Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van az életetekben...

Nektek van az életetekben olyan dolog, amiért küszködnötök kell, mert nélkülözhetetlen dolog, de 1%-ot is alig éri el a sikerességetek az adott dologban?

Figyelt kérdés

Pl sok embernek sir a szája, hogy munkát találni "nehéz"...és valojában csak annyi történik, hogy 2-3 hónapig küldözgetik immel-ámmal mindenfelé az önéletrajzukat, aztán kapnak valami munkát. EBBEN MI A NEHÉZ?


Én nekem nem volt problémám azzal, hogy jó önéletrajzot csináljak. (mert sokaknak még ez is feladja a leckét)...voltam vagy 20 interjún, mégse vesznek fel sehova. Mert a személyiségem nem jó. Meg se kell szólalnom, már akkor rosszallnak rám. És onnantól az interjú már csak egy protokoll dolog. Szóval már egy év eltelt, de még mindig nem kaptam munkát, pedig Pesten keresem, és BME-n végeztem.


Ugyhogy ezért lennék kiváncsi, hogy más emberek életében van e olyan dolog, ami miatt egy csomót szopatják magukat, de eredmények a legkisebb nyomát nem látják.


Mert én ahogy észrevettem, az embere többségének 2-3 hónap alatt megoldódnak a "nehéznek" beállitott gondjai.


Nem sok olyan embert ismerek, akik több évet szopnak valamin és menetközben a legkisebb eredményre nem jutnak. PEDIG ugyanazt csinálják, mint mások.


2014. ápr. 27. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem mondjuk a kérdésedet, mert egyik pillanatban lenézed a mások nehézségeit, a másik pillanatban, meg a magad nehézségeiről írsz, és arról, hogy tényleg nehéz munkát találni, de mind1.


Én két éve keresek munkát, nem vagyok diplomás, de két szakmám van, és mind kettő alapjaiba véve verseny képes még se vesznek fel. Napi szinten már válogatás nélkül kb. akár 50 önéletrajzot is szétküldök, amit hres szakértő le is ellenőrzött nekem, abból volt olyan hónap, hogy csak egyetlen egy interjúra hívtak be, amin többen voltunk, de végül senkit se vettek abból a csoportból fel.

Egyébként miért kell lenézni azokat, akiknek az önéletrajz megírása is problémát okoz? :(

2014. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont azért nem vesznek téged fel, mert sugárzik rólad a lenézés jelleme.
2014. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
na, kezdődik már a belemagyarázás.
2014. ápr. 27. 15:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Azert annak oka van, hogy nem teged vesznek fel, gondold at ujra. Nekem tenyleg nehez, mert gyerekem van, akire nincs aki vigyazzon ha beteg, mert mindketten dolgozunk, egyenlore kajara sincs penzunk, es anyuka se ad, es meg a bme re se jartam, megis harom interjura jutottam be ket honap alatt videken. Ne masokkal foglalkozz, mert szerintem sokunknak tenyleg nehezebb mint neked!!!!
2014. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor miért van az, hogy egyetemről kiesett, munkához való negativ viszonyulásukat nyiltan hangoztató ismerőseim is kaptak viszonylag jó munkát? Ráadásul 1-2 honap alatt. Egyik helyre együtt mentünk interjúra, őt felvették, engem meg nem. Pedig remegve ment be a vallatószobába. Én meg már viszonylag rutinosan. És ugyanazokat mondtuk. Ráadásul én legalább nem dadogtam. POfára megy az egész, látjátok.
2014. ápr. 27. 16:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem belemagyarázás.

Te írtad: Pl sok embernek sir a szája, hogy munkát találni "nehéz"...!

BME-re jártál és nem tudsz annyit se, hogy már eleve, ahogy elkezdted írni a kérdésedet az is lenézés?

De a reakciódat nézve még arrogáns is vagy. Ahogy az anyuka is írta, gondold át újra, hogy vajon miért nem vesznek fel téged. Egy kis önvizsgálat nem árt meg.

2014. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Pl sok embernek sir a szája, hogy munkát találni "nehéz"...és valojában csak annyi történik, hogy 2-3 hónapig küldözgetik immel-ámmal mindenfelé az önéletrajzukat, aztán kapnak valami munkát. EBBEN MI A NEHÉZ? "


Hát kérlek az a nehéz, hogy TÖBBEZER elküldött önéletrajzra legutóbb két év alatt EGY VÁLASZ SE JÖTT.

Nem elutasítás, hanem egyáltalán válasz sem.

2014. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na ja, és sok okos azt meri mondani, hogy könnyű munkát találni! :(
2014. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
de ez a kérdés igazából nem a munkakereséssel kapcsolatos, hanem általában a nehézségekkel...
2014. ápr. 27. 16:17
 10/14 anonim ***** válasza:
De a lényeget nem érted. Mindenkinek más nehézségei vannak. Ezt fogadd el. Vkinek sokkal kevesebb dolog is nehézség lehet, mint pl. neked, vagy ami másnak gyerek játék. Ezért másokat lenézni viszont szemétség. Ennyi.
2014. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!