Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen, és hogyan...

Miért vagyok ilyen, és hogyan tudnék rajta változtatni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon rossz tulajdonságom, ami annyit takar lényegében, hogy olyan életet akarok mint pl. a Gossip Girl-ben, Blairnek van. (mingyárt kifejtem, annak aki nem tudja miről van szó), lenézve ezzel másokat. Örökös problémám, hogy pl. miért nincs több pénzünk, pedig megvan mindenünk, ami kell, sőt jobban élünk mint az átlag. Csakhogy én márkás ruhákra, telefonra vágyom. Utazni akarok, és luxust magam körül. Utálom ezt az átlag életet Magyarországon. Tisztában vagyom vele, valakinek erre se telik, de valakinek meg mindenre! Ez olyan igazságtalan. Eleve utálom ezt az országot, kiakarok törni ebből a környezetből, de sajnos 15 éves lányként erre nem sok lehetőségem van.

Szüleim, nővérem persze csak egy sznob kiscsajnak gondolnak, nem tudják mi folyik a nyugati országokban. Szerintük a net és a filmek vannak rám ilyen hatással. Igazuk lehet, mert a múltkor magy felidegesített a Wolf street farkasa c. film, hogy milyen jó lenne ennyi pénz.

Mi erről a véleményetek?

Gondolom lefogtok hurrogni, de higyjétek el, ez az őszinte véleményem. És sok velem egykorúnak is, csak nem merik leírni.


Megköszönném, ha szánnátok rám egy kis időt, és irnátok egy-egy hosszú választ.



#pénz #sznob #Gossip Girl #Wolf street farkasa
2014. márc. 10. 21:33
 1/9 A kérdező kommentje:
*Wall street
2014. márc. 10. 21:37
 2/9 anonim válasza:
uncsi az élet:D hàt valahogy bird ezt ki..tanulj hogy legyen sok pénzed ..aztán akkor utazgathatsz ,vásárolgathatsz kedvedre
2014. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján eléggé eltérő személyiségek vagyunk, hisz bár én is szívesen lennék gazdag, lottómilliárdos, de annyira nem kívánom az anyagiakat, mint ahogyan az vonz téged. Viszont szerintem ezen nem kell változtatnod, inkább tegyél érte. Álmodozz nyugodtan, de közben kezd el megvalósítani azt. Találd fel magad és keresd meg az útját annak, hogy úgy élhess, ahogy a leggazdagabbak, törekedj rá, ne nyomd el. Ha kifogásokkal és bölcsességekkel győzöd meg magad, hogy ez számodra nem fontos, talán később éppen ebbe keserednél bele (bár nem vagyok pszichológus, így csak sejthetem a csekély hozzáértésemmel). Szerintem próbálj meg azzá válni, aki szeretnél, hogy ne érezd az életed hiányosnak. Most, amit a legtöbbet tehetsz, hogy elkezdesz rendesen tanulni, hogy kiemelkedhess a tudásoddal a többiek közül, amivel később jófizető állásod lehet... bár a megvalósítás a te feladatod, ez csak egy tipp. 20/f
2014. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hidd el nem a márkás telefontól,meg csak márkás ruháktól leszel nagyon menő. am. tanulj,és költözz ki külföldre,vagy próbálj ott valamilyen ösztöndíjjal,vagy segítséggel kint tanulni. Valahol megértelek,hiszen sokan vannak kint,és tényleg jobb élet van,mint itt(pl ausztriába az előfietéshez egy iphont vágnak hozzád ingyen).
2014. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban igazat adok, hogy a legtöbb ember szűk látókörű, képtelen az álmaiért tenni, túlságosan lefoglalja a másoknak való megfelelés.

De! Neked kell mindezt elérned, nem a szüleidtől elvárni, viszont nem az a megoldás, ha másokat károsítasz meg, mint a filmben is láthattuk, ettől függetlenül nem lehetetlen.

Ahhoz, hogy gazdag legyél, okosnak kell lenned, okosabbnak, mint az átlag, szóval kezdj el tanulni, olvass sokat gazdasági könyveket, illetve minden olyat, ami összefügg az üzleti élettel. Valódi rálátás nélkül nem mész semmire, csak a vágy lesz meg, hogy gazdag légy, és várod a lottó ötöst, amit valljuk be, nem sokan nyertek meg, vagy akik megnyerték, azok hamar elverték marhaságokra.

Én a helyedben már most elkezdenék takarékoskodni. Közben meg tanuld a befektetési lehetőségeket, a piaci helyzetet, az üzleti élet dolgait stb.

2014. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

A baj az egyébként, hogy amit a filmekben látsz, az egy díszlet. Ha bemész a színházba, a színpadon ott is csak az van, amit odaraknak. Egy sorozatban vagy egy filmben szintén.


Holott a valóság az, hogy a csilli-villi boltok mellett a szomszéd utcában az amcsi nagyvárosokban is csak nyomornegyedek vannak. Amik sokkal-sokkal sz*rabbul néznek ki, mint Magyarország túlnyomó többsége.


Szóval csak akkor tudsz olyan életet élni, mint a filmekben, ha díszletek közé költözöl. Ezt így nem tudom, érted-e. Amit a filmekben látsz, az nincs. Senki se visel 24 órán át 15 centis sarkú cipőt, és senki se mozog csak szép és csillogó felületek közt egész nap.


De igazából el kéne jutnod oda, hogy meglásd ezt a saját szemeddel, vagy nézd meg a Google Mapsen azokat a helyeket, ahova vágysz, utcanézetben.


Ha meg ez se ábrándít ki, akkor keress annyi pénzt, hogy eljuss oda :P Nem a szüleidnek kell vinnyogni a dolgon, meg otthon szenvedni, hanem rálépni a dolgokra, előtted az élet... Vagy agysebész leszel, és halálra keresed magad, és eljutsz oda, vagy az ősi mesterséget veszed célba, ez már csak a képességeiden múlik...

2014. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönönöm a válaszokat és megértésetekt is.

Valahogy már kezdem elfogadni a helyzetemet, ami egyébként nem is olyan rossz.

A lényeg annyi, hogy tanulnom kell, később egyetemre menni és utána külföldre.

Egyébként szerintem okos vagyok, csak ezzel jelenleg nem sokat tudok kezdeni. Annyit, hogy jó jegyeket szerzek.


Várom a többit is! Megy a zöldkéz! :)

2014. márc. 11. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Kb. én is ilyen vagyok, annyi különbséggel hogy anyámék finanszírozzák minden hóbortomat amit épp kitalálok. Bár voltak ebből problémáim mikor bekerültem a Campusra, becsörtettem az iPhone-nal, MacBook Air-rel, csupa Gucci, Versacce, Armani, GAS ruhákban, nem nagyon akartak velem foglalkozni a többiek, burzsuj-oztak és sznob-oztak állandóan, na akkor kicsit visszavettem a dologból. Már nem olyan volt a helyzet mint otthon a vidéki kisvárosban, ahol én voltam a király mert 17 évesen 740-es BMW-vel jártam suliba, nyáron Ducati-val motoroztam és Ibizára jártam nyaralni (csak 2 szer voltam eddig a korom miatt). Az országot én is utálom mert nagyon elmaradott a nyugathoz képest és nincs semmi szépsége, diploma után Miami-ba fogok költözni. Viszont egy ideje megindult bennem valami változás, az egyetemen találkoztam egy lánnyal, ő nem gazdag és nem is jómódú viszont sokkal jobban érzem magam vele mint bármelyik eddigi "pláza cica" típusú szőke piicsával. Akármiről eltudunk beszélgetni, nevetni, jól érzem magam vele. Egyre kevésbé érdekelnek azok a dolgok, amik ezelőtt, már nem arra vágyom hogy mindent megvegyek ami éppen megtetszik, hanem arra hogy valóban boldog legyek valakivel és nem valamivel vagy valamikkel (autó, motor, utazás stb.) 19-éves koromig nem volt egyetlen olyan kapcsolatom sem ami fontos lett volna számomra vagy szerettem volna az éppen aktuális barátnőmet, többet jelentettek az "ál"haverok, a BMW a Ducati, a márkás cuccok stb. Jó ha van pénze az embernek, de mindent nem tud megvenni rajta, a sok pénzzel csak egy látszólagos boldogságot képes fenntartani (nem azért vannak vele mert őt szeretik, hanem azt amije van)amit egy idő után ő maga is felismer. Szóval ne arra vágyj hogy kő gazdag légy, hanem arra hogy boldog. 15 éves vagy, ez a dolog idővel még átértékelődik benned és rájössz majd dolgokra...
2014. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Ne nyomd el hanem tegyél érte.

Én is így látom borzasztó egyszerű a magyar,mint a kakaós kalács,semmi nincsen bennük vannak mint légykaka a falon.

Se cél se semmi,vannak otthon a kis életükben ami üres mint némelyik kincses láda.

Megmondom őszintén én is erre vágyok,pont mint a Wall Street farkasában:Fullos tiptop nők,komoly verdák,fullos élet,wellnesszezés,csajok,bulik,haverok(kóla nem kell :) ),dugás,szex ezerrel a legjobb legcsinosabb legnőiesebb csajokkal,mint a Wall street farkasában Jordan felesége(ne ilyen szintű nekem egy nő),mellette elismert szakember,dől a lóvé,makkegészséges vagyok,és élek nem számít a zseton,mert lesz annyi.


Én is erre vágyok,aki szerint felszínes vagy anyagias vagyok az menjen a Mekibe krumplit sütni és menjen haza a ,,semmi nőiesség nincsen" benne asszonyhoz.

Tanulj,teperj,tedd magadat oda,képezd magad,hajts,hajts,sz_rjál az átlagos emberek véleményére,te csak menj és csináld csináld.


Én tudom miről beszélsz,figyelj egy sztori,németekkel mentem egyszer az utcán segítettem nekik,mert a magyar olyan sutyerák,hogy nyelvet tudni az luxus sajnos.

Na a lényeg elkezdtünk dumálni és bevágta a srác,hogx ilyen sikeres és okos mérnöknek miért nincsen egy komoly verdája,neki már 16éves kora óta van.Na igen erről van szó,a legnagyobb bajuk az volt,hogy azon a napon még nem b_sztak meg egy jó csajt.


Gondolom érzékeled mekkora elmaradásban van sok magyar ember.

Nem bántok senkit csak annyira más,amikor ki vagy teljesedve.

2014. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!