Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgoztátok fel a...

Hogyan dolgoztátok fel a csalódást?

Figyelt kérdés
Pl ha vmiért nagyon küzdesz de nem sikerül. Jegyek vagy az egyetem
2014. máj. 26. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megyek előre. Az ilyenek nem akasztanak meg, mert előre nézek. Ha valamiből buktam az sem érdekelt, csak mentem előre, mint a vágtató paripa. Soha nem szabad leblokkolni/lemaradni, mert akkor beragadsz és nehezen veszed fel a tempót ismét.
2014. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem veszted el a motivációt ?
2014. máj. 26. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. A dolgok úgyis alakulnak valahogy. Nem álbölcsességeket akarok idedobálni, de tényleg ezt gondoltam és ez tényleg így van. Persze egy sikertelenség nem sikertelenség, mindig továbbpróbálkozom, csak a sokadik után adom fel és persze rosszul esik, de elkönyvelem annak, hogy itt vannak a határaim, amiket meg akartam ismerni. Úgy érzem magam ilyenkor, mint egy kis rágcsáló, aki szaladgál a terráriumban és nekikoccan az üvegnek. Meg kell fordulni és választani egy másik irányt.
2014. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan az sose csapott arcul ha valamiből buktam vagy rossz jegyet kaptam egyetemen, mert soha nem ért váratlanul. Ami azt illeti, az ilyesmi szerintem kevés embert érhet váratlanul. Felesleges másokhoz mérni magad, mindig alkalmazkodj a körülményekhez és csak menj előre. Én úgy tapasztalom, hogy a tanárok is nagyobbra értékelik azt, aki picsogás helyett odamegy a következő vizsgára és megcsinálja.
2014. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 26. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:

"a tanárok is nagyobbra értékelik azt, aki picsogás helyett odamegy a következő vizsgára és megcsinálja."


Ez tuti. Én azzal szereztem az egyik legnagyobb tanár-szövetségesemet az egyetemen, hogy elmentem vizsgázni hozzá, mert bár nem tanultam, úgy gondoltam, pofátlanság oda se menni. Volt kb két tétel a 25-ből, amit ötösre le tudtam volna rendezni, gondoltam, húzok, hátha bejön. Nem jött be, összehordtam valamit, azt mondta, egy kettest ad rá max. Mire én megmondtam neki, hogy nem tudtam tanulni, de nem akarok kettest, inkább írja be a karót és eljövök még egyszer. Másodjára négyest kaptam. Később visszahallottam a tanszéken, hogy a tanár mennyire sokat mesélte az esetem más hallgatóknak :)

Az egyetemen egy dolgot lehet baromi jól megtanulni: a pofáraesést. Nem tudom, mióta nyomod, de ha fekszik a szak, akkor bizonyos mennyiségű bukta belefér és kell is az előrelépéshez, fejlődéshez. Lehet, hogy azonnal nem tudod pozitívan szemlélni, de idővel azzá válik.

2014. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam előjött a kudarcoktól való félelem egy kudarcsorozat után.Úgy gondoltam,hogy ebből nincs kiút...stb.Személy szerint nemsokára pszichológus segítségét fogom kérni,mert annyira belémivódott a sikertelenség,a kudarcok átélése,hogy ezeket önmagamtól elfelejteni nem tudom.
2014. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Objektíven fogom fel a dolgot. Nem a "mi lett volna ha" gondolatmeneten mozgok, hanem megkeresem a csalódás okát, és és elhatározom, hogy többször nem követem el azt a hibát. Így tanul az ember. A csalódás edzi a jellemet, és az elmét.


Ha betelik a pohár, adok magamnak 1-2 napot, amikor szánalmas lehetek. Ezt durva ivászattal, lustálkodással, az emberi kapcsolatok mellőzésével, és merengéssel, "szánalmaskodással" töltöm.

1-2 nap, nem több, különben maradandó állapot lesz ebből (az alkoholizmusról nem is beszélve :) ), és nagyon nehéz kimászni belőle.

2014. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


De igen előfordult, de ez maximum csak egy napig tartott, mert aztán koncentráltam a következőre, hogy ne maradjak le. Az a baj, hogy személyes kudarcnak fogod fel és nem látod a fától az erdőt. Az egyetem nagyon jól fekészít az életre, ahol úgy tűnik neked az a gyengéd. Ugyanis széjjel szivatnak a TO-n, a HÖK-n, a ZH-kon és a vizsgákon. Pontosan azt teszik, ami egy átlagos munkahelyen történik.

2014. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
H szivatnak széjjel ?
2014. máj. 27. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!