Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan béna vagyok, mit tegyek?...

Olyan béna vagyok, mit tegyek? T-T

Figyelt kérdés

Elég félénk vagyok, félek az emberektől, mindig, mikor valakivel beszélek, arra gondolok, hogy biztos arra gondol, hogy nem vagyok normális, mivel itthon állandóan csak azt hallom szüleimtől meg nővéremtől is, hogy bolond vagyok, meg hogy pszichiátriai eset vagyok, stb. És ez teljesen kihat az emberekkel való viszonyomra is, mindig félek, hogy olyan dolgot teszek vagy mondok, ami miatt rájönnek, hogy nem vagyok normális...És emiatt amikor valakivel beszélek, csomószor nem merek a szemébe se nézni, meg közbe a kezemet tördelem, egyszerűen lerí rólam, hogy mennyire feszült vagyok...Mit csináljak? :(

16/l


2014. júl. 27. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, beszélgess, ismerkedj emberekkel. Idővel észreveszed majd a változást.
2014. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért mondogatják neked otthon ezeket a negatív dolgokat?
2014. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi 1. :)

2.: Mert nyomorék vagyok, nem tudom :/

2014. júl. 28. 00:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha így állsz magadhoz, ne is csodálkozz rajta. Azért mondják állandóan, mert hagyod magad.
2014. júl. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fish1 ***** válasza:
Az a baj, hogy te el is hiszed azt, amit mondanak. Önbizalmad nincs, ez pedig kihat az egész viselkedésedre. Önbizalmat építeni sikerélményekkel tudsz.
2014. júl. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen sikerélményekkel?
2014. júl. 28. 14:17
 7/8 Fish1 ***** válasza:

Ez nagyrészben tőled függ, hogy hogy éled az életed. Kisebbekkel kezdj és nagyobbakkal folytasd. Olyan dolgokba kezdj bele, amiktől tartasz. Pl. ha már eljutsz odáig, hogy az emberekkel való kommunikációban nem parázol, az már nagy előrelépés. Ha határozottan beszélsz velük, ők is máshogy fognak hozzád állni.

Ez az "arra gondolok, hogy biztos arra gondol, hogy nem vagyok normális" azt jelenti, hogy ezt te gondolod magadról és a félelmeid gúzsba kötnek. A helyedben pl. megkérdezném a családodat is, hogy konkrétan miért gondolják azt, hogy bolond vagy, miért mondják. Lehet nem is úgy értik, ahogy te gondolod.

2014. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :)

Egyébként biztos, hogy úgy értik, anyám rendszeresen, mikor veszeksik velem, olyanokat mond, hogy be fog záratni egy elmegyógyintézetbe, meg most már nővérem is elkezdte ezt...

2014. júl. 28. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!