Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem ezt a hihetetl...

Hogyan kezeljem ezt a hihetetlen mértékű agressziót? Menjek el pszichológushoz? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Rólam tudni kell, hogy mindig is egy aranyos, kedves, nyitott, normális lány voltam, sose volt ilyesmi jellegű problémám, leszámítva a kamaszkori családi problémákat, amik "mindenhol vannak".


Mostanában döbbenten tapasztalom, hogy olyan szintű agressziót érzek, mint eddig még soha. Alapból frusztrált vagyok a vizsgaidőszakom miatt, de az nem mentség szerintem erre. Van egy "kedves" 10 éves öcsém (én 20 éves vagyok), akit a végtelenségig kényeztetnek a szüleim, velem szemben megteszik simán, hogy leordítják a fejemet, ha valami nem tetszik nekik, de neki mindent szabad. Egy idő után ez a kedves öcsike azt hiszi hogy velem így kell beszélni alapból, soha nem adja meg felém a tiszteletet, egyre undorítóbb viselkedést vesz fel, egyre kezelhetetlenebb, nem lehet rászólni szépen semmiért se, se szépen-se csúnyán, sehogy, nem tudok semmit se elérni nála (szüleim se igazán bírnak vele). Mikor tegnap ok nélkül elkezdett velem üvöltözve beszélni, hiába kértem normálisan, szépen beszéljen velem, különben nem vagyok erre kiváncsi, ő csak folytatja, és egyre csúnyábbakat mond, és már arra gondolok hajtogatás közben, hogy hogyan tudnám agyonverni, véresre, és nem sajnálnám. Soha nem tettem semmi ilyesmit, és nem is tenném meg, de miért jutnak ilyenek eszembe? Horrort nem nézek, félek is tőlük, szóval nem azok "inspirálnak" ebben. Egyre gyakrabban érzem ezt vele szemben, ilyen szintű elfajulásokon. Ma még azt is észrevettem, mikor orvosnál várakoztam, és volt az a fém lyukacsos pad, mellém ülnek, elkezdik körömmel végighúzni rajta a kezüket a huszonvalahány éves pár, az egyik anyja előttük áll, akkor is egy ideig próbáltam elnyomni, aztán pár perc után már nem bírtam, az egész testemet átjárta a pad rezgése, nagyon irritáló volt, nem lehetett kibírni, felálltam szó nélkül, és leguggoltam odébb. A nő hozzám szólt, hogy de miért nem ülök a padon? Mondtam, mert nagyon idegesít ez. A fiatalok próbálták elfojtani a röhögést egy picit, látszott, amolyan tipikus parasztok voltak. Ott is ilyesmit éreztem, mint az öcsémnél, mi az istenért kell így viselkedni, ilyen szintű frusztrációt kelteni?

A másik még, amit tapasztaltam, és eddig erre se volt példa, a liftezés. Sose volt klausztrofóbiám, se semmi ilyesmi jellegű gondom, és mégis, már tegnapelőtt, mikor liftbe kerültem (utoljára nem is tudom, mikor voltam liftben), és hárman voltunk, tapintani lehetett a feszültséget. Ma vagy 8-an, egy tágas liftben, mindenkinek volt tere, még inkább feszült voltam, hallgattam végig, legjobb barátnőm is észrevette, hogy mennyire csendben maradtam, zakatolt a szívem, majd kiugrott a helyéről, éreztem, valami baj van. Mikor lefelé jöttünk, egy nő volt velünk a liftben, félig vak volt, emlékeztetett egy régen látott horrorfilm szereplőjére, az "Ördög"-ből, iszonyúan féltem-paráztam, nem akartam vele egy liftbe kerülni, és barátnőm elkezd poénkodni, én meg egyáltalán nem bírok megszólalni. Csak figyeltem, síri csöndben. Én, aki általában mindig beszél, jókedvű, vidám. Megint észrevette ezt a barátnőm, mert látványos volt ez. Mik ezek nálam mostanában? :( Kezdek megijedni magamtól, ezektől a gondolatoktól. Mi ez? Hogy kezeljem az agressziót, dühöt? Hogy vezessem le? Menjek el pszichológushoz? Mit csináljak?


2014. jún. 17. 20:15
 1/3 anonim válasza:
Egyrészt ki kell engedni a gőzt néha, hogy hogy azt neked kell tudni, esetleg egy nagy buli, extrémsport, mértéktelen maszturbálás :D Másrészt pedig ha úgy érzed, ez nem te vagy és nem normális érdemes megkérdezni egy szakembert, abból baj nem lehet.
2014. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A düh amit érzel, az az energia, ami az eddigi életed során benned kialakult blokkok, beidegződések, beazonosulások miatt, nem tud kreatívan levezetődni.

Amikor egy ember dühös, akkor rajta múlik, hogy mit kezd ezzel az energiával.Az energia átjárja minden porcikádat, így az elmédet is.Innen a destruktív, romboló gondolatok, amelyekkel ha beazonosulsz, csak nehezíted a helyzeted.

A tudatosabb hozzáállás segíthet.Egy adott helyzetben ha dühösnek érzed magadat, akkor tudatosítsd magadban azt, hogy rajtad fog múlni az, mennyire leszel képes a dühödet átalakítani elfogadássá, vagy épp tudatosan levezetni.Fogadd el dühösséged, mert ha harcolsz ellene, akkor magad ellen harcolsz.Mindig törekedj arra, hogy a jelenben, a múltbéli lereagálásaidtól függetlenül regálj egy adott helyzetre, mert így nyitott maradsz, és a hozzáállásod is szabadabb, nem fogsz függeni a múlttól.

Légy kreatív.Szeresd azt amit csinálsz, mert ha már van választásod, akkor miéřt ne választanád azt, hogy élvezed bármit is csinálsz?Így nem okozol magadnak frusztrációt, mert minden amit teszel, azt egyúttal önmagad miatt is teszed.

Mondjuk kisöcséd tiszteletlenül beszél veled és dühös leszel.Csak vedd észre magadat, más dolgod nincs is.Mit tudsz tenni?El kell kezdened a saját életedet

élned.

Sok lehetőség van a düh levezetésére, de ezek mind csak arra jók, hogy megadják a lehetőséget, hogy tisztább, üresebb elmével tudd elkezdeni önmagadat szeretni és elfogadni.De senki nem mondja, hogy törekedj erre.Ezért a legtöbb esetben, hiába vezeti le az ember a dühét, mert kezdődik az egész elölről.

Törekedj az elvonatkoztatásra, minden múltbéli dologtól.

Így kevesebb lesz a frusztrációd, mert nem fogod a jelenben megélt helyzetet ugyanúgy megélni.Ezek lassan eltűnnek majd.

Élvezd bármit is csinálsz!És ne gondold, hogy ismered magadat, inkább tudatosítsd, hogy valódi lényed nem egy személyiség, akinek különböző fóbiái, meg frusztrációi vannak, mert valódi lényed az ezek felett áll.

Az összes fóbia, frusztráció, és minden gondolat önmagaddal vagy másokkal kapcsolatban, mind a múltból ered.

A lényeg, hogy törekedj a kreatív hozzáállásra, az elfogadásra, szeresd annyira önmagadat, mint szerelmedet amikor szerelmes voltál, mert akkor voltál igazán önmagad!;)

2014. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szeggyél hangyát
2014. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!