Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudtok/szoktak elmondani...

Mit tudtok/szoktak elmondani úgy általánosan a németekről? Pl, mint, hogy a Svájciak pontosak, lehet, hogy nem igaz sokakra, de ezt mondják az emberek, szóval ilyesmiket.

Figyelt kérdés
Előre is kösz

2014. aug. 20. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A németek általában szeretik a rendet és a pontosságot.

A német vicc száraz és humortalan.

2014. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Itt élek DÉl-Németországban,közel a sváci határhoz.Igazából,minden modern nyugat európai országban elvárás a rend,és a pontosság.nem tudom ebben mi olyan extralarge dolog van.Jó magyarokat nem is veszem egy kalapalá.Amúgy a németek nem szárazok,sem hidegek.Nagyon segítőkészek,és barátságosak.Szóval aki szidja őket,hogy hidegek,és sótlanok,az most köpje magát szembe....


Talán a fiatal,tini korosztály akiket nem igazán tudok hová tenni.De érthet....gyerekek.


A németek nagyon élelmes nép,talán ez a legjellemzőbb vonás náluk.Mindent szelektíven szortíroznak,akár szemét terén,akár más.Ott ahol lakom mindenház előtt minimum 5-6más-és másszínű kuka van.Mindenbe más megy,Műanyag,Vas,Nejlon,Papír,BioMüll,és satöbbi...


Sehol egy szemét az utcán,szép udvar,házak,gondozott kertek mindenháztartásban.


Itt az összes műanyag,akár külás ásványvizes palackokért Pfand-ot betétdíjat számolnak fel.25euro cent,itt tényleg visszatudod váltani ha megittad az 1,25Literes Coka-Colat.


Másrészről,gyere ki nézd meg,hogyan élnek.Megérted,mirt is tartanak ők ott ahol....


Nekem már ez a HAZÁM.Nem fennhangon akarom mondani,de itt érzem jól magam.Persze,kinek hogyan.

2014. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze még mindig jöhetnek, sőt, de köszönöm, segítettek. Egy plusz kérdés még, hogy akkor a németeknek nincs valami nagy humorérzékük?
2014. aug. 20. 19:17
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Miért ne lenne? De ha nem beszéled pl a nyelvüket,ne is várd,hogy megnevettetnek.Lehet sokan így gondolják,de pokolian segítkészek,és BARÁTSÁGOSAK egyben.
2014. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ideköltöztem,a szomszédaim helybéliek (németek).

Már második nap,nekem előre köszöntek... aztn elkezdtek barátságosan kérdezgetni.(nyilván nekik se mindegy,ki él közvetlen mellettük).És abszolult jó indulatú dolgokkal tudom jelelmezni őket.Többynire nagyon higgattak,pl munkahelyen is.Ha elszarok valamit,nem leordítják a fejemet.hanem vígasztalnak,hogy következőre jobb lesz!itt azért a bíztatás,és segítőkészség is bőven megvan.Na pont ezt hiányolom a magyarokból.Akik csak áskálódni,meg újjal mutogatni,okoskodni tudnak a saját fajtájával is...Na mindegy :)

2014. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Hű de valakinek,nem tetszik a véleményem,biztos majd megpukkad az irigységtől :P nem baj pontozz csak le.
2014. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Dél-Németországban, a svájci határ környékén az emberek különösen barátságosak és segítőkészek, és különösen a bajorok nagyon szeretk a magyarokat is.


Észak-Kelet Németországban a porosz részen viszont végtelenül ridegek és elutasítóak.


Németország elég nagy ahhoz, hogy nehéz legyen általánosságokat írni, de mivel a kérdés erről szólt, tennék még egy próbát:


A németek rendszeretete olyasmikben is megnyilvánul, hogy (nagy általánosságban persze) ragaszkodnak a formaságokhoz. Például ebédidőben (déltől egy óráig) egyenesen szentségtörésnek számít dolgozni. :D Vagy vannak olyan pld szász területek, ahol illetlenség bejelentés nélkül átlátogatni a (különben nap mint nap látott, kötvetlen melletük lakó) szomszédhoz.


A humorérzékük szárazsága is elég közismert, sőt mondhatni legendás, és ehhez nyilván nem kell németül tudni, - elég ha az ember pld megnéz néhány (akár szinkronizált) német ún. "filmvígjátékot".

2014. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én Kelet- Németországba járok rendszeresen. Szerintem nagyon barátságosak, kedvesek, az eladók mindig mosolyognak , segítenek és ha vonaton utazok, akkor szinte mindig elkezdenek velem beszélgetni. Én kedvelem őket :)
2014. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Niedersachsenben is éltem.... és érdekes módon nekem nem tűntek sem ridegeknek sem parasztoknak.De jó,oké te így tapasztaltad meg.Nem is akarok vitatkozni,te dolgod,hogyan élted meg.Vagy nem tudom,kint élsz?Mert negatív szóbeszédekre nem szokás adni...
2014. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Leginkább Franfurt környéke érdekelne, hátha így könnyebb.

És köszi az eddigiket!

2014. aug. 20. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!