Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Faluban, kisvárosban miért...

Faluban, kisvárosban miért van ennyi tajparaszt ember?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmit nem csinálhatok úgy, még a saját udvaromban se, hogy ne legyek megfigyelés alatt. Mindenhonnan bámészkodik valaki. Hátsókertben három irányból látnak át a szomszédok, valamelyik mindig elkezd bámészkodni ha meglát kint.

Utcán nem mehetek úgy biciklivel vagy gyalog, hogy ne kezdjenek el bámészkodni mindig valamelyik ház udvarából, vagy a kerítéstől. Múltkor is csak megálltam az utcán biciklivel kidörzsölni egy bogarat a szememből ami belerepült aztán utána persze hogy azt veszem észre, hogy egy közeli ház udvarából valaki engem néz.

Lehet kicsit paranoiás vagyok, de tényleg valahol valaki mindig megnéz.

Nagyobb városban ilyesmit nem szoktam tapasztalni.


2014. ápr. 27. 13:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

18/F

A kérdés most úgy született meg bennem, hogy füvet nyírnék a hátsó kertben, de persze hogy a hátsó szomszéd udvarából ketten nézik mit csinálok. Nagyon idegesítő.

2014. ápr. 27. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Falun úgy tűnik, nincs más gondjuk az embereknek.

Előre is elnézést, akinek ezzel letaroltam lelki virágoskertjét.

2014. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem azért, mert falun vagy más kisebb településen nem rohannak annyira az emberek, jut idejük a másikra is. Nem kell mellre szívni, nem feltétlenül rossz szándékkal teszik. A baj ott kezdődik, ha megjegyzéseket tesznek vagy kritizálnak. Amíg ilyet nem tapasztalsz, próbáld meg figyelmen kívül hagyni.

Szerinted talán jobb, ha a nagyvárosban nagy ívben le.....nak, észre sem vesznek, sőt ha rosszul vagy az utcán, akár hagynak ott meghalni, mert úgyis részeg vagy és azért dülöngélsz vagy támaszkodsz. (Sajnos egy ismerősünk így halt meg a saját utcájában!)

2014. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Mert a nagyobb városokban az emberek le se szarják egymást. De a falvakban kissebb a közösség és jobban figyelnek a másikra. Meg nagyon mást nem is tudnak csinálni úgyhogy a másikkal vannak elfoglalva. Ez van, ilyen a falusi élet:)
2014. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csináljátok olyanra a kerítést, hogy ne lássanak be.

En falun és városban is szoktam lenni. Lépcsőházban ha nyílik valahol az ajtó be szoktam nézni hogy milyen a lakás (persze úgy hogy ne vegyék észre).

Ez ilyen. Mindenki kíváncsi, csak városon ez nem tűnik fel.

2014. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Nagyobb városokban gyorsabb az élet, annyi embert látsz naponta jönni-menni, hogy egyszerűen hidegen hagynak.


Egy kisebb településen más a helyzet. Természetes, hogy "bámészkodnak".


Nyugodj meg, az ő szemükbe is megy bogár, és ők is nyírnak füvet.

2014. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, én tettem fel ilyen kérdést, csak sokkal finomabban, kaptam mindent rá. Lehordtak mindenféle városi gyökérnek.
2014. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk az öregek reggel 7kor kimennek a sarokra és ott beszélgetnek este hétig minden nap. Mikor arra sétálok megállnak a beszélgetéssel és néznek mint egy farkasfalka. Nemtom mér.
2014. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem csak a falu és a kisváros kiváltsága. Azért bámul a képedbe mert nincs semmi dolga, nincs élete, nincs semmi problémája, megfigyel, hogy legyen miről beszélni később a többi kukkolóval, talán keresztbe akar tenni neked. Rengeteg egyéb oka lehet még.


Szerintem törődjön mindenki a saját dolgával.


A 3-asra reagálva, inkább sz@rjanak le minden téren, mint egész nap megfigyelés alatt tartsanak.

2014. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez a NASA új fejlesztése és nálunk tesztelik: Humán Térfigyelő Rendszer, más néven HTR. A neten van róla sok anyag :)

Én ezen okból telepítettem sövényt a kerítésünk mellé. Beletelt pár évbe, de mostanra a kert felől el vagyunk zárva a bámészkodó tekintetek elől. Javaslok Neked is valami hasonlót.

Amúgy addig örülj amíg csak bámulnak, és az idióta tanácsaikkal meg pletykálkodásukkal nem avatkoznak bele az életedbe. Mert ha eddig nem történt meg, akkor hamarosan eljön annak is az ideje.

2014. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!