Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne zavarjon ennyire az...

Hogy ne zavarjon ennyire az ordibalas, indulatos beszed?

Figyelt kérdés

Apam minden nap uvolt valamiert, sokszor ugy szol hozzank mintha gyulolne, undorodna tolunk. Anyamhoz, hozzam, testvereimhez is. Akkor is ha semmit nem csinalunk. Minden fel tudja idegesiteni. Pl. mikor odarendelt mindenkit a nappaliba hogy egyutt tevezzunk, o kozben gepezett, mi neztuk a musort es volt egy vicces resz. Nevettunk rajta, erre rank ordit hogy k_ssoljunk. Pedig senki nem nevetett idegesitoen vagy kurjongatosan vagy akarmi.


Szoval az ilyen mindennapos, nekem meg osszeszorul tole a gyomrom, szorongva erzem magam tole. Nem lehet elkerulni. Mindig belekot valamibe.


Hogyan lehetnek immunis ra?



2014. márc. 16. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajtsátok el a vérbe.
2014. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, valami nem stimmel a vérnyomásával, szívritmusával, ezért hajlamos a dühkitörésekre.

Csak még nem foglalkozott vele.

Vagy nyugtatókat kellene szednie, bár abba biztos nem menne bele.

2014. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem a volt főnökasszonyom volt ilyen

rájöttem hogy sebezhetőnek érzi magát, érzékeny, ezért a nagy hang.

félt, hogy kibeszélik, félt, hogy átverik, félt, hogy nem tisztelik e nélkül.


én mindig megpróbáltam vele közelebbi kontaktot, beszéltem magamról, arról, hogy helyeslem ezt azt a döntését, azért hogy ez a félelme alább hagyjon legalább velem szemben. de ettől függetlenül még akkor is látom a zavartságát.

hiába főnök, valahogy alsóbbrendűnek érzi magát.


így lehet ez apukádnál is, habár téged az érdekel, hogy tudd elviselni.

gondolatban suhints rá egy varázspálcával és hitesd el az agyaddal, hogy levetted a hangerőt és csak nézd értetlenül és beszélj tovább arról amiről ordítás előtt, mintha nem is történt volna semmi. jobban működne ha a többiek társak e mellé.

2014. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

először is döbbenet...

teljes terrort,irányítást,kontrollt tart,keretet határoz meg,amibe magát viszont nem helyezi bele,ő felette van.

és hogy mindezt a családjával?

gondolom azon a szinten már túl van,hogy egyszer ezt így elmond neki és hogy neked ez milyen érzés,mert sza-rik az egészre.

anyukáddal beszéld meg akkor és sarkalld lépésre.


és olvasd át a verbális önvédelem című könyvet,fent van scribd-en,esetleg lesz benne pár használható tanács számodra.

és még egy könyv a címe konfliktus és erőszak.

ebben szó van az áldozati beállítottságról amiben te most vagy és hogy ez az attitűd mennyire vonzza,csábítja,szinte provokálja a pszichopatákat a cselekvésre a gonoszt tettekre,ami lehet fizikai erőszak,testi kényszer,totális kontroll,vagy lelki terror.

a két könyv megtaníthat kivédeni a verbális terrort az attitűdöd megváltozása meg nem lesz folyamatos felhívás neki gonosz tettekre,mert bárányból ha nem is farkas,de kutya leszel.

2014. márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Számolj el magadban 10-ig.
2014. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!