Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire zavarna titeket,...

Mennyire zavarna titeket, hogy akivel beszélgettek, néha furcsa kifejezéseket használ?

Figyelt kérdés
Ilyeneket, hogy aranylelkű, ügyes szívű, futballos szívű, rádiós szívű, aranymájú, aranyvérű, és egyéb ilyen szokatlan összetételeket, mindezt kedveskedő szándékkal.
2014. jún. 27. 13:12
 1/6 piriiiiii ***** válasza:
A futballos és a rádiós szívű kivételével.. na jó, az aranymájú kivételével is az összes többi normális és kedves szó. Az aranyvérű sem mindennapos, de még az is elfogadható. Engem nem zavarna. Megkérdezném, hogy mit ért futballos szívűn. A rádiós szívűnek pláne utánakérdeznék. :D
2014. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy mit jelent, nem zavarna (rádiós szívű???).


Aranyvérűre berágnék, volt abból elég bajunk.


De minden a hangsúlyon múlik. Ha tudja, hogy nem fogják érteni, és direkt játssza, hogy mennyire bájos és érthetetlen, akkor csak a tenyerem kezdene el viszketni.


Bár lehet, hogy butának nézném, a tesóm szokott olyanokat mondani, hogy hajszálhasogató a szőrszálhasogató helyett.

2014. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

71%-os :-) :-) :-) :-)


Engem zavarna. Beszéljen értelmesen. Nem olyan nehéz az.

2014. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyot nevetnék és megkérdezném hogy egyik másik mit jelent :)
2014. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én röhögnék rendesen. Az aranylelkű még okés, de a többi elég... érdekes.

A futballos szívű kifejezés helyett miért nem lehet azt mondani, hogy szereti a focit?

Ezeknek a szóösszetételeknek tipikus modernkedő nagyis hangzása van.

2014. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem ha olyan szavakat használnak amiket nem értek (ha szakszó pl akkor okés, megkérdezem, de nem kell túlbonyolítani a dolgokat). Nekem is van egy-két viccesebb vagy szokatlanabb szavam (féléjfél - 23:30), de ezek a kitekertek... Megszokható végül is, meg ha szereti használja de én furcsállnám :)
2014. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!