Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyit szoktatok átlagban...

Ti mennyit szoktatok átlagban költeni, ha ilyen modernebb kávézókba ami vagy plázákban vagy az ilyen nagyobb bevásárlóközpontokban van és mennyi borravalót adtok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert én tapasztalt vagyok az ilyenekbe jó,ha elmegyek a don pedro pizzériába ott egy pizza (30 cm)1470 ft és álltalában 150-200 ft-ot hagyok ott a pincérnek,mert megérdemlik ez a legjobb pizzéria Debrecenben.

Valamelyik nap mikor egy forró csokira bementünk haverommal a Fórumba egyik kávézóba,nagyon gyönyörű hely nincs tele mert minden drága,de ritkán betérek,mert isteni minden ott.

Szóval 690 volt egy forrócsoki és 700 al fizettem és a 10-est nem kértem vissza. Szal csak 10 ft borravalót kapott a pincér,a haverom meg azt mondta" cik " csak egy 10-est adni,miért nem fizettem egy ezressel és nem kétrem volna vissza a 310-et na így íllőbb lett volna ennyit otthagyni,én pedig letoltam,hogy "normális vagy" ennyit?

Szóval már nem is tudom mennyit ílli8k és ezért tettem fel ezt a kérdést,hogy ha ti is vesztek fogyasztotok valamit átlag mennyit költöttök és abból mennyit hagytok ott neki,és mennyit íllene?

Ha nem akarsz akkor nem válaszolsz,nehogy az legyen,hogy mi közöm hozzá...



2014. ápr. 5. 18:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Javítok: Az elején azt akartam írni,hogy én "nem" vagyok tapasztalt az ilyenekbe.
2014. ápr. 5. 18:20
 2/3 anonim ***** válasza:
A 690-es kávé esetében én max. 800-at adtam volna, tehát 110 ft borravalót. Az 1000-es szerintem túlzás lett volna. Szerintem a 10-es miatt se érezd magad kellemetlenül, ennyit szántál és kész.
2014. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 690 Ft-ért fogyasztok, akkor vagy adok 800 forintot, vagy ha nincs apróm, odaadok egy ezrest, és mondom, hogy 800-ból kérek vissza. 300 Ft borravaló sem sok, de itt arányaiban már túlzásnak tartanám, majdnem 50%. A 10 Ft lényegében olyan, mintha nem adtál volna semmit.
2014. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!