Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondjak le 5 év barátságról?

Mondjak le 5 év barátságról?

Figyelt kérdés
bocsánat a helyesírási hibákért előre is de szerintem nem változtat a lényegen. nos, ötödikes koromban ismertem meg a legjobb barátnőmet, gyönyörű barátság alakult ki. elballagtunk, más suli stb. neki lett egy barátnőcskéje akivel midnen nap együtt vannak ugye de a vicc hogy ismerem a csajt és ő is és a barátnőm is nekem beszélik ki egymást ami rohadt idegesítő főleg hogy utána meg látod facebook-on a képeiket együtt meg jajj imádlak meg bff meg fiszemfaszom. én akarok vele talákozni sűrűn de ő sose ér rá, érdekes módon a barátjával minden nap tudnak találkozni de velem nem, én küzdöttem rengeteget a barátságunkért de nem sikerült és nekem nem sikerült más barátokat találnom csak az a felületes barátságok akikkel nem is nagyon találkoztok összefutásokon kívül. tehát nincs senkim a családomon kívül. 16 éves vagyok és a korombelieknek már megszokott baráti társaságuk van én meg? nagyon szánalmasnak érzem magam. küzdjek ezért a barátságért vagy ne?
2014. jún. 12. 15:12
 1/7 anonim válasza:
Mindenki talál barátokat , veled van a baj hogy nem tudsz beilleszkedni sehova , gratulálok.
2014. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
könnyű ilyet mondani ha még nem voltál ilyen helyzetben
2014. jún. 12. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj, hogy nem veszed észre, hogy a billentyűzet bal és jobb oldalán van egy Shift jelzésű gomb. Azt ha megnyomod az új mondat kezdetén, helyesen, nagy betűvel fog kezdődni a mondat.
2014. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ÚRISTEN. ez neked miért fáj ha így írom? nem értem mire ez a nagy helyesírás mánia az interneten, a szöveg lényegén nem változtat.
2014. jún. 12. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyit érnek a női "legjobb barátságok".

Szerintem kicsit többet képzeltél bele, mint ami, és túldramatizálod.


16 évesen megszokott társaság?! Ja... megszokták egymást az óvodából, majd változik nekik is, csak várj 2 évet.


Egyébként meg ne vedd ilyen komolyan. ÉS NE FÉLTÉKENYKEDJ, mert az egy kicsinyes suttyó szokás.

Tedd a helyére ezt a kapcsolatot, és ápolj jó viszonyt mindkét lánnyal.

Az emberi kapcsolatokat fontos ápolni! Anélkül, hogy túl sok jelentőséget tulajdonítanál neki! A "legjobb barátságok" jönnek, mennek, az "örök barátságnál" pedig nincs mulandóbb.


Ezek szerint 11 évesen ismerkedtetek meg.

Ilyen idősen nem fejlődött ki a személyiség, az értékrend, a társadalmi hovatartozás, (igen, sok esetben fontos) szóval ez ilyen gyerekszerelem kategória, ha kicsit lehiggadsz, és kívülállóként józan paraszt ésszel belegondolsz, magától értetődőnek fogod látni, hogy ez nem is történhetett volna másképp.


Az igazi barátságok majd 5-10 év múlva jönnek, ha jönnek, mert ritkák, mint a fehér holló. Ha korábban jön, az csak a véletlen műve.


De az se baj, a haverság is jó dolog, nem kell mindent a legmélyebb barátságnak kezelni.

2014. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A "legjobb barátságok" jönnek, mennek, az "örök barátságnál" pedig nincs mulandóbb. "


Csak hogy félreértés ne essék, itt az idézőjelek ezeket a tipikus ráfogott, beképzelt, hű de komolynak titulált felszínes kapcsolatokat jelentik, a valódi barátság nem mulandó.


Elhiszem én, hogy gyönyörűnek láttad... csak éppen mitől ne láttad volna annak?

Semmi nem történt az életetekben, ami próbára tette volna ezt a kapcsolatot. Így aztán azt hisz róla az ember, amit akar, hiheted egy nagyon mély barátságnak, anélkül, hogy az lenne.


Most jött az élettől egy apró kis próbatétel, és abban a másodpercben már jönnek is ki a kapcsolat hibái.

Te sokkal komolyabbnak gondoltad, mint ő, emellett kicsinyesen féltékeny is vagy, ő pedig nem úgy értékeli a barátságot, mint te.


Ezek már a személyiségből fakadó ellentétek, ezek még csak most kezdenek felszínre jönni.


És akkor még a komoly helyzetekről nem is beszéltem!

Mi van, ha egymásra lennétek utalva?! Ha lemondásokkal járna a másik ember barátsága?!

Vagy saját kárára kéne meghozni egy döntést az egyik félnek, a másik javára?!

Ezek az igazi próbatételek, és egyáltalán nem bántásból mondom, de ilyen gyerekkori babazsúr partys öri-barik kb 2 másodperc alatt foszlanak köddé egy ilyen helyzetben.


Szóval röviden, legközelebb csak azt éld meg gyönyörű barátságnak, ami kiállta az idő, meg az élet komolyabb próbatételeit, és akkor nem fogsz csalódni az ilyen helyzetekben.

De ettől még a felszínesebb barátság is jó dolog, csak a helyén kell kezelni.

2014. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mikor az én barátnőm barátkozott olyan személyekkel akik eléggé faragatlanok,idióták stb. voltak én nem szóltam neki inkább hagytam ,hogy hagyd barátkozzon velük is ,mert nem akartam féltékenykedni.
2014. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!