Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az átlagos dolgozó emberek,...

Az átlagos dolgozó emberek, miért haragszanak azokra akik nem törvényesen élnek/és az ebből szerzett javaikat látva is módosak?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, mégpedig azért nem mert, egyrészt Ma ebben az országban máshogy nem lehet megélni jó színvonalon, ezért kell bűnözni. Másrészt aki rátermett és megmeri tenni az valahogy nekem nagynak tűnik a szememben.
2014. aug. 14. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert közvetett módon a becsületesek kárára teszi ezeket dolgokat.
2014. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Mert az átlagos dolgozó ember megküzd nap mint nap a megélhetéséért, és azért hogy valamije legyen, a "naplopó" törvényteleneknek pedig lobbizva az ölükbe pottyan minden, amit az követ, hogy lenézik a becsületesen dolgozót.
2014. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem abszolút nem zavar, de nem is irigykedem, vannak ilyen ismerőseim. Nem tudom irigyelni tőlük azt a javat, ami miatt nem alszanak nyugodtan és a nőjük is csak azért a jóságért van velük. Az egyik ilyen módos ismerősöm pl. épp a nem tom hányadik hónapját tölti előzetesben, miközben én itt iszogatom a vörösboromat és hülye kérdésekre válaszolok, majd ha megunom még eldöntöm mit csináljak, pedig dolgozó ember vagyok. Szóval az ilyen dolgozó emberek nem haragszanak rájuk, ha mégis, akkor baráti jó szándékból haragszanak, hogy miért nem volt elég ami van, miért kellett eddig eljutni? Most Ő is itt lehetne és borozgathatna velem. Ezért haragszom.
2014. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Én pl. elvből csak olyan dokihoz, fodrászhoz, kozmetikushoz járok, aki számlát ad. És tudod, miért? Mert ő is használja azokat az utakat, amiket csak én fizetek.


Aki mer adót csalni, az nem nagyobbnak tűnik a szememben, hanem szánalmasnak.


Én jó színvonalon élek "ebben az országban", mert okos vagyok, és tanultam sokat és jó szakmáim vannak, bár a hülyéknek tényleg csak a bűnözés marad. Ba dam tss!

2014. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Sün!! ***** válasza:
77%

Van egy utcával arrébb egy vállalkozó. 300 négyzetméteres ház, három nyugati autó, beadja a papírt a gyerekeinek, hogy kér Bursa Hungarica támogatást és mellékeli, hogy az egy főre jutó jövedelem az 35 ezer forint. Mivel csak néhány ezren élünk, a vezetés tudja ki kicsoda. Nem kapja meg a család a támogatást erre elkezdenek hőbörögni. Én rászorultam, megkaptam.


Én fizetek adót. Ha beteg vagyok elmegyek orvoshoz, majd a gyerekeimet járatom iskolába. Ez az államnak pénzébe kerül. A fizetésem töredéke a vállalkozóénak. Viszont több adót fizetek a közösbe. Amit mondasz ne haragudj de hülyeség. Ennyi erővel az ország már rég nem működne, ha nem lennének azért jóérzésű emberek, akik csak csak fizetnek, hogy nyugalomban éljenek. Mert még van lelkiismeretük. És attól mert valaki lop és azért jó neki, nekem azért még had ne legyen kötelező. Meg lehet élni jó színvonalon. Hiszen sokaknak sikerül törvényesen is. Csak erről nem beszélünk. A legtöbb embernek nem a keresete kevés, hanem az igényei nagyok.

2014. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez is mondjuk változó, hogy kinek hol kezdődik a bűnözés.


Egyrészt, azért az átlag dolgozó is szereti mindenkire akinek 10 forinttal több van, rámondani, hogy "bűnöző" meg hogy "benyalta magát"...de a saját előrelépése érdekében nem tesz semmit. Kedvencem mikor jönnek a fene nagy becsületességgel, aztán ha az első alkalma meglenne rá, ő is ugyanúgy megtenné ugyanazt mint a másik.


Viszont ugye, az igazán nagy bűnözők nagyban is csinálják, a befolyásukkal magukat juttatják előnybe egy olyan helyzetben ahol alapvetően verseny szféra lenne. Lásd politikusok között a sok mutyizás, meg haveroknak leosztott munkák...ezzel alapvetően hátrányba szorítja a többi dolgozót, vállalkozót.


Vagy még a segélyesek is...ülnek otthon, és pénzt kapnak a puszta létezésükre, míg a másik ember napi 8-10 órája elmegy a munkára.


Vagy ahogy már írták...már az egyetemen is elkezdődik ez a rendszer.


Pl nálunk alapból a Hallgatói Képviselet, aki elvileg a hallgatókért van, csak még inkább rombolja a kapcsolatokat, meg a fele öntevékeny kör is az ő működésük alatt fut, és ilyen-olyan címszóval nem kis pénzeket osztanak ki maguknak.


Vagy másik oldalról, gazdag ismerősök simán bekamuzzák a gyereket hogy nagyszülőnél él, és 47 ezer forintból tartják el magukat, hogy nehogy nekik albérletre kelljen költeni...csak épp ezzel kiszorítanak egy embert, aki tényleg rászorul.


Ez az alapvető gond a törvénytelen javakkal, ahhoz hogy megszerezd, közvetve/közvetlenül meg kell károsítanod valakit hozzá. De ezzel nem lehet mit csinálni, mindig lesznek akiknek nem elég az ami van, és többet akarnak.

2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én is azt mondom hogy az ember nem elégszik meg azzal ami van, pl aki szeretne medencés házban élni mondjuk 10 éven belül, hozzá egy prémium kocsival, de ezt nem tudja elérni törvényesen mert mondjuk nem szívsebész Németországban, isten tudja mennyi pénzért, akkor a reális és elérhető út csak a kiskapuk adta lehetőségek kijátszása lesz.


Ugye azt mondanom sem kell hogy kevés ember az olyan aki elvégezve egy főiskolát, tisztességes fizetést kap majd, amiből valóban jól fog élni.

2014. aug. 14. 15:36
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem haragszom rájuk, de nem is tűnik egyik sem nagynak a szememben, sőt! Engem úgy neveltek, vagy úgy születtem, nem tudom, hogy becsületesen éljek, így érzem jól magam és így vagyok nyugodt. Sokat tanultam és dolgoztam már életemben, nem kellett soha nyomorognom és nem érdekel a "jó színvonal", még írigykedni sem tudok azokra a nagymenőkre, másban keresem az élet szépségeit, nem a pénzben.
2014. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszom rájuk, mert a sors utoléri őket. Én szeretek becsületes lenni, mert így alszom nyugodtan, így tudok boldog lenni. Nem tudom elképzelni, hogy nem tiszta lelkiismerettel hogyan lehet vidáman élni, nekem ez nem menne. Inkább legyen medence nélküli házam, de legyek boldog és ne más kárán.
2014. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Eleve milyen emberek nevelhetik fel azokat, akik bűnözni kezdenek? na, pontosan. bűnözők.:D
2014. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!