Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetne tenni valamit felnőtte...

Lehetne tenni valamit felnőttek bevonása nélkül?

Figyelt kérdés
korábban kérdeztem itt, hogy hogyan/miért változhat meg radikálisan valaki személyisége, ugyebár van egy haverom obban ismerem őt mindenkinél vagyis csak ismertem mert nem önmaga, nem ugyan az akit megismertem. Mind a ketten 17 évesek vagyunk, már 5. óta haverok vagyunk. A lényeg hogy nem önmaga. Régen egy optimista magabiztos élvhajhász volt, vallásos valamint jó ember. Mostanra nem önmaga, ha csajozásról van szó önbizalom a nullán, ő magát realistának tartja pedig akkora pesszimista hogy csak na, mostanra csak a fizikában hisz nem bármilyen vallásban, sőt nacionalista nézetei vannak, amit egyre kevésbé titkol, megrögzött nihilista, depresszióra is hajlamos (de nem vagdossa az ereit) amit szintén úgy képes leplezni hogy csa kazt tudja hogy valami nincs rendben vele aki közelről ismeri, saját elmondása szerint a világ romlott és csak ő vette észre, régen bárkiért tűzbe tette volna a kezét mostmeg lelki ismeret furdalás nélkül úgymondd áttapos mindenkin és csak annyit mond rá hogy ,,ő is megtenné velem''. Bár a péntek/szombat estéit nem a otthon a számítógép előtt tölti, nem jár bulizni. Nem izmos és nem jóképű és ezekmiatt úgy gondolja az elkövetkezendő 10 évben nem fog tudni becsajozni. Ha bejön neki a csaj nem is beszél bele csak várja a csodát... És annyira igénytelen lett... Többen javsolták hogy szóljak az osztályfőnökének vagy be kéne avatni ifjúsági pszichiátert, de ezt nem tehetem meg a háta mögött, ő meg hallani sem akarna ilyesmikről.

2014. márc. 31. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Van hogy az ember kedves és mindenkivel segítőkész, de ha az adott szeretetet valaki nem kapja vissza sosem akkor egy idő után betelik a pohár. A vallásosság elhagyását nem tartom butaságnak. Szerintem a hit egy szó a tudatlanságra. Sosem értettem, hogy hogyan lehet egy olyan mitikus figurát bálványozni akit még sosem láttunk. Meg ha megnézzük a világ jelenlegi állását.... Vagy nincs isten vagy mérhetetlenül kegyetlen. Ezekkel ellentétben a fizika racionális és értelemszerű. A depresszió nyilván sosem egészséges dolog és nem vagyok abban biztos, hogy ilyenkor szakemberrel kellene beszélni. Egy jó barát ilyenkor sokkal nagyobb hatással tud rá lenni, és el kell neki magyarázni, hogy ha valaki elégedetlen az életével a változtatás a mentális egészség jele. Viszont abban, hogy a világ romlott nem téved. Több mint 6 milliárd ember él a földön, némelyeknek jól megy, némelyeknek szarul. Boldogabbak és jobban alszanak azok akik csak magukkal törődnek és nem számíthat rájuk senki. Pedig ennek nem így kellene lennie.
2014. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Horus magnus est ***** válasza:
Szerintem csak így "lázad". Valószínűleg kinövi a legtöbbet
2014. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kérj meg egy jó csajt a suliban h növelje az önbizalmát, kisebb bókokkal:) persze óvatosan
2014. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!