-nem, Pesten sem javult a helyzet, ma voltam vásárolni, és velem is flegma volt az eladó.
2014. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mi 60km-re lakunk tőled, és nem érzem azt, amit írtál. Egy érdekes eset volt nemrég, festékboltban dilemmáztunk, én mondtam, hogy melyik a kedvenc virágom, olyasmi színt keresek, mire az eladó közölte, hogy ő azt utálja minden árnyalatában. :) De nem bunkó volt szerintem, csak béna.
2014. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy nem vettem észre a másik színűt mielőtt megkértem rá udvariasan. De ha ő udvariasan válaszol,akkor énis udvariasan próbálom megoldani a helyzetet,hogy fel tudjam próbálni. De külön megtanítják az eladóknak ,mielőtt megkapják az erről szóló bizonyítványt,hogy a vásárlóval türelmesebben kell bánni,nem pedig flegmának lenni,miután szépen fordult hozzá segítségért.
2014. márc. 9. 21:38
 8/22 A kérdező kommentje:
A másik csaj aki már hozta visszafelé a 2. cipőt,ő már kedves volt,és őhozzá kedvesen álltam,mert segítőkészebb volt,már ottvolt őnála az a szerszám amivel le tudja szedni azt az áruvédelmi dolgot,ha esetleg akarok még próbálni. De nem hiszem el,hogy ezt az első eladó akit megkértem nem tudta volna megtenni.
2014. márc. 9. 21:40
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem inkább a te hozzáállásod a rossz :)

Nem illik közbeszólni, ha valaki éppen fizet/fizettet. Kivárhattad volna.

A cipőknél meg ez a legbunkóbb beszólás, hogy én vagyok a vevő ezért azt csinálok, amit akarok.

Úgy is fel tudtad volna próbálni a cipőket, ahogy voltak. És majd arról szedeted le, ami a leginkább érdekel.

Ja és csak egy 13 ezres cipő volt, te meg úgy adtad elő magad, mintha egy több milliós autót vennél, ezért körbe kéne téged ugrálni.

Az eladók 10-12 órákat állnak minimálbérért, velük takaríttatnak, velük pakoltatnak, vékony kis nőkkel és idősebb nőkkel cipeltetnek bazi nehéz dobozokat, árukat. És akkor jön egy ilyen kis nyikhaj és még be is szól nekik.

2014. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Elhiszem,hogy Vasárnap van,és lenne jobb dolga is mint egy áruházba lenni,nah de azért nem kellene ennyire lekezelőnek lennie. Ami pedig a lottózós esetet illeti,ott épp nem csinált semmit az eladó,csak épp akkor állt fel a székből,és még simán lett volna 4 mp-e arra,hogy odaad egy tollat mindenféle önnyugtató kommentár nélkül.
2014. márc. 9. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!