Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy egy anya vagy...

Van olyan hogy egy anya vagy apa irigy a saját gyerekére?

Figyelt kérdés
Egy anya lehet irigy a lány gyerekére ( szépség, fiatalság, sikerek stb.) vagy egy apa a fiára ( szintén fiatalság , sikerek stb.) .... és ebbôl adódóan néha hátráltathatják saját gyereküket még ha nem is akarattal?
2014. ápr. 1. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek bonyolult lelki folyamatok, nem a klasszikus "irigység". Ha az embernek nem adatik meg olyan dolog, siker, elismerés, anyagiak stb., amire vágyott, de a gyerekének igen, akkor a kívülálló számára ez esetleg "irigység"-ként jelenhet meg. Pedig csak arról van szó, hogy az illetőben nem feloldott feszültségek jelentkeznek olyan viselkedési formákban, ami irigységnek minősíthető. Ezeket az érzéseket mindenkinek magában kell feldolgozni, vannak, akiknek nem sikerül. Van egy olyan sejtésem, hogy talán az ilyen esetek mögött van valamiféle nem kellően erős kötődés a szülőnek a gyermeke iránt (aminek akkor kellett volna kialakulni, amikor még a kisgyerekkel kellett volna szoros kontaktust kialakítani).
2014. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok szakértő, de bevallom, nem értek egyet az első válaszolóval. Az én apám konrétan irigy volt rám és a testvéremre. Nem volt nekünk sem sokkal több, de azt is irigyelte. Nem is tartjuk a kapcsolatot.

Annyiban viszont alá tudom támasztatni az első válaszolót, hogy köztünk nem nagyon volt erős kötődés. A szüleim válása után alig láttuk apánkat; mikor később, már fiatal felnőttekként megpróbáltuk helyrehozni a dolgokat, egyszerűen annyira nem mi érdekeltük, csak az, hogy "min irigykedhet", hogy inkább hagytuk is veszni a dolgot sajnos. :/

2014. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a volt párom gyereke, ő gondolhatja rólam, hogy irigy vagyok rá, de sosem ez az érzés volt bennem iránta.

Egy nagyon morc, zárkózott, mindemellett elég nagyképű(ahhoz képest, hogy rosszul tanult) gyerkőc, és nekem nem voltak szimpatikusak ezek a jellemvonásai. Egyszerűen másképp szerettem volna nevelni egy gyereket, mint a párom, és ezen ütköztünk meg mindig.

Az én elméletem szerint a gyerekéből egy ingyenélő, mogorva, agresszív, főnökösködő, emellett iskolázatlan valaki lesz.

Én nem hátráltattam semmiben, tetszett, ha valami olyasmit csinált, ami tényleg kiemelkedő, de az anyja, meg a nagyszülei nagyon bolond módon nevelték. Bármit csinált, az jó volt, még az is, ami nem.

2014. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám irigy volt rám, mert neki sosem volt szép melle és lába (láttam róla fürdőruhás képeket), és mindig olyan ruhát akart nekem venni nekem, ami előnytelenül állt.

Azt is irigyelte, hogy apám engem is szeretett, ezért sokszor olyan dolgokról árulkodott neki rólam, amit nem is tettem meg, és persze apám anyámnak hitt (mondjuk ez inkább féltékenységnek nevezhető).

Arra is irigy volt, hogy szépen rajzoltam, mert azt mondta, hogy miért nem olvasok inkább, minek rajzolni.

Elég csendes gyerek voltam, és mikor az utcán mentünk, és vihogó lányokat látott, azt mondta, hogy azt szeretné, ha olyan lennék, mint azok – nem gondolt bele, hogy ilyen anya mellett nem sok okom volt a jókedvre.

Már középkorú vagyok, de a hajam még most is sötétbarna, és ha hazamegyek, állandóan közelről vizsgálgatja, hogy nem festetem-e. Nem akarja elhinni, hogy még most sem őszülök, mert ilyen idősen az ő haja már kezdett szürkülni.

2014. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
# 4 vagyok. És igazat adok az 1-esnek, mert az én anyám nem szoptatott engem, így nem tudott kialakulni kettőnk között az az erős kötődés, aminek ez lehetett volna az alapja. (Később mutatta anyu a házat, és benne a nőt, aki helyette szoptatott, már a ház láttán is valami megmagyarázhatatlan, erős viszolygás fogott el, hát még, mikor a nőt megláttam...)
2014. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!