Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Konkrétan makkegészségesnek...

Konkrétan makkegészségesnek érzed magadat, vagy van valami betegséged?

Figyelt kérdés
És kort is ha lehet kérni hozzá. Azt figyelem az utóbbi időben, hogy divat betegnek lenni, szinte mindenkinek van valamilyen pszichés vagy más betegsége, de ha nincs, akkor is szégyellik magukat egészségesnek vallani a fiatalok. Nem tudom, a diszlexia pl. vagy a discalculia betegség-e, de ezen kívül a személyiségzavarok, a depresszió, emésztési, identitási zavarok, minden van. Van még egészséges fiatal az országban?
2014. ápr. 3. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Kitűnő egészségnek örvendek, évek óta nem jártam orvosnál, csak évente járok kivizsgáltatni magam minden ok nélkül is, de ennyi.

22/F

2014. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem vagyok fiatal, középkorú, és szerencsére egészséges. Legalábbis az éves szűrővizsgálatok alapján. Pszichés betegségem bizotsan nincs, remélem, hogy egyéb rejtett sem.
2014. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem voltam háziorvosnál évek óta csak az éves kivizsgálásra járok. Annyi a bajom, hogy ciszták vannak a térdemben és ganglion van a vállamban. De amúgy tök egészséges vagyok! :D Középiskolában azt mondták a tanáraim, hogy valószínűleg discalculias vagyok de rájöttek, hogy inkább sok türelem kell hozzám :)


20/L

2014. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A diszlexia és társai nem betegségek. Az identitászavar sem betegség.
2014. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fáj az egyik fogam. Az ér? :) De már van időpontom fogászatra, szóval elvileg meg lesz oldva.
2014. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magasvérnyomás, örököltem. Gyógyszeriratás miatt rendszeresen látom az orvosom, pedig amúgy elég volna sokévente egyszer. Néha álmodozom milyen az amikor felkelsz és nem egyből a gyógyszered (vagy éppen a kontaktlencséd, mert még az is van) után nyúlsz. 23/F
2014. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Asztmás vagyok, de szerencsére kezdem kinőni. :) Már nem szedek gyógyszert, és nem is terhelem magam rosszul létig. 14/L
2014. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Gyengék az ízületeim, be van gyulladva az ínyem jobb oldalt, 2 hónapja nem bírom kikezelni magam a megfázásból, 3 éve nem múlik az aranyerem, a szemhéjam hámlik valamitől (kaptam rá kenőcsöt de állandóan előjön), problémás a bőröm, a jobb szemem egyre jobban romlik.

Kell még valami?:D

18 éves vagyok


És gyakran vagyok fáradt.

2014. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Gyenge ízületek, enyhe, alig észrevehető gerincferdülés, 2-3 lyukas fog. Pedig még fiatal vagyok.


De a makkom egészséges, ez kárpótol.


A depresszió alatt inkább a melankóliához hasonló hangulatot értik a mai fiatalok, fingjuk nincs arról, mi is az "orvosi" depresszió. Az emésztési, identitási zavarokat nem nagyon tudják "eljátszani".


Nem hiszem, hogy divat betegnek lenni, inkább azt mondanám, nyíltabban beszélnek a betegségekről, mint az előző generációk.

Az ADD, a discalculia, és a diszlexia lassan tényleg "divatbetegség" lesz, de ebben közrejátszik a modern orvoslás, nevelés.


Szar vagy matekból? Nem gáz, kapsz róla papírt, discalculiád van.

Lusta vagy, hanyag, leszarsz mindent, nem figyelsz? ADD. Nesze, stimuláns, antidepresszáns.


Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy az olyan bunkó gyökerek mint én, sokszor már el se hisszük, hogy tényleg baja van szegény gyereknek.

2014. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!