Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most miért kell leszólni...

Most miért kell leszólni valakit azért mert irtózik az anyaság gondolatától?

Figyelt kérdés

Olyan hihetetlenül paraszt emberek vannak, hogy nem igaz! Én sosem szólok le mást, mert ő nem olyan életet él amilyet én élnék, de akkor engem meg mit kell cseszegetni?

Ha valaki kérdez valami gyerekkel kapcsolatod dolgot csak akkor szoktam mondani, hogy nem szeretnék sosem gyereket, mert nekem nem az az életfeladatom, hogy gyereket neveljek, és nem is tenne boldoggá! Az előző párom is ezért hagyott el, de nem érdekel még hányan fognak emiatt elhagyni, akkor sem szülök senkinek sem akaratom ellenére! De mindig csak sápítozni tudnak az ismerősök, hogy jááááj ezt egy férfi sem fogja tolerálni, meg , hogy egyedül fogok maradni meg bla bla...

Nem értem mi közük hozzá, az én életem, én sem pofázok bele az övékbe. De már ennyit sem fogok mondani ami eddig!

Én akkor élnék boldog és tartalmas életet ha világot látnék, és eljutnék szerte a világba! Én megértem azt is, akit az anyaság tesz boldoggá, de attól még nem biztos, hogy az én látásmódommal is baj van!

Rosszul leszek ha bele is gondolok abba, mi lenne ha terhes lennék, az életem végét jelentené, inkább a saját kezemmel végeznék magammal!

Szerintem ha ilyen gondolataim vannak, nem is való nekem tényleg gyerek!

Ha normális hanem egyszerűen nem tudok rá másképp gondolni!


2014. ápr. 22. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát (szerencsére) nem egy mindennapi dolog az, ha valaki nem akar gyereket, így szerintem okkal hökkent meg embereket, ha megtudják és sápítozni pedig nem azért sápítoznak, hogy leszóljanak, meg megmondják, hogy hogyan éld az életed, hanem azért, mert jót akarnak neked.

Egyébként tényleg készülj fel arra, hogy nagyon nehéz lesz párt találnod, mert tényleg nem sokan tolerálják ezt a dolgot. Abban viszont igazad van, hogy ha ilyen a hozzáállásod, akkor inkább ne is legyen gyereked.

Viszont azt nem értem, hogy miért reagálsz ilyen hevesen ezekre a dolgokra, olyan, mintha még magaddal sem rendezted volna le ezt a dolgot és ezért ilyen felkavaró számodra, legalábbis úgy tűnik nekem, persze tévedhetek is.

Próbáld meg nem felkapni a vizet ezeken a sápítozásokon, vagy nem is tudom miken, tanuld meg elengedi őket a füled mellett és éld az életed úgy, ahogy azt jónak látod!

2014. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok vele. Lesz egy férjem aki imád és ketten beutazzuk a világot:)

Nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy nem akarok átlagos családi életet:/

2014. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menny idős vagy, ha nem titok? :) lehet ez csak átmeneti érzés, aztán csytlakozol azok közé a 30-35 évesek közé, akik sírnak, ha nem pozitív egy terhességi teszt. Lehet 10 év múlva majd Billings-módszerrel tanulmányozod majd, mikor van peteérésed.
2014. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fish1 ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs gáz. És nem hinném, hogy pasit találni nehezebb lenne emiatt. Ismerek olyan pasikat, akik szintén nem akarnak gyereket.
2014. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha igazán szeret valaki akkor megérti!

Én belegondolok abba, amibe az emberek többsége nem, hogy a szülés és a terhesség az egy életveszélyes állapot, és mai napig, bár ritkán, de haltak bele a szülésbe.

És mi van ha valaki terhességi mérgezést kap? Én ismertem olyat aki még 30 éves sem volt, és kapott egy mérgezést és maghalt szegény :( Az idióta férje beszélte rá, hogy szüljön!

Meg amúgy is, biztos, hogy nem gondolom majd meg magam, engem csak az idegesít, hogy jajveszékelnek. Pont olyan emberek egyébként, akiknek azután romlott meg a házasságuk, hogy szültek.

Mi is olyan jól megvoltunk még mikor együtt voltunk a párommal! Aztán egyik nap megláttunk egy anyukát szembejönni a babkocsival, és azóta csak idegesített...

Minek kellett tönkretennie mindent, mikor minden olyan szép volt :(

Bár megértett volna :(

Egyébként 26 éves vagyok.

2014. ápr. 22. 19:14
 6/10 A kérdező kommentje:
babakocsival
2014. ápr. 22. 19:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért szólnak le, mert igen hülye, gyerekes indokokat hozol fel az anyaság ellen, halál meg mérgezés... :D Ne már.


Legközelebb annyit mondanál szép higgadtan, hogy nem fogsz gyereket vállalni, mert nincs türelmed a gyerekekhez, érzed hogy nem lennél jó anya, a társadalmi konvenciók miatt pedig nem fogod tönkretenni a saját és a születendő gyerek életét, ezt mindenki el tudná fogadni, hiszen mindannyian láttunk már olyan nőket, akik úgy bántak a gyerekükkel, hogy láthatóan utálták szegénykét. Ennél bizony sokkal tiszteletreméltóbb, ha valaki nyíltan felvállalja, hogy neki ez nem való. Nagyon jól teszed, ha mások hülye elvárásai miatt nem veszel 20-30 éven át tartó nyűgöt a nyakadba.

2014. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Manapság divat "megmondóembernek" lenni és mindent mindenkinél jobban tudni.


Én se akarok 25 évesen gyereket, de "párt" se pont a fent leírt okok miatt.


Utazni egyedül is lehet.

2014. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod az életben minden élőlény erőfeszítéseket tesz, hogy kiteljesítse az életét, hogy megtegye ami az élettel együtt jár. Akadályokat küzdenek le az élőlények, és közben még jól is érzik magukat, mert élnek. Az ember egy vicces dolog. Az emberbe míg felnő belekerül egy jó csomó társadalmi norma, családtól érkező bölcsesség, iskolai okosság, meg még hozzá jön az egyén rálátási módja, és kész az egó. Azon keresztül szemléli a világot, és ami az egóban egyezésre talál a valóságban az jó érzést kelt, ami meg nem az meg rossz érzést. Az ember teljesen az egójában él, és nem is tudatos rá. Csak hagyja pörögni az agyát, és teszi amit szabadnak érez. Érzelmek alakulnak ki, hol jó, hol rossz, csak úgy. Egyik pillanatban fenn, aztán lenn. Az, hogy valami negatív érzést vált ki, az nem azért van mert tényleg negatív az a dolog, csak nem akar változást az egó, mert abban hisz az ember, hogy az egy fix megszerzett tudás, amire vigyázni kell, és tartania kell magát hozzá, különben elveszíti az önazonosságát, és az ismeretlenben találja magát az ember, ami félelmet keltő, ha nem tudja beazonosítani a dolgokat az ember. Az az igazság, hogy a félelem is ugyanazon erőből van ami erőt felhasznál minden ami él. Ha ezt az erőt tisztán érzi az ember akkor szeretetről beszél. A félelem maga is szeretetből van. Csak olyan szeretet ami nem jut el a rendeltetése szerinti helyre, a cselekvésen keresztül. És mert nem oda jut ahova neki kéne így rossz érzést kelt, mert azokat a falakat tartja vele életben az ember amiktől rosszul érzi magát az ember. Ördögi kör. Ki kell törni ebből, ha máshogy nem megy meg kell erőszakolnod magad, hogy már csak azért is a helyes dolgot fogom megtenni, amit a szívem diktál, és nem hagyom magam az egó által a szenvedést tovább éltetni. Az elfogadás is cselekvés. Úgy ahogyan amikor megteszek konkrétan valamit a világban ami a helyes, ugyanígy ha a belső világodba befogadod a valóságot az is része a cselekvésnek, mert miközben megteszel valamit el is fogadod. Nem egyetértésről beszélek, hanem elfogadásról. Attól még lehet más a nézeted, de fogadd el, hogy ez van. Különben negatív emóciókat generálsz, ami az életerőd rossz felhasználása. A szeretettől. Amikor kapod az életerőt, akkor a szer-etet. A szer maga az 5. elem, a szer-elem. Amikor szerelmes az ember akkor is az történik, hogy van az emberben egy ideális kép a másikról, és mikor találkozik vele, megismeri úgy felfedezi benne a magában élő képet. A belső és külső valóság összecsengéséből lesz a jót érzés. Ha az ember nem az egóján keresztül élné meg a világot akkor a valóság töltené ki a belső világát, és csak jót érezne. Nem azt mondom, hogy most akkor vállalj gyereket, de irtózás, meg rosszul lét. A világot bejárni később is belehet. Inkább legyél boldog most egy gyerekkel, aztán járd be a világot, ami szintúgy boldogságot okoz, minthogy beutazod a világot, és közben emészted magad a sok értetlen marha miatt. Aztán végül is tök mindegy mit csinálsz, csak légy hepi. :]
2014. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!