Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért negatív az emberek...

Miért negatív az emberek szemében az, ha én kijelentem, hogy szeretnék többet az életben és teszek is érte, de a jelenlegi helyzetemben is úgy érzem, hogy jól érzem magam az életemben és megvan mindenem amire szükségem van?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak irigyek.

Vagy idegesitonek talalnak mert dicsekvonek, tortetonek (felelmet kelthet ez emberekben vagy ellensegesseget) latszol.

2014. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet azért, mert a saját életük nem a legjobb, de ami a legfontosabb, nem is tesznek érte, hogy jobb legyen, előrébb jussanak, csak várják, és elvárják a csodát hogy majd egyszer...


És mivel ők nem tesznek semmit, nem is szeretik azt látni hogy a másiknak bejön az élet. Meg ha be is jön, akkor is letudják annyiban hogy lopott, csalt, hazudott, benyalt...és nem veszik tudomásul, hogy mennyi munkája van valakinek abban hogy ott tart ahol.


Meg ugye itt nagy divat panaszkodni, és arról beszélni hogy minden szar, és mindenki tehet róla, csak én nem. És ha ő panaszkodik, akkor nehogy már másnak jó legyen.


De lehet az van amit az első mond, hogy te adod rosszul elő a dolgot.

2014. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én akkor mondom el ezt, ha megkérdezik.
2014. jún. 18. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Második jól mondja. Én is többet szeretnék mint amim jelenleg van, volt aki tanácsot is próbált adni a hogyanra de volt aki rögtön telhetetlenségről meg álmodozásról beszélt...
2014. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem erről a részről nem csak az irigység lehet probléma, hanem az is, amikor valaki azt érezteti, hogy másiktól is elvárja a motiváltságot.

pl. távolabbi ismerősök esetén, akik nem érintettek az életemben, az olyanok törekvéseit és sikereit igazán tudom értékelni és csodálni. Amikor olyan emberek vannak "mellettem", akik valamilyen módon tudatosan érzékeltik, hogy példát kellene vennem róluk, az zavaró. Főként olyan esetekben, amikor valaki azt hiszi, hogy ha a másik nem hasonlít rá, az neki hátrány az életben, vagy a boldogság elérésében. Az egy másik dolog, hogy a másik ember semmiben sem motivált.

2015. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár ez jellem kérdése, és az is gyenge jellemre utal, ha valaki ilyen helyzetekben feszélyezve érzi magát. De alapjába véve sokan úgy érezhetik, hogy nincs okuk mások hencegésétől rosszul érezniük magukat.

pl. a saját területemen többnyire motiváltnak és eredményesnek érzem magam, de közben olyan elvárásokkal piszkálnak, ami nem érdekel, mégis úgy állítják be, mint valami feltételt az életben.

2015. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!