Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bal kézzel...

Miért van az, hogy bal kézzel írok, de minden mást jobbal csinálok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok vele,csak fordítva,jobbal írok és minden mást (evés,vágás stb) ballal. Nálam azért alakult így,mert anno az ovódában nagyon erőltették,hogy a "szép" kezével rajzoljon az ember.
2014. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"Kétkezesség". A különböző műveletekre más-más kezedet használod. Nálam ugyanez van, már gyerekkorom óta.
2014. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is fura, mindent a jobb kezemmel csinálok, kivétel a két legjelentősebb momentumot az életben, a kenyeret bal kézzel eszem, és csak bal kézzel csapom ki...
2014. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert nagyon balkezes akarsz lenni. :)


Fordítva megérthető: aki jobbal ír és minden mást, vagy sok mást ballal csinál, az született balkezes vagy erősen balkezes és azért ír jobbal, mert átszoktatták. Fordítva szinte soha nincs így, mert akinek megengedik a balkézzel való írást, az minden mást is ballal csinál, és csak azt jobbal, amit muszáj: pl. hangszeren játszani.


Pl. egy hegedűművész lehet belkezes, mégis jobbal fog játszani, különben kiszúrná a szemét a zenekarban a mellette játszó másik zenésznek (mellesleg irtó hülyén nézne ki a nagyzenekarban, hogy ki így, ki úgy húzza a vonót). :)

2014. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nincs igaza az előttem hozzászólónak. Ugyanígy vagyok én is mint a kérdező, bal kézzel írok, de azon kívül minden más műveletet a jobb kezemmel csinálok.
2015. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség.:D A szüleimet sohasem érdekelte melyik kezemmel írok. Nem próbáltak rászoktatni, nem erőltettek rám semmit, és 6-7 évesen sem igazán érdekelt, melyik kezemmel írok. Bal kézzel eszek, írok, rajzolok, jobb kézzel kosarazok, gitározok stb.:D Mindenesetre érdekes.
2015. máj. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!