Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fura vagyok vagy más is van,...

Fura vagyok vagy más is van, aki ilyen?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Nem szeretem a romantikus, nyálas dolgokat nézni/olvasni, sem beszélni róluk vagy csinálni őket, viszont szívesen írok róluk (névtelenül blogolok, talán egy ismerősömnek mutattam még meg eddig, de akkor nem sok minden volt rajta). Utálok beszélni a problémáimról (annyira, hogy csak akkor mondom el tőmondatokban, amikor már nem tudom kimagyarázni magamat), esetleg inkább kiírom magamból az aktuális történetbe, amit éppen írok, viszont mások problémáit szívesen meghallgatom, szeretnék is segíteni nekik. Nincs az az isten, hogy valaki előtt sírjak, viszont ha esténként gépezéskor olvasok valami szomorút (leginkább állatkínzásról (nem szándékosan, csak mondjuk olvasok valakinek a kutyájáról, és ott leírja, hogy milyen élete volt, mielőtt hozzá került), akkor gyakran eltörik a mécses. Külsőre (öltözködés például) "kemény lánynak" tűnök, talán ki se néznék belőlem, hogy vegetáriánus vagyok, és az 50 óra közmunkát egy óvodában, gyerkek közt töltöm el, akikkel amúgy jobban megvagyok, mint a korombeliekkel. Nem sok barátom van, de senkivel sem vagyok elutasító (aki nem szolgált rá arra, hogy ne legyünk jóban). Inkább én nem engedem annyira közel magamhoz az embereket, hogy baráti szintre emeljük a kapcsolatunkat. Lett volna már alkalom arra, hogy összejöjjek valakivel, de egyszerűen nem akarom (pedig a srác jófej volt, és nem is nézett ki rosszul, lássuk be). Amikor szerelmes voltam valakibe, akkor az volt életem egyik legszörnyűbb időszaka, mert gyengének éreztem magamat tőle (látszott rajtam a dolog, és ez cseppet sem tetszett). Egyébként alapvetően vidám és mosolygós vagyok, csak sokan nem értik, hogy miért teszek pár dolgot. (Például hogy miért nem jövök össze azzal, akivel egyértelműen megtehetném, vagy hogy hogy bírom lelkizés nélkül. Erre nem tudok mit válaszolni, egyszerűen csak nem akarom. Egyedül a barátnőim azok, akik valamelyest tudnak a dolgokról, de kimondottan lelkizni velük sem szoktam.) Már megkaptam párszor, hogy fura vagyok és érzelemmentes. Tényleg az lennék? Én nem úgy gondolom... (Elnézést, ha maradt benne helyesírási hiba vagy valami nem érthető, már elég fáradt vagyok.)

2014. júl. 27. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy-két apróságot leszámítva, olyan mintha én írtam volna. Ha fura, akkor legalább már nem egyedül vagyok fura..:D
2014. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ritka az ilyen személyiség, van más is ilyen, szóval nem vagy fura.
2014. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem szimpatikus vagy ^^

16/L szintén :)

2014. júl. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy fura. Ez az emberek többsége.


Pont most olvasok erről egy könyvet, a sebezhetőségről. Hogy az emberek gyengeségnek tartják az érzelmeket, ezért nem merik megélni őket.

2014. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fish1 ***** válasza:
Attól félsz, hogy sérülsz, ezáltal igyekszel keménynek mutatni magad. Ezzel az a gáz, hogy kerülöd a konfliktust, a komfortzónádból nem mozdulsz ki, így lemaradsz egy csomó dologról. Az életben vannak fájdalmas időszakok, és fájdalom nélkül változás sincsen.
2014. júl. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!