Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért ilyen igénytel...

Sok ember miért ilyen igénytelen saját magára nézve?

Figyelt kérdés

Sok embert látok az utcán, valamint a munkám folyamán (recepciós) is látok sokat. És egyszerűen néha elképedek.

Tudom, semmi közöm hozzá, stb stb....engem csak érdekel, hogy valaki miért ilyen igénytelen.

Amiket eddig tapasztaltam:


- szandál (ez még nem gond), de a lehető legkoszosabb és ápolatlanabb körmökkel, lábfejjel

- kicsi póló, amiből a fél hasa kilátszik (főleg kövéreknél, de NINCS GONDOM a kövérekkel)

- ápolatlan, aranysárga fogak, melyekben már albérlők is vannak szerintem

- koszos, retkes kéz, fekete körmökkel, és ráadásul így eszik

- közlekedési eszközökön is, nagyon izzadt ember, aki lehetőleg mindenkihez hozzáér (pedig elférne), hogy azért valamivel letörölje magáról az izzadtságot


stb.


Nem vagyok se kényes, se semmi ilyesmi, viszont én koszosan, retkesen, büdösen képtelen lennék kimozdulni a lakásból. Eddig a szandálos verzió viszi a prímet.


Miért van ez? Nem jó érzés igényesnek, és tisztának lenni? Elhiszem, hogy melegbe mindenki izzad, de akkor is.



Mi a véleményetek?



Találkoztatok már ilyen emberekkel?



2014. jún. 9. 19:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Múltkor egy kb 35-40-es férfi jött oda a recepcióhoz kérdezgetni.

És nála is. Azt hittem normális. Fekete, lerágott, sárgás körmök, mellé jó koszos tenyér és kézfej (mintha kb a sárban turkált volna), a szandálos is ráillett.

2014. jún. 9. 19:12
 2/13 A kérdező kommentje:
NEM provokációnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem.
2014. jún. 9. 19:13
 3/13 anonim válasza:
64%
Sajnos az emberek nagy részének nincs pénze. Ebből adódhat a probléma.
2014. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy átlagos semmilyen illatú mezei szappan kb 100 forint.
2014. jún. 9. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az igénytelenség szerintem nem pénz kérdése DE a fogak sárgaságát sajnos örökölni is lehet (sajnos az én fogaim sem szép fehérek, pedig már nagyon sok mindent kipóbáltam, és ápolom is rendesen), illetve az izzadás is lehet betegség tünete is
2014. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom, de a koszt nem lehet örökölni. Néhány vendégnek olyan koszos a keze, hogy nem hiszem el. Pedig szerintem nem mind kőműves, vagy hasonlók.

Volt olyan ember, aki többször volt nálunk, és mindig retkesen jött.

2014. jún. 9. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor tapasztalom az igénytelenséget. Volt rá példa, hogy az üzletből ki kellett mennünk mert irgalmatlanul büdös volt a két nő aki bejött.

Primarkban dolgozom (Anglia) ott is sokszor találkozom olyan emberekkel akik bejönnek vásárolni, ruhákat felpróbálnak és borzalmas koszosak, büdösek. Fiatalok sem kivételek. 1 kilóvakolat az arcukon, a hajukon minimum 1 flakon hajlakk, de olyan erős izzadságszaguk van, hogy sokszor a gyomrom tartalma jönne vissza a szagtól.

Itt még azt se lehet mondani, hogy 30-35 fokok vannak, sé megsülünk a melegtől..Mégis büdösek,izzadtak az emberek.

2014. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

A sárga fog/köröm nem feltétlenül az igénytelenség jele, hanem lehet pl. genetika is, sőt esetleg jelenthet betegséget, vitaminhiányt is, ezek pedig nem szűnnek meg egy nap alatt. Az izzadás meg teljesen természetes dolog. Naponta tusolok, nyáron van, hogy kétszer is, mégis van, hogy izzadásgátló ide vagy oda, izzadtságszagom van, mivel meleg van. Ez természetes, az lenne az egészségtelen, ha nem izzadnék. Napközben nem tudok letusolni, mivel 10-12 órát dolgozom. Ettől én most igénytelen vagyok?

Az amúgy nem jutott eszedbe, hogy esetleg te is izzadsz, csak magadon nem érzed?

2014. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Na most itt valaki említette a pénzhiányt. Hát, itt a tyúk és a tojás esetéről van szó meglátásom szerint, vagyis hogy melyik volt előbb. Szerintem nem azért igénytelen mert nincs pénze hanem azért nincs pénze mert igénytelen. Ma ráadásul, ahogy egyre jobban teljesít Magyarország ugye... egyre könnyebb az ápolatlanságot is arra fogni hogy nincs pénz.
2014. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem pl. az említett 100Ft-os szappanoktól lerohadna a bőröm, mivel súlyos ekcémám van, és csak a gyógyszertári több száz/ezer forintos kozmetikumokat bírja. Ha nem lenne pénzem, inkább simán vízzel mosakodnék, mint olcsó szappannal.
2014. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!