Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők nagy része miért nem...

A nők nagy része miért nem értékeli azt, ha egy férfi házias? Ezt nőként kérdezem.

Figyelt kérdés
Múltkor felmerült ez a téma, a férfiismerősök között, és sajnos abban egyetértettek, hogy nehezen találnak olyan nőt, aki nem elvárja, hanem értékeli ezt a tulajdonságukat. Egy nő, hogy nem értékeli ezt? Az én párom is remekül helyt áll egyedül is, képes rendet tartani maga körül, ha kell süt, főz, takarít, igényes a környezetére, ha úgy van hogy én nem vagyok itthon, van hogy kitakarít, vagy kimos, esetleg ha ő ér haza hamarabb, megfőzi a vacsorát, van hogy külön kéri, például hétvégén, hogy ő főzi az ebédet, mert szereti csinálni, szívesen teszi, és ezzel próbál nekem kedveskedni. Én értékelem, és tetszik ha egy férfiben házias vonások is vannak, holott én mindent megcsinálok a háztartásban. A legtöbb nő ezt miért nem értékeli, miért használja ki ezeket a típusú férfiakat, miért várja el hogy ők ne csak a férfimunkát, de még mellette a háztartást is vezessék? Én csak ezt nem értem...

2014. júl. 30. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
z én párom értékeli amikor elöbb érek haza mindig vacsi várja, forditva is igaz:)
2014. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is az a fő gond, hogy a nők nem értékelik ezt a tulajdonságot, hanem az, hogy a férfitársaik általában lenézik az ilyen férfit, hogy papucs. Ezért sajnos nagyon kevés az olyan férfi, aki besegít a házimunkába. 50/N
2014. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na most akkor mi a bajod, mit nem értékelnek a nők? :D

Azt, hogy házas egy férfi, magyarul ráhajtanak, vagy azt, ha egy férfi empatikusabb/háziasabb típus? Kicsit kuszán fogalmaztál.

A választ nem tudom, szerencsére én is érzékeny, házias férjjel "büszkélkedhetek", nálunk nem nagyon fordult még olyan elő, hogy nem értékeltük, amit a másiktól kaptunk. Bár azt a hozzáállást nem értem, hogy "miért várja el hogy ők ne csak a férfimunkát, de még mellette a háztartást is vezessék?". Ez ellent mond annak, hogy értékeled, mert ha értékelnéd, akkor nem zavarna, ha a férfi is részt vesz a házimunkában, nem?

Az a marha nagy "elvárás" meg mindössze azon alapszik, hogy többnyire a nők sem dolgoznak kevesebbet a munkahelyükön, és egészséges kapcsolatban haza érve a férfi nem beesik a gép/tv elé, míg a nő nekilát otthon is a munkának, hanem együtt megcsinálják, amit kell...

2014. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert ezek a nők a háziasságot kizárólag önmaguk számára tartják fenn. Általában nagyon buta és rigid emberek, csak fekete-fehérben látnak:


- a nő dolga a háztartás

- aki nő, az a házias

- aki férfiként házias, az nem férfi, az nő

- aki férfiként házias, tehát nő, az RIVÁLIS.


Minden téren. Mint a többi nő és mint Anyuka. Ilyen egyszerű. :)


A kedves férfiismerőseid az okosabb nők között keresgéljenek. Nem a tanultak, hanem az okosak között. A valódi okosság lelki rugalmasságot is jelent. Pl. a másság elfogadását.

2014. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy egy nő miért várja el, hogy a férfi segítsen a házimunkában és nem veszi csodászámba, ha esetleg néhanapján elmos egy tányért, vagy berakja a mosógépbe a ruháit?

Azért, mert nagyon sok nő ugyanúgy dolgozik, mint a párja. Ha még ráadásul nagyobb városban is élnek mondjuk panelban, nem sok férfimunka jut egy napra, nem kell fát vágni, kerítést javítani, szenet lapátolni, stb.

Így evidens, hogy illik a házimunkát is beosztani egymás közt a nőnek és a férfinak.


A másik: ettől függetlenül természetesen illene értékelni a másik munkáját nemektől függetlenül.

2014. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!