Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalom hiányos vagyok,...

Önbizalom hiányos vagyok, valaki kilábalt már ebből?

Figyelt kérdés

Nincs semmi önbizalmam és önbecsülésem, kisebbségi komplexusom van és úgy érzem néha, én vagyok az emberiség legalja. Leginkább a külsőm miatt van mindez, mert nagyon nem vagyok elégedett magammal.

Van itt valaki, aki már átélte mindezeket, és sikerült kilábalni belőle? Ha igen, hogyan tette?



2014. máj. 27. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Rájöttem, hogy nem fogok előre jutni az életben így kénytelen voltam lesz@rni még ha nehezemre esett is. Most már hozzászoktam.
2014. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Úgy, hogy gyakoroltam a nyilvános szereplést. Méghozzá mert muszáj volt, ugyanis tanítani kezdtem. Első alkalommal azt se tudtam, hová süllyedjek, elvörösödtem. Ma már gond nélkül bármilyen társasságban megtalálom a hangom és el tudom mondani a véleményem akkor is, ha 100 ember hallgatja.


Az önbizalomhiányt a fejünkben létező gátak okozzák, a problémák 99%-át képesek vagyunk beképzelni. Erre csak úgy ébredsz rá, ha gyakorlod, szándékosan keresed az alkalmat a közösségben való megnyilvánulásra. Ez kinyit, fellazít, és rájössz, hogy az emberek nem azt látják, amit te - te felnagyítod a problémáid és eltúlzod őket, de a világ ilyen és mindenki más, te is egy vagy közülük, és ugyanúgy figyelnek rád, elfogadnak, meghallgatnak és szeretnek, mint bárki mást, ha lehetővé teszed nekik. Bújkálással pedig ez nem fog sikerülni.

2014. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második, szépen leírta. Nekem is szükségem volt erre. :)
2014. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Marika827 ***** válasza:
100%
Élő példa vagyok :) fiatal koromban mindig depressziós voltam,zavart,hogy vékony vagyok,hogy nem szőke a hajam,zavart,hogy szegénységben nőttem fel,befelé fordultam,és az önbizalmam szinte a földdel volt egyenlő,a középiskolás éveimre nem is emlékszem,mintha az a 4 év kiesett volna az életemből,,aztán megismertem valakit,egy férfit,,aki jóval idősebb volt nálam,sokat beszélgettünk vonaton,,ő segített nekem elfogadni magamat olyannak amilyen vagyok,megtanította,hogy mindig az látszódik rajtam ,ami bennem van,ha elfordulsz az emberektől,ők is elfordulnak tőled..sokat tanultam tőle,illemtant,erkölcs és az filozófia.Az emberekkel kommunikálni kell,különben bezárkózik mindenki,üzletben dolgoztam,míg a kolléganőim utálták az embereket,én kimondottan szerettem őket,szerettem megkérdezni hogy vannak,miben segíthetek,és a hála a szemükben az nem mindennapi,hidd el.Úgyhogy azt tanácsolom :Adj szeretetet és kapni is fogsz,ezáltal megnő az önbizalmad :)
2014. máj. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fish1 ***** válasza:
Olyan dolgokba vágtam bele, amiktől tartottam vagy féltem. Ezek a sikerek adják az önbizalmat.
2014. máj. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is ilyen voltam! Később elkezdtem kézilabdázni, ami sokat javított az önbizalmomon! (Nem tudom hogy, de hatott :) ) Aztán egy fontos tényező volt a szerelem! A választottamhoz amikor elkezdtem közeledni, vele kedves lenni, később sok bókot kaptam, ami nagy örömmel töltött el, és az önbizalmomon ez is javított :). Később aztán elkezdtem olyan barátokat is keresni, akik nem árulnak el és oltogatnak folyamatosan.. Eddig ilyenekkel töltöttem az időm, de meg kell látni a belső szépséget is! És egy jó tanács sose ítélj külső alapján! Önmaga az egó nem baj ha egy idő után nagy! Csak ne dicsekedj, hencegj, mert ez egy idő után visszaüt és újra félénk nyuszivá változol! :)
2014. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!