Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért azt kell melóztatni aki...

Miért azt kell melóztatni aki normálisan dolgozik? Akik meg lógnak azokat miért nem nevelik rendre? Ha nyugalmat akarok legyek én is lógós?

Figyelt kérdés

Voltunk gyakorlaton a suli miatt, és engem melóztattak direkt. Én megcsináltam amit mondtak, nem mentem ki cigizni fél órára mint sok osztálytársam, nem lógtam haza, meg nem panaszkodtam, hogy "Nem csinálom meg!"

És direkt engem bízott meg a fönök, hogy Én csináljam! Sőt, a többieket volt hogy haza engedte, míg én még csináltam a melót!

Miért engem melóztattak? A többiek akik kilógtak cigizni,d direkt, hogy ne találják meg őket, azokat nem cseszték le! Én kimentem meginni egy kávét az autómatából, jövök vissza: "Te hol voltál? Már mindenhol kerestünk!"


Egy szóval nem mondta nekik senki, hogy "ki vagytok rúgva, holnap nem kell már jönnötök!"


Ha dolgozni fogok akkor engem fognak melóztatni mint gyakorlaton? A többiek meg semmit nem csinálnak szinte és megkapják ugyan-úgy a lóvét? Mert akkor asszem visszaveszek, ne én legyek a motorja a cégnek, hogy kidolgozom a belem, Ők meg hawaiioznak!


Szóval ne legyek szorgalmas? Miért azt dolgoztatják aki normálisan becsülettel csinálja, és a többi lógóst miért nem kapják el?



2014. máj. 27. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem véletlen a közmondás: Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz.
2014. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
Legyél szorgalmas, de beszélj a főnököddel, hogy ez így nem OK. Mondd el a tapasztalataidat. Ha normális akkor értékelni fogja.
2014. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te kire bíznád a munkát, arra aki teljesíteni akar vagy arra aki "lóg"? valószínűleg a tanuláshoz is úgy áltak hozzá mint a melóhoz. Rendes munkahelyen az aki dolgozik vagyis teljesít valószínűleg maradhat aki meg nem teljesít az mehet (kivéve ha csókos). Csak gondolj bele, te rendes gyakorlatot szerzel, esetleg még maradhatsz is a cégnél míg a többiek csak kitöltik a gyakorlatot nulla tapasztalattal.
2014. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
Ezt tedd szóvá, vond kérdőre őket! Ők tudnak rá igazán válaszolni..
2014. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Warren Scott válasza:

Elmondom, hogy kb. ugyanebből a helyzetből indultam én is.

Azt gondoltam, hogy egy munkahelyen majd más lesz, mert az már nem tanuló időszak, majd biztos megbecsülik, hogy hajtok.


Hát nem.

Viszont a főnökkel való beszélgetéstől eltekintenék a helyedben, mert ha az illető főnök nem kellő óvatossággal kezeli a helyzetet, akkor céltáblát csinálasz magadból, aki a mellett, hogy dolgozik rendesen, besúgónak lesz bélyegezve.

2014. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez így fog menni később is. nem olyan rendszerben élünk, ahol a tisztességes embert jutalmazzák. minél többet dolgoztok, minél jobban meg akartok felelni, annál jobban terhelnek titeket. a rossz mindenkinek feltűnik, mindig szidni fognak, de természetesnek veszik, ha 2-3 ember helyett dolgoztál, sőt, holnaptól alapelvárás lesz. a magasabb pozíciókat pedig ugyanúgy a protekciósok töltik be, nem a szorgalmasak és rátermettek.
2014. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Az én osztálytársaim nagy része ellógta szinte az egész évet, ha dolgozat volt, lementek az orvosiba, és volt pár olyan ember aki rendszeresen késett az órákról, mert ott cigiztek a suli előtt. Egyik nap elaludtam és késtem egy óráról pár percet. Az osztályfőnök jó kis patáliát csapott... "Hogy merészeltem ezt tenni?" stb. stb... A többieket általában elintézte egy kis dorgálással. Az osztályfőnöknek volt egy-két kedvenckéje, akik folyton nyalták a talpát. Ezeknek folyton leigazolta az óráit, vagy ha mégsem akkor az sem volt nagy baj, elmentek az orvoshoz és szereztek. Volt is ebből balhé. Az érettségin is csaltak, bizonyíték is van rá, de már nem akarok balhét, úgy se látom már őket többet, hála istennek. Ilyen világot élünk. Ahhoz, hogy megbecsüljenek, meg kell tanulni minél mélyebbre nyalni.
2014. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!