Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon durván nincs önbizalmam...

Nagyon durván nincs önbizalmam és az egész kisugárzásom negatív. Mit tehetnék? 20/L

Figyelt kérdés

#negatív #Önbizalom. Kisugárzás
2014. aug. 10. 08:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Külső tulajdonságokon már változtattam, amiken lehetett. De egyszerűen nem érzem magam szerethetőnek.Undorítónak,aki kívül-belül az,nincs bennem semmi szép.
2014. aug. 10. 08:03
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem lehetnél elfogadóbb magaddal. Ami nem azt jelenti természetesen hogy beleszarsz mindenbe, és ami esetleg tényleg rossz, azt ne próbálnád megváltoztatni. S ha így tennél, a kisugárzásod legalábbis máris nem volna olyan negatív talán. Én máris látok benned pl szerethető tulajdonságokat. Pl. zavarnak a rossz dolgok magadban és vágysz a jóra. Nem vagy beképzelt, és/vagy elszálva magadtól. És biztos vagyok benne, hogy aki ismer, az sokkal több szerethető dolgot is felfedez/lát benned.
2014. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Depis vagy, próbáplj barátkozni
2014. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
51%
Lényegében én is ezzel küszködöm, csak én fiúként, az önbizalom, kitartás és kisugárzás területén. Bár szerintem, ha valaki igazán ismer, biztos lát benned sok jót, habár sajnos én is hasonlóan érzek sokszor, mint te, aztán jön egy jó barát és baromi jót eldumálunk, igaz nagyon ritkán, mivel kevés barátom van és inkább amolyan konzervatív vagyok. De szívesen megismernélek, szerintem tuti van rengeteg értéked, csak nem veszed észre (én is erre igyekszem, hogy észrevegyem, tényleg nem könnyű...). 20/F
2014. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A barátaimnak, ha erről beszélek, figyelmen kívül hagyják.Pedig, csak tanácsot szeretnék,megértést.Sajnos úgy érzem, hogy nem valódi barátok ők nekem, amiről én is tehetek, mert nehezen nyílok meg.

Köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat!:)

Azért zavar, mert sok olyan lányt ismerek, akik nem tökéletesek, de mégis annyira pozitív a kisugárzásuk, hogy mindenkit lenyűgöznek. Ém meg magamat egy kis visszataszító szürke egérnek érzem. Bármelyik közösségben, úgy hogy próbálok normális lenni, semmi rosszat vagy kirívót nem teszek kifognak. Még egyetemen is van olyan, aki folyamatosan beszólogat meg kinevet engem. Pedig már 23 éves múlt.

2014. aug. 10. 08:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre nagyon jó módszer, hogy odamész egy ilyen magabiztos emberhez, és elmondod neki mi van, és megkérdezed, hogy ő mitől ilyen.


Írsz egy listát a jó tulajdonságaidról, és fejedben tartod őket.


Leírod a céljaidat és elkezded megvalósítani őket. Kezdd azzal, ami leginkább "out of the box". Mesélj másoknak a céljaidról. :D


A barátaid azért ilyenek, mert ők máshogy látnak téged, és hülyének tartanak a gondolkodásod miatt. Csak nem mondják ki.


Önismereti könyvekből művelődj.

2014. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbálom a céljaim megvalósítani, de mindig történik valami szerencsétlenség,vagy több,ami egy hajszállal elválaszt a céltól.Sőt még a cél eléréséhez többet is próbáltam tenni,ami,mint kiderült felesleges volt.Idő,energia és pénz pazarlás.Nem ezekről beszélek nekik,finomabban fogalmazom meg,de nem figyelnek rám.Sőt egyesek közülük szerintem ostobának és hülyének is tartanak.És próbálnak lebeszélni a kitűzött céljaimról, mivel szerintük én nem vagyok rá képes.
2014. aug. 10. 09:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok/jártam, mint te. Az ilyen dolgoknak mindig van egy oka, ami sokszor nem is annyira szembetűnő. Nincs önbizalmad? Gondolkodj el azon, hogy nem bántottak-e régebben a barátok, osztálytársak, akárkik (akár verbálisan). Még azok a dolgok is kihatással lehetnek az énképedre, amik mondjuk még óvodában történtek veled.


A másik, hogy nézd meg a szüleidet, ők hogyan állnak hozzád? Volt mindig valaki aki türelmetlen volt veled ha csináltál valamit és kivette a munkát a kezedből (jobb inkább ha én csinálom; bárcsak neki se kezdtél volna; jobban jártam volna, ha nem segítesz; stb.)?


Mellesleg az, hogy az egész kisugárzásod negatív, azt jelenti, hogy mindenhez pesszimistán állsz hozzá? Történtek veled rossz dolgok korábban? Ez is egy oka lehet annak, ha negatívan állsz dolgokhoz.


Végül pedig javaslom, hogy ne kérdezgess ilyen dolgokat a barátaidtól, mert idegesek lesznek tőle és egy idő után szóba sem fognak állni veled. Ezeket a kérdéseket inkább tartsd meg magadnak, vagy maximum a szüleidnek. Inkább pszichológushoz kéne elmenni és neki panaszkodni, mert ő tudna is segíteni; és még mostanában, amíg nem késő. Később már nehezebb lesz, sokkal.

2014. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Voltak és igen voltak.Mindkét kérdésedre a válasz.

Nem panaszkodom, de szerintem a barátok arra valók,hogy meghallgassák egymást, nem pedig csak arra, hogy jajj de jót buliztam, milyen jó volt ez meg az. Persze ez is kell,hogy harmónia legyen. Legtöbbször egyébként meh elrejtem az érzelmeim előlük és megjátszom magam. Bár ahhoz sincs már kedvem, így inkább teljesen elszigetelôdtem. Annak szoktam "panaszkodni" ,aki már szintén "panaszkodott " nekem és próbáltam jobb belátásra bírni.

Igen,elég gyakran érnek kudarcok főleg az utóbbi időben az élet minden területén.

2014. aug. 10. 11:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Az élőlényekben az életerőt áramoltatni kell, és ha nem áramlik csak stagnál és halmozódik akkor keletkeznek a negatív érzelmek, mert jeleznek, hogy fel kell az energiáid szabadítani. Ha áramlik az erő akkor jól érzed magad, boldogság, szeretet stb. A gátat az ember maga állítja fel az elméjével. Az elmével az ember létrehoz egy világot ami az etalon, amin keresztül behatárol, és megtanulja mi jó s mi rossz, pedig mind a rossz mind a jó dolgok a fejlődést szolgálják, csak az ember ahogyan ellenáll ezen dolgoknak úgy gátat szab az életnek. Nem azt mondom, hogy egyetérteni kell a rossz dolgokkal, de el kell őket fogadni, különben felemésztenek. Fogadd el a valóságot mindennel együtt, és tedd azt amit a szíved diktál. Azaz amit intuícióban kapsz. Ne töprengj túl sokat. Cselekedj. Mind a jó mind a rossz érzések mutatják, hogy benned van a szükséges erő ahhoz, hogy megtedd ami a helyes, csak merni kell és nyersz. Ha mást nem is tapasztalatot. Meg kell szüntetni, hogy az érzelmeid irányítsanak, azok legyenek csak a finom jelzések, hogy merre kell menned. Gyakorold úgy, hogy már csak azért is megteszel valamit amit nem akarsz, és fordítva.
2014. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!