Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes önmagam...

Miért nem vagyok képes önmagamat adni, ha izgulok, zavarba jövök? Hogy lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés

Régebben elég félős voltam, és ebbe beletörődtem, de közben rádöbentem,. hogy ez így nem jó. Szépen lassan teszek dolgokat a magbiztosságom növeléséért, és elég jól is haladok, de valamivel nem tudok mire jutni.

Ha izgulok, zavarba jövök, akkor ahelyett, hogy önmagamat adnám, azt mondanám amit gondolok, valahogy csöndben maradok, és rövid válaszokat adok csak. Például ismeretlen lányok, vagy nálam idősebbek közelében. Tudom, hogy ezzel rengeteen vannak így, de ez nem érv arra, hogy így is kell lennie.

Nem az önbizalom a baj, mert van néhány sikerélményem, amikor részben azért sikerül megmutatnom magam, és sokkal jobb, mint a csöndes szerep, amit valamiért játszok, de ez mégsem elég. Próbáljak

minél több ilyen helyzetbe belemenni? Vagy más konkrét ötlet?



2014. máj. 3. 10:55
 1/1 anonim válasza:
Ez talán furán hangzik, de gyakorlással ebben is fejlődhetsz :). Szerintem tényleg próbálj több ilyen helyzetbe belemenni, ha van valami szereplési lehetőség vállald el, vagy társaságban próbálj többet megszólalni és ne aggódj attól hogy mi történhet. Nem kell görcsölni, ha magadat adod és laza vagy a többi ember is nyitottabb lesz :)
2014. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!