Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt tudom, hogy van külön...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Azt tudom, hogy van külön férfi női agy és hogy nem feltétlenül függ attól, hogy ki milyen neműnek születik, mert férfinak is lehet női agya, ahogyan fordítva is lehet, de honnan tudhatom meg azt, hogy nekem milyen agyam van?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi,hogy mik a jellemző dolgok ezekre az agyakra?

2014. márc. 21. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom, neked tyúk...
2014. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy...
2014. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség, ne hidd el.
2014. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az vagy aminek érzed magad. Ezt csak te tudhatod.
2014. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Azt tudom, hogy van külön férfi női agy és ...." Te egy nagy tudásu vagy!!!!!
2014. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az agy mint olyan... az egy darab agy. Nincsen neme, azaz nem férfi és nem nő. Az agy egy rohadt nagy darab szövetcsomó, bla-bla.

Ellenben van tudatod, öntudatod, hogy érzed magad, kinek tartod magad. Az vagy te igazából.

Úgy tudhatod meg, hogy ki vagy, hogy gondolkodsz magadról egy csomót, például. Egyszerű. Pontosabban, kimondod, hogyan érzel magaddal kapcsolatban.

Fölösleges idekeverni a biológiát. Sokan szeretik nemmel felruházni az agyakat és így magyarázni bizonyos dolgokat, na de ez mindig nem működik. Vannak itt ugyanis társadalmi hatások is. Ha pl. azt mondják neked, hogy a nők több dologra tudnak egyszerre koncentrálni és hát ez a női agy, akkor tudd, hogy ez tévedés, mert igazából ez egy társadalmi konstrukció. Generációról generációra öröklődik az a fajta tanítás, társadalmon belüli helyezkedés, ami úgy irányít, úgy sodor, hogy <női> legyen az <egyszerre több dologra való koncentrálás>. Hiába mondjuk mi ezt itt nőinek, egy más jellegű társadalomban, más láthatatlan szabályrendszerben egészen más lehet ez az egész, mittomén, pl. 5000 km-rel arrébb. Mindenki egyenlő darab agyat kap a koponyájába, mint szervet. És mindenkinek megvan a saját kis öntudata. Ez utóbbi a fontos. A meghatározások, különbségtételek problémásak, mert mindig egy megadott rendszerben nézelődünk, miközben basszus, kb. 4.7 milliárd ember lakik a Földön, mindenféle kultúra és szokás és hagyomány és évezredes társadalmi konstrukciók.

2014. okt. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!