Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nő miért vágja le a...

Egy nő miért vágja le a hosszú haját?

Figyelt kérdés

ahogy figyelem az embereket, az ismerőseimet kivétel nélkül szinte mindig az van ha a nő feleség lesz vagy gyereke lesz rendszerint mindig levágatja a haját rövidre.

Oké hogy most trend a rövid haj de most ettől vonatkoztassunk el. Az is rendben van hogy töredezik, de a rövid haj is töredezik, sőt azt sokszor be kell formázni, hogy úgy álljon ahogy szeretné az ember, ergo a sok kis vegyszerrel még inkább csak roncsolja a hajat.

Szerintem egy hosszú haj nem követel több gondozást, mint egy rövid haj.

A legtöbb nőnek nagyon jól áll a hosszú haj, igazi nőiességet kisugárzó jelenség, szexszimbólum , és a férfiak többsége is előnyben részesíti a hosszú hajú nőket.

Bevallom őszintén én arra gyanakszom, hogy mindez azért van, mert ha egy nő már férjnél lesz vagy anyuka lesz akkor a hosszú haját mint fiatalságának egyik jelképét eltünteti, de miért? Miért akarnak a nők öregebbnek kinézni a koruknál? miért jó ez? Miért érzik ezt, hogy ilyenkor ezt kell tenni?

Értem én hogy sokakat fiatalít a rövid haj de annál több embert meg öregít is. Azt is értem hogy ilyenkor az ember újat akar, új embernek érzi magát és a nők sokszor a hajukkal fejezik ki ezt.. valami korszakot zárnak le és újat akarnak nyitni.

Csak közben azt nem veszik észre hogy ezzel vagy 5-10 évet tudnak öregítenek magukon.

De könyörgöm akinek szép hosszú egészséges haja van az miért válik meg tőle ha egyszer annyira jól áll neki, nem is kell hogy annyira egészséges legyen az se baj ha kicsit töredezett, manapság már kinek nem töredezett a haja.

Összes idősebb néninek is rövid a haja és göndörített, mintha ez valami törvényszerű dolog lenne.


Az én meglátásom és saját tapasztalataim szerint viszont ez az egész dolog csak még szomorúbb dolgot von maga után az esetek NAGY többségében,ha a nő anyaság vagy feleség talajára lép. Mégpedig azt, hogy sok nő azt hiszi ha férje lesz vagy gyereke lesz akkor már nem kell foglalkoznia magával, hisz van férje már nem kell szép ruhákba járni,(nem kell hosszú haj se) egyszóval nyugodtan elhagyhatjuk magunkat, meghízhatunk és a többi és a többi.

és ennek mi lesz a következménye? az hogy megcsúnyulunk, elveszik a maradék önbizalmunk is ez kihat majd a környezetünkre, egyre kevesebb lesz a szex, az anyai teendők mellé a munka mellé burkolózunk és mindent erre fogunk, hogy de hát nincs időm arra hogy foglalkozzak magammal.

Ja és akkor nyívákolnak a nők hogy a pasijuk elhagyja egy dekoratív fiatalabb nő miatt. most őszintén ezen szerintem nincs min csodálkozni. Egy anya leszünk a férjünk mellett és nem a feleségük. Na ez az amit a legtöbb nő elront.

csak egy példa. adott egy 40es éveiben lévő nő, megházasodik lesz két kisgyereke, egyre inkább elhagyja magát, nem ad magára és 6 év múlva jön a csattanó, a férje egy dekoratív nővel kezd találkozgatni. A nő ennek hatására hogy a férje ott hagyná a 2 kis gyerekével 20kilót lefogy teljesen összezuhan. 1 év múlva rá ( a férfi végül nem hagyta el a gyerekek miatt) a nő ismét összeszedi magát, ad magára, csinosabb ruhákba jár, kicsit elkezdi magát sminkelgetni több önbizalma lesz több lesz a szex és minden a helyére kerül, a férfi rájön hogy kapott egy "új" feleséget.

És hogy mi köze van ennek a hosszú hajhoz? A hosszú haj egy szimbólum.

Itt most nem is csak a hosszú hajon van a hangsúly, hanem azon hogy egy idő után képesek vagyunk abba a hibába beleesni, hogy feladjuk fiatalságunkat és beletörődünk abba hogy öregszünk, mert ez az élet rendje, de azzal hogy idősebbek leszünk nem jelenti azt hogy egyre kevesebbet kell magunkkal foglalkozunk.

NEM lehet mindent csak a rohanó világra fogni, ez csak a menekülés egyik eszköze. Igen is kell tudni szakítania időt az embernek magára.

Anyukám mondott erre egy jó példát: " Amit igazán akar az ember, arra mindig tud időt szakítani, csak akarni kell"


2014. máj. 2. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Sokan úgy tartják, a hosszú haj a fiataloké. Egy anyukának már nincs kedve bajlódni a hajával, fontosabb, a gyerekek megszületésével ők kerülnek előtérbe, a külső megjelenés csak huszadlagos fontosságú. A szépség helyett a praktikusság nyer előteret, a rövid hajat könnyebb kezelni.
2014. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A hosszú haj több törődést igényel, és gyerek mellett az anyukának nincs extra ideje, hogy fél órán át szárítgassa, fésülgesse a haját. Ráadásul a kor előrehaladttával jobban hullik a haj, és a hosszú hajon jobban meglátszik, ha ritkás, mint a röviden. Ha őszül is, akkor festeni sem árt, és rövidhajra olcsóbb a festék, mert kevesebb kell belőle és rövidebb ideig tart befesteni is. A rövid haj amúgy is praktikusabb. Ha nincs idød fésülgetni, akkor sem gubancolódik ùgy össze, mint a hosszú, különleges ápolás nélkül is gondozattabbnak hat. A gyerekek sem csimpaszkodbak bele és nincs útban házimunka közben sem.
2014. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Kényelmesebb a rövid haj,

ha sok otthon az agybaj.

Számomra a hosszú haj a türelem jele,

és ahogy fogy a türelem fogy a haj vele.

Gondolj csak az idegből haját tépő férfiú képére,

amelyet olyan szívesen reklámoznak a tévében.

Olvastam egyszer a spirituális világgal könnyebb tartani a kapcsolatot,

ha szép hosszú, lányos a hajfonatod.

Nem hiába, hogy a katonáknak rövidre kell vágni a hajukat,

mert így az szabadság érzésétől a "nemes" ügyért elvágják magukat.

2014. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Látom nagyon senki sem érti meg a kérdésem igazi üzenetét.

Ismétlem nem a hosszú hajon van a hangsúly. Ez csak egy szimbólum.

Mint ahogy egy irodalmi alkotásnál is a cím csak sejtet minket valamire, de ahhoz, hogy megértsük, a tartalmat kell megérteni először.

2014. máj. 2. 12:43
 5/14 anonim ***** válasza:

#3-s, ez valami mondóka volt? Tetszett.


Nem tudom én se miért, az én húgom is levágta a haját, mikor gyereke született. Nem tudom miért, de neki jobban is állt, de ettől független nem hanyagolta el magát. Anyukám is levágatta a haját mikor megszületettem.

Érdekes dolog nem? Ezért nem fogom megérteni sohasem a női elmét. Az én feleségem is levágatta a haját az első gyerek megjöttével.


Mindenesetre engem nem zavar, ha jól áll egy nőnek, de abban egyetértek, hogy ha egy nő elhanyagolja magát, az nagyon nagy probléma.


31/f

2014. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
azért ne általánosítsunk, mert nem minden nő hagyja el magát azért mert gyereke születik... 39éves 2 gyermekes anya vagyok és hosszú hajam van :)) fiatalkoromban egyszer levágattam rövidre kíváncsiságból hogy állna... de sose értettem azt, hogy a rövid hajjal kevesebb gond van mint a hosszúval... minden reggel vizeztem, szárítottam hogy álljon valahogy, másfél havonta fodrász mert ha már nőtt nem úgy állt ahogy kellett volna, szóval 2-3 hajvágás után úgy döntöttem én ugyan nem szórakozok vele ennyit :D és megnövesztettem és azóta se vágattam le rövidre... kicsi gyerek mellett összekötöttem, mert kényelmesebb volt úgy :) most megmosom és hagyom magától megszáradni, akkor se áll úgy mint a szénaboglya :)) és nem hagyom el magam csak azért mert feleség és anya vagyok.. nem élek begubózva a 4 fal között... szóval nem mindenki ilyen :)
2014. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerencsére kivételek mindig vannak.

De ha körbenézünk a világban akkor szinte csak tönkrement házasságokat látunk magunk körül. Miért mennek tönkre?

Erre millió okot fel tudnánk sorolni, de most jelen környezetemben sok ilyen életutat látok, hogy a legtöbb nő elhanyagolja magát és sokszor itt indul el a lavina, egészen a házasság tönkremeneteléig. Szó se róla a férfi is hibás. Ez kétszemélyes dolog.

Engem ez a felfogás zavar sok nőben, persze arra van már ideje ha ott hagyja a férje, hogy azon keseregjen élete végéig hogy hol rontotta el.

Nem jobb lenne megelőzni ezt?

A boldogságért, magunkért, küzdeni kell, nem fog az magától jönni.

Én persze a gyerekeket sajnálom ilyenkor a legjobban.

2014. máj. 2. 13:25
 8/14 orsolyamaroon ***** válasza:

Azért én jártam már Nyugat-Európában, ott nem sok nőnek van rövid haja.(Magyarországon sokan szenvednek ízlésficamban, az biztos)

kettő: azért vágják le, mert elhagyták őket.

Nincs mit ragozni, nem képesek nőként lenni.

2014. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egy anyának meg kéne végre értenie, azzal, hogy anya lett attól neki még feleségnek is kell maradnia.

Ha mindent csak a gyerekre áldozunk akkor tudjuk mi lesz a következménye ennek.

Kinek jó ez? Ezzel a gyerek érdekét szolgálja?

Nem. De a saját életét sem.

2014. máj. 2. 13:32
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

" Amit igazán akar az ember, arra mindig tud időt szakítani, csak akarni kell"


Fenéket. Próbáld ki milyen az ha ledolgozol 8-10 órát, majd hazamész és ellátsz egy háztatást, 2-3 gyereket, esetleg még háziállatot is. Furcsa módon én ott látom ezt az elhanyagolást, ahol a férfi semmit nem csinál,de elvárja, hogy a gyerekek nevelve legyenek, hogy tiszta lakás, friss étel várja és egy mindig szexre kész, ápolt nő várja. Ő persze a kisujját sem mozdítja ennek érdekében.

2014. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!