Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt a barátnőmmel?...

Mi történt a barátnőmmel? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves vagyok, a barátnőm 20. Tavaly fejezte be az iskolát, idén februárban sikerült munkahelyet találnia.

Tudni kell róla azt, hogy amíg iskolába járt, tökéletes tisztaság volt a lakásában, minden a helyén volt, mindig minden ragyogott a tisztaságtól. Szó szerint. És nagyon finomakat tudott főzni, minden héten kipróbált valami különleges receptet, tehát teljesen rendben volt minden. A suliban is kitűnően teljesített.

Ám februárban elkezdett dolgozni. Heti 6-7 nap, napi 8-9 óra, mikor hogy. Májusban vettem észre, hogy valami nem oké. Nem olyan lelkes, vidám, sokkal ingerültebb. Ráadásul iszonyatosan nagy kupi van nála! Napokig áll a mosatlan a mosogatóba, ételmaradékok penészednek (!!) meg a konyhában, a fürdő, sőt minden helyiség rendetlen, koszos. Néha rájön a takarítás, akkor rendbe rak mindent, de pár nap és ugyanúgy néz ki minden! Nagyon aggasztó, hiszen ő nem ilyen volt! Mondtam neki, hogy sok ez a meló neki, mondjon fel, keresünk másikat, de nem akar! Elsírja magát, hogy muszály dolgoznia, vagy nem lesz pénze! Meg hogy ezt a melót is milyen nehezen találta, ami igaz is!

félek, hogy beleroppan ebbe az egészbe! Ha netán kap 1 szabadnapot, akkor egész nap az ágyban fekszik, nem csinál semmit! Nincsenek már közös programjaink, semmi romantika, üres az egész kapcsolatunk. Alig szeretkezünk, heti 1-2 alkalom, azt mondja fáradt. De akkor miért nem lép ki? Nem akarom, hogy tönkretegye magát!

ti mit tennétek?


2014. júl. 3. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. segíthetnél neki a takarításban. Természetesen jobb lenne ha kilépne egy olyan munkahelyről, ami depresszióssá teszi, de ha ő ezt nem akarja, akkor csak az marad, hogy igyekszel segíteni neki, levenni néhány terhet a válláról.
2014. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem akarod hogy tönkretegye magát akkor miért nem segítesz neki?? Tudod milyen fárasztó 8-9 órát dolgozni ha szabadnapja van akkor ki fogja használni..és nem csoda hogy nem takarít..minden teher rá szabadul. Talán ha segítenél neki és nem várnád a sült galambot ami a szádba repül, talán jobb lenne minden (:
2014. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Segíts szegénynek, biztos boldog lenne érte, hogy ilyen barátja van, és jobban fog szeretni sokkal, meglátod.

Lehet, más oka is van, hogy ilyen lett, vagy nem ilyen életre vágyik. :-(

2014. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amikor ráérek segítek neki természetesen. Sajnos nekem sincs túl sok szabadidőm, sokat dolgozom.

Mondtam neki azt is, hogy lépjen ki, és amig nem talál új munkahelyet, addig is segitek neki, anyagilag és mindenhogy, de nem akar. Szó szerint retteg, hogy nem talál új munkát.

2014. júl. 3. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
A tökéletes kapcsolat:D
2014. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!