Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt, hogy azért,...

Miért hiszik azt, hogy azért, mert nem vagyok jó tanuló, hülye vagyok?

Figyelt kérdés

nincsenek jó jegyeim. meg is buktam matekból. tény. ez egyrészt a lustaságom hibája, másrészt pedig a rossz tanároké. (komolyan mondom, egy tanárt sem tudnék mondani a sulimban, aki jól tanít)

de ez nem egyenlő azzal, hogy hülye vagyok. van eszem, max nem használom a suliban.

de pár perc alatt kiderítek bárkiről bármit, nehezen tudnak átverni, gyakran átlátok a szitán, észreveszem, ha valaki hazudik nekem, nem csinálok orbitális nagy hülyeségeket, vannak ismereteim, tapasztalataim, stb.


mégis egy csomóan hülyének néznek, egyértelmű f*aszságokat próbálnak nekem beadni, lehülyéznek, butaként bánnak velem, mindezt azért, mert sok egyest kapok.


mi köze van a kettőnek, de most komolyan?!


18/L


2014. aug. 12. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyest kapni nem azért szégyen, mert hülye vagy, hanem mert lusta.

A butaságot annyiban érinti csak, hogy ha átgondolod jobb volna nem ismételni évet, vagy nyáron tanulni a pótvizsgára.

2014. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem az volt a kérdés hogy szégyen vagyok-e vagy sem...:DDD
2014. aug. 12. 19:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert társadalmilag elfogadott az intelligenciát az iskolában kapott jegyek alapján lemérni.


Lehet te jól bánsz az emberekkel, de arra nem adnak jegyet. Van valami, amiben jó vagy egyébként?

2014. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

://


tantárgyra gondolsz vagy tehetségre?

2014. aug. 12. 19:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz, de régebben én is rossz tanuló voltam és nagy ívből leszartam az iskolát, de utána elkezdtem tanulni, mert rájöttem, az én érdekem, ha tanulok. Lehet, hogy az ilyen iskolán kívüli dolgokban okos vagy, de hogy akarsz majd tovább tanulni vagy valami rendes helyen dolgozni, ha ennyire lusta vagy? Tényleg nem kötekedésből, de mondom, a saját érdeked, hogy rászánd magad a tanulásra :/ Nem kell mindenből szín 5-ösnek lenned, de szerintem próbáld kihozni magadból a legtöbbet, ha jobbak a jegyeid, lehet, a többiek is másképp bánnak majd veled. Nem tudsz sulin kívül tanárhoz járni, vagy valakit megkérni, hogy korrepetáljon? :o
2014. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

matekból járok tanárhoz

le fogok érettségizni simán, abból nem lesz gond :)

aztán OKJ, és rendes munka :)

2014. aug. 12. 20:48
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát azért egy gimiben/szakközépben 2-es szinthez azért nem kell vért izzadni.


De ha van eszed, és nem használod, akkor pont olyan hülye vagy, mint akinek nincs esze.

2014. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

de, nehéz a 2es szint is ^^ úgy tűnik nem olvastad el, hogy rosszak a tanáraim.

és rohadtul nem a kérdésre válaszoltál

2014. aug. 12. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Rosszak a tanáraid? Az egész osztályod megbukott? Sőt az egész suli?
2014. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Bármire, amiben úgy érzed jó vagy, akár tantárgyra vagy iskolán kívüli dologra. Vagy amit még nem próbáltál ki, de kifejezetten érdeklődsz iránta.


Einstein mondása volt, hogy a hal intelligenciáját fölösleges fára mászási képességein lemérni, mert naná, hogy ez alapján butának tartanák.


Bebizonyosodott továbbá, hogy az életben való beválás nem feltétlenül függ össze az iskolában kapott jegyekkel. És hogy a mostani magyar iskolarendszer csak 2 féle intelligenciát mér és fejleszt igazán (asszem Vekerdy mondta)


Ajánlom továbbá Sir Ken Robinson TED-es előadását Az iskola megöli a kreativitást - angol és magyar nyelven is elérhető. (School kills creativity)De ő a jövő iskolájáról beszél ugye...


De én is egyetértek azzal, hogy ha lustaság miatt vagy "buta", akkor azt később megszívod.


A tanárokat pedig tényleg felesleges szidni. Továbbá, mint stratégia én is azt javaslom, ha nem tetszenek a tanárok és az iskolarendszer, próbálj meg egy kettest összeszedni, és nem kell többet a képüket nézned.


/Tehát diszkalkulia és ilyen dolgok nem állnak fent nálad?/

2014. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!