Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitás? (Többi lent. )

Magyar mentalitás? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Már többször olvastam itt is,hogy rosszindulatú válaszok után emlegetik.Más nemzetiségű fórumokon megértőbbek és jóindulatúbbak az emberek?

Valóban igaz,hogy az átlag magyar ember rosszindulatú és van alapja a magyar mentalitás mondásnak,vagy ez csak úgy elterjedt?

Nem ismerek közelebbről más nemzetiségű embereket,ezért nincs összehasonlítási alapom.


2014. jún. 18. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy nehéz kérdés. Újabban egyfajta divatnak érzem a magyar emberek között a magyarok ócsárlását, ez sokkal fokozottabb, ha valaki kitelepül külföldre. A magyarok nehezen emésztik meg az új dolgokat külföldön, az én tapasztalataim szerint, és kicsit leegyszerűsítve gondolkodnak.
2014. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Van, ahol igen, van, ahol nem. Németországban pl. ha nem raksz rendet a szállodában magad után, vagy hagymát eszel a szobában, furán néznek rád, szóval hasonló mentalitásúak,mint mi. Svédországban már szabadabbak, haladóbb gondolkodásúak. Amerika bizonyos részein pedig érvényes az ami az enyém, a tiéd is elv. Én úgy tapasztaltam, ott jóval megértőbbek, de hát gondolom az is közrejátszik, hogy Amerika eleve sokféle emberből tevődik össze, plusz sok idegen jár arra túristaként.

Itthon...meredek a dolog. Ha a gyereked nem úgy jár iskolába, esetleg a tavalyi táskája van, furán néznek rád (ez főleg a városokban igaz), vidéken pedig fordítva. Ha új a gyerek cucca, megszólnak. Ez utóbbiból azt akartam kihozni, hogy létezik magyar mentalitás, de ez is megosztva. Nem mindegy, hogy falun, városban, nagyvárosban élsz e. Én falun is és városban is élek, amit a faluban lehet (pl smink nélkül kimozdulni, tréningnaciban kimenni), azt a városban nem!

2014. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek ezzel, a legtöbb magyar ember rosszindulatú tud lenni, de azért, mert frusztráltak és boldogtalanok. Tényleg elég megnézni egy magyar és egy nem magyar fórumot, csak a magyaron megy rögtön anyázás. Akiket ismerek külföldieket, nyugodtabbak, kevésbé irigyek, jobban vigyáznak a szavaikkal, toleránsabbak és tágabb látókörűek, és nem keresik a másikban a hibát rögtön. Persze most általánosítottam, de van alapja annak, amit mondok.
2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mentalitásban másabbak vagyunk mit a külföldiek.

Ennek lehet több oka is.

Azt tudom hogy más nemzetek sokkal barátságosabbak az idegenekkel ,mint mi és befogadóbbak is.Gazdagabb országokban nem nézik le a takarítót a munkájáért mert tudják hogy ezt valakinek amúgy is meg kell csinálni és ez is csak egy munka.

Ami meg a sok rossz hozzászólást illeti itt,nos sok elégedetlen ember ül le ide a gép elé és háborog mert egykét dolog szíven üti,pedig nem is az ő életükről van szó.Ha belegondolunk normális ember nem is a gép előtt tölti el az ideje nagy részét!

2014. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az angolok is simán anyáznak a fórumokon, pedig róluk azt tartják higgadtak...


A mi környékünkön/iskolánkban szerencsére nem nagyon nézegetik hogy kin mi van (Bp).

2014. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azt tudom hogy más nemzetek sokkal barátságosabbak az idegenekkel ,mint mi és befogadóbbak is.Gazdagabb országokban nem nézik le a takarítót a munkájáért mert tudják hogy ezt valakinek amúgy is meg kell csinálni és ez is csak egy munka. "


Na ez nem igaz. Svájcban élve minden jót elmondhatok a helyiekről, hogy udvariasak, meg csilivili tisztaság van, meg mindenki szelektíven gyűjti a szemetet, meg a közbiztonság is a toppon, de hogy nem befogadóak és nem tisztelik az ljamunkát, az hétszentség. No mindegy.


Kérdező, létezik magyar mentalitás, hogyne létezne. Gondolj csak a "nagy amerikai álomra" ha ott kiugrik valaki, akkor rohannak megkérdezni tőle, hogy hogyan csinálta és tisztelik, ha itt kiugrik valaki... nos vagy tudomást sem vesznek róla (tegye fel a kezét, aki tudja, hogy kié a Szentkirályi ásványvíz) vagy két lábbal tapossák a fejét és hangosan gyűlölik (pl. Schorberték, lehet őket utálni, de igenis megcsinálták, sokra vitték, ez vitathatatlan). Én inkább ebben látom megtestesülni azt a hírhedt magyar mentalitást, gyűlölködés, irigység, lustaság mindenütt.

2014. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 18. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

En 10 eve kulfodon de sztem a magyarnal rosszindulatubb ember nincs.Ha megdoglik a lovam akkor dogoljon meg a szomszede is.Az irigyseg a mohohas a nem segitek a masiknak mert nehogymar neki jo legyen alap dolgok sajnos.Tisztelet a kivetelenek de nem sok olyannak talkoztam eddig aki tenyleg onszantabol segit v egyaltalan segit ha tud.V tudna de nem akar....sokat tudnek meselni.Akinek kicsit jobban megy azt lenezik v kiutaljak v mindenfele hazugsagokat terjesztenek rola h mibol lett a peze stb...

Eltem Irorszagba ott tuzbe mennek egymasert es segitik egymast az emberek.En ezt lattam pl.A lengyel is segit a masiknak hozza a rokonokat h jobban eljenek intez nekik munkat.A magyar a sajat testveret is nagy nyognyve nyelve turi meg ha esetleg ki is hivja kulfoldre dolgozni.Neha szegyenlem h magyar vok komolyan.

2014. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 8-asé a tipikus kivándorolt magyar mentalitás. Biztos van benne némi igazság, de ennek az állandó puffogtatása, hogy a magyarok nem segítik egymást, bezzeg az X (tetszólegesen behelyezhető szinte bármelyik) nép mennyivel összetartóbb, nekem nem tűnik igaznak.
2014. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 Ne haragudj, de Schoberték igen rossz példa erre, nekem ha a Gattyánt vagy bármelyik nagyon gazdag magyar embert mondod, oké, nekem semmi gondom azzal, hogy valaki megcsinálta a saját bizniszét, de Schoberték ritka irritálóak és ezért utálják őket sokan, nem (az egyébként nem is olyan sok) pénzük miatt. Na meg azért, mert nem túl okosak, ami megint nem lenne baj, de jobb lenne ennyi ésszel kicsit kevesebb észt osztani.
2014. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!