Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyzolás miért olyan...

A nagyzolás miért olyan jellemző a fiatal férfiakra? Mennyire megbízható egy folyamatosan nagyzoló srác?

Figyelt kérdés

A páromnak én vagyok az első kapcsolata 21 évesen és mesélte, hogy gimiben végig nagyon kínosan érezte magát, hogy nem volt senkije/nem ment még át a fél városon. Társaságban folyamatosan cikizték azokat, akik még nem feküdtek le senkivel kb. 17 éves korig és persze mentek a sztorik arról, hogy ki kit hogyan döntött meg. Őszintén szólva ismerem a társaságot és mind hasonlóak voltak a páromhoz, kifejezetten önbizalom hiányos és pozitív visszajelzésekre vágyó fiúk, akik szerettek volna macsónak tűnni mások és maguk előtt.

Igen ám, de a gond az, hogy a párom, még mielőtt összejött velem, irtó meredek sztorikat talált ki és nem tudom, hogy ezek normális mértékű fantáziálgatások e. Példának okáért, volt egy lány, aki tetszett neki és eljutott odáig, hogy megszólítsa, beszélgettek 10 percet és ezt a sztorit minden haverjának úgy kürtölte szét, hogy szexeltek és a lány azóta is könyörög, hogy találkozzanak, mert halálosan beleszeretett. Vagy pl. kapott egy ékszert a nővérétől és amikor megkérdezték a suliban, hogy az honnan van, azt mondta, hogy egy lány az uszodában, ahová jár, a rajongója és ő ajándékozta neki azt, teljesen spontán. Még van jó pár ilyen sztori, de mindnek az a lényege, hogy ő egy született szexisten és lányok hada ostromolja. Ő ezeket főleg bizalomból osztotta meg velem, mert már ő is csak kiröhögi azt az énjét, de sok dolog önmagát is elárulta, pl. a tapasztalatlansága az ágyban/általában véve egy párkapcsolatban és ő maga volt ezekről kénytelen beismerni, hogy hát mégsem úgy volt az, ahogyan hallottam róla...


Én értem, hogy az már jó jel, ha képes magán nevetni és ha elmondja ezeket, de mivel én nem vagyok fiatal srác, ezért nem tudom, hogy ilyen mértékű nagyzolás még belefér az átlagba vagy ez már krónikus hazudozás? Mert nem mintha a múltban akarnék vájkálni, de nem tölt el örömmel, hogy akit szeretek, az képes emberek szemébe hazudni azért, csak hogy saját maga elhiggye.


2014. aug. 14. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Én általánosságban undorítónak tartom a hazudozást, de ebben az esetben haladásként fogható fel, ha beismerte neked, hogy nem igazán voltak azok a dolgok valósak.


Szerintem megbocsáthatod neki. Néhány év alatt rengeteget változunk, csak figyelj arra, hogy többé ne forduljon elő. Akkor lehetnek bajok. 19F voltam.

2014. aug. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem már több fiúm is volt, és nem jellemző ez, amit leírsz. Szóval igen, a jelleméről árulkodik ez a szokás, és nem a társadalmi státuszáról, koráról, neméről.
2014. aug. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Kisebbségi érzés kompenzálása.
2014. aug. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Második: én már többször futottam bele hasonló esetbe, lévén vannak bátyáim és nagyrészt fiúkkal barátkozom, de azért mégsem ilyen mértékben. Szóval ahogy észrevettem, rengeteg fiú nagyzol és beszél néha minősíthetetlenül, maximum nem mondják el később. De ez, amit leírtam, már nekem túlment egy határon.
2014. aug. 14. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Most is hazudik? ha nem akkor 1 gyerekes korszaka volt az életében amit kinőtt már. Kamaszok szeretnek hencegni egymásnak. Ennyi az egész. Felejtsd el ami történt, és koncentrálj a jövőtökre. Nem kell mindent olyan komolyan venni.
2014. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, sajnos kiderült, hogy a kapcsolatunk alatt is hazudott sok mindenről. Pontosabban nem nekem, hanem a haverjainak továbbra is, csak ezúttal már rólam és a kapcsolatunkról. Azóta szétmentünk...
2014. szept. 5. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodj meg lányban is van állandó hazudozó.

A lányok meg a barátnőik előtt akarnak bizonyítani.


Valószínű megfelelési kényszerben szenved...

Nem minden fiatal fiú nagyzol, csak a csorda szellem erős.

2014. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mi bajod az evolúció férfiakra szabott természetével?Az ég kék a fű zöld a fiúk meg nagyot mondanak a csajozós sztorijaikban-kivétel nélkül és ez a normális akármilyen furcsa.Ha megfigyeled a nők természetét akkor senki sem érti nekik miért a rossz fiú kell miért nem a jóravaló csendes házias srác.Ha a csajoknak a kamuzós dumagép jobban bejön-hát azt kapják.
2020. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!