Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akihez hetente 1-2szer jár...

Akihez hetente 1-2szer jár takarítónő takarítani, az a hét többi napján "koszban" él?

Figyelt kérdés
A kérdés annak okán született, hogy olvasni sokfelé, "hozzám takarítani járnak hetente", meg ilyesmik. Aki takarítónőt fogad, az a személy azokon a napokon amikor nem jön a takarító, koszban, rendetlenségben van? Elvégre egy háztartásban minden nap takarítani kell, ahhoz hogy tisztaság és rend legyen. Én legalábbis naponta megfogom a felmosót, naponta elmosogatok, és teszem a többi házi teendőt. Most akkor ők is ugyanúgy takarítanak a többi napon? Vagy ott csak akkor van kitakarítva ha a takarító ott járt? Ez lenne az igényeseknek nevezett emberek igénye? Én valamilyen fura módon, minden nap igénylem a tiszta lakást. :)

2014. júl. 30. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahova hetente jar, ott a nagyobb takaritast vegzi el.

Nem laknak koszban a tobbi napon.

2014. júl. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem él koszban. ÉS nem kell egy háztartásban naponta takarítani! mosogatni igen, ha használják az edényeket, de takarítani nem kell naponta!nem kell koszolni egyszerűen! pl ha dolgozok 12 órát, nem vagyok otthon szinte csak aludni, más nem piszkol nálam, akkor minek minden nap takarítani? ja és mikor? erre jó a takarítónő, heti 2 x feljön, port töröl, felmos, porszívó, szemét, berakja a mosást, elbóklászik, tv-t néz, stb. Este 10 kor már nem kezdenék hozzá a poszívózásnak, mosásnak...
2014. júl. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akinek van pénze takarítónőre, annak van mosogatógépe, szóval nem lehet nagy gond a mosogatás.

Naponta meg sehol sem kell nagy takarítani, szóval ha csak nem csinálnak saját maguk alá, valószínűleg nincsen hatalmas kupi hét közben sem (főleg, hogy a nagy többség fél napot minimum távol van az otthonától).

Nagy kertes házban élünk, "benti" kutyával, és még így sem kell naponta takarítani, persze az alapokat (mosogatás, söprés, szemét kivitele) leszámítva. Panelban, kutya nélkül meg tapasztalat, hogy egy hát múlva is lehet rend simán.

2014. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

A hetenként egyszer-kétszer jövő takarítónő nem - vagy nem csak - az apró házimunkát végzi el, hanem a vasalást, az ágyak áthúzását, az ablakok-ajtók lemosását. Frizsider, mélyhútő kimosása, teregetés, függönyök leszedése és felrakása stb a dolga általában, többek között.

Ott éri meg az ilyesmi, ahol több gyerek is van, és mindkét szülő sokat dolgozik, és jól is keres.

Nem hiszem, hogy egy-egy esti mosogatást vagy az esetleges piszkot sok ember - legyen az nő vagy férfi -, ne tudná naponta megcsinálni, ha egy csöpp kultúra és igényesség szorult bele.

Ismerek ugyan egy "hölgyet" a szomszédunkban, aki soha nem főz és hidegvízbe sem dugja a kisujját, mert az derogál neki, de az ilyenek ritkák. Senkinek nem esik le a karikagyűrű az ujjáról, ha néha kezébe veszi a porszívót vagy felmossa a konyhát...

2014. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Ez a kérdés cseppet sem jóindulatú, inkább sugárzik belőle az irigység.

Nekem 4 fiam van, a kamasztól a csecsemőig. Igyekszem sokat beszélgetni a nagyokkal. A hároméves fiammal sokat kell játszani, mesélni neki, a lakás mindig tele van játékokkal, és akkor még a naponta 3 óránként szopó csecsemőről nem is beszéltem.

Naponta főzök, senki nem mosogat el utánam. A szennyest sem mossák ki..., esténként a játékokat sem pakolják el....

De, igen, jól esik, ha minden héten egyszer van segítségem, és kitakarítja egy hölgy a hazat, lovas apja a férfi ingeket. Nem élek koszban, de eszembe sem jut naponta porszívózni. Ha mégis kell, mert vannak a házban gyakrabban használt helységek, akkor előveszem, és megcsinálom. De akkor is segítség, hogy nem mindig nekem kell.

Drágának sem mondható, hiszen sokkal kevesebbe kerül, mintha minden nap elszívjnék egy doboz cigit....

2014. aug. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Kivasalja a férfi ingeket...
2014. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!