Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy valaki cigány az...

Az hogy valaki cigány az ténykérdés vagy nem? Vagyis, arra a kérdésre: cigány vagy? Két válasz lehet: igen-nem.

Figyelt kérdés

Miért nem számít ténykérdésnek az hogy cigány-e vki?

Egy rádióműsorban egy vidéki gazda a jogerősen tolvajlásért (+ rablásért + nem,i erőszakért + hatósági személy elleni erőszakért...) elítélt szomszédját lecigányozta.

Most neki kell bíróság elé állnia-és miért? Mert kimondta azt ami bárkinek nyilvánvaló akinek van szeme és nem vak: hogy az elítélt egy cigány. Rá kell nézni, az, és pont.


Na most kérdés: a cigány volta kalakinek ténykérdés? Mert ha igen és én olyanra mondom hogy cigány aki nem az akkor mi van? Akkor egy ténybeli dologban tévedtem.

Ez az alma piros? Válasz? Igen. De hát zöld, nem látod! Ja bocs, akkor tévedtem. Nem lehet ténybeli dologban tévedni?

Ennyi. Lenne.


Miért kell ezért bíróság elé állnia, főként úgy hogy egy láthatóan piros almára mondta hogy piros?


2014. máj. 10. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az igen-nem válasz az eldöntendő kérdés jellemzője. A ténykérdés egy jogi kifejezés: a történt dologra vonatkozó kérdés.
2014. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jog: az hogy a bankszámlámon van-e mondjuk 5000 ft vagy nincs az ténykérdés. A jog szerint is. Vagy van vagy nincs.

Ha 5001 ft van rajta akkor a tény szerint nem 5000 ft van a bankszámlámon.

2014. máj. 10. 16:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ha nem érted.
2014. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Buta emberek gondolkodnak így, mint a Kérdező, buta emberekkel meg nem éri meg vitatkozni.
2014. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

jó. akkor másképp teszem fel a kérdést.

Cigány vagy?

Hány válasz lehet.

Szerintem kettő.

a) igen

b) nem


ki az aki szerint erre lehet c) válasz is, és mi lenne az a "c" válasz?


és a másik kérdés: egy piros almára miért nem lehet kimondani hogy ez az alma piros? miért, hát milyen?

ja hogy az alma szeretne zöld lenni és örülne ha zöldnek neveznék? hát szar ügy, de ez már az ő baja.

2014. máj. 10. 16:35
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
c; válasz: SEMMI KÖZÖD HOZZÁ!
2014. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert ennyire befordult a magyar jogrendszer. A mélyponton már túl vagyunk, de messze még az igazság. Én sem sértődöm meg ha magyarnak hívnak.
2014. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Buta emberek gondolkodnak így, mint a Kérdező, buta emberekkel meg nem éri meg vitatkozni."


Igen, igen tudjuk, aki nem libsi, kapitalista, globalista nyugat seggét nyaló, hazaáruló senkiházi az már egyből buta.

2014. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

semmi közöm? addig amíg a csomó dologtalan gyerekgyártó iskolázatlan retek etnikum az én pénzemből él addig semmi közöm hozzá?


c; válasz: SEMMI KÖZÖD HOZZÁ!

2014. máj. 10. 17:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány válasz lehet.

Szerintem kettő.

a) igen

b) nem


ki az aki szerint erre lehet c) válasz is, és mi lenne az a "c" válasz?


c - Félig cigány, vegyesházasságból

d - Cigány származású, de a többségi társadalomba integrálódott, nem tartja magát az adott etnikai csoportba tartozónak

stb.

2014. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!