Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régen (középkor pl) miért...

Régen (középkor pl) miért voltak az emberek és az uralkodók ilyen kegyetlenül igénytelenek?

Figyelt kérdés

[link]


Elhiszem, hogy nem volt wc, de az utcára önteni, függöny mögé szarni, 10 év alatt 2-szer fürdeni azért mégiscsak rekord igénytelenség. Pedig a rómaiak, egyiptomiak igényesebbek voltak.

Miért volt ez?

Pláne az uralkodóknál. Komolyan, ha valaki belépett a francia király palotájába, akkor orrba vágta a kakaszag?

Meg a fejbőrük a paróka alatt önálló életet élt, és azt vakargatták.


Azért nem értem, mert aki sokáig nem fürdik, az már egy idő után megőrül a viszketéstől a sok kosz miatt, ami rárakódik. Ők nem? Vagy hogy?


Miért voltak ennyire igénytelenek?



2014. aug. 21. 22:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok erről?

Ti kibírnátok? :D

2014. aug. 21. 22:59
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Mások voltak az igények mint ma. Nem is volt ritka a halálozás.
2014. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is elgondolkodtam... Hogy a fényes francia királyi udvarban a dicső hölgyek bevonultak egy félreeső folyosóra a dolgukat végezni... S a divatot tekintve direkt voltak bolhagyűjtő kis ékszerek s szépen faragott fejvakargatók...


Én elég jól bírom a nem fürdést, ha nem izzaszt meg valami, nem dolgoztam a kertben meg semmi, képes vagyok alkalomadtán kihagyni egyet (bár ilyenkor hajlamos vagyok a következőt sokkal előbbre hozni). Többet semmiképp, pokolian érezném magam!!! Nem tudom, ez mennyire megszokás kérdése, de hát a fizikai dolgok megmaradnának... Az ember büdös, piszkos lesz egy idő után, a bőre csíp, viszket, tudomisén... Sosem próbáltam ki, milyen jópár napig nem fürödni. De hetek, hónapok, évek... Ez nekem felfoghatatlan. Jó, az ősember se fürdött naponta, nyilván, de valahogy akkor is fura nekem. Főleg, hogy az ősembernek, állatoknak ez sokszor nem is lehet másképp, de az előkelő hölgyek vagy urak, akik órákig várták a hajuk vagy ruházatuk elkészültét, igazán megengedhettek volna maguknak egy gyakori, illatos, meleg fürdőt... Szeretőjük, férjük is volt, csodás lehetett az ágyban...

2014. aug. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz :) A középkorban egyház tanítása szerint a tisztálkodás hiú dolog volt, a hiú ember pedig a pokolra jutott. Később a felvilágosodás korában már azért nem fürödtek, (lásd francia hölgyek), mert az emberek úgy gondolták, hogy a betegségeket (pestis, kolera stb) a víz terjeszti, a víztől lesznek betegek. Ezért használták a parfümöket.
2014. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem véletlenül nem volt divat az orális az szex xd
2014. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De ha valaki pl 2 hétig nem fürdik, vagy 3-4 hétig akkor már csíp, viszket a bőre, amibe belebolondul. A tetvekről, atkákról nem is beszélve.

A feneküket sem törölték ki nagywc után?


Én speciel nem gondoltam volna, hogy a királyok is ilyen szinten igénytelenek voltak.

2014. aug. 22. 16:15
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
aki sokáig nem fürdik annál beindul az öntisztulás. azt hiszem 4 hét után talán. amúgy meg ez volt a megszokott. te sem ábrándoztál volna annyiszor róla ha olyanokat hallottál volna hogy a gyakori fürdés elvékonyítja a bőrt pl. vagy épp azért mert bűn volt lemosni az Úr porát. igen, akkor még ilyen szinten nagy befolyása volt a keresztény egyháznak. ezt látták, ebbe születtek bele, szóval így álltak a dolgokhoz.
2014. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Az 1200-as évek elején még dúlt a középkori fürdőkultúra.

Nagy volt ott a szexuális szabadság is.

A bacik örültek ennek leginkább, a pestissel az élen kihalasztották a tisztálkodó csoportokat. A vizet messzire elkerülők élték túl azt a kort. A kutakban is hullák voltak.

A terjeszkedő törökök már tudtak valamit, hogy a hullahegyeket nem szabad szabadon hagyni, vagy jött a döghalál.

2015. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
ja dúlt a fürdőkultúra -csak nem itt :D
2015. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a fürdés hiánya még nem indok arra, hogy a folyosóra, ajtó mögé, nyíltan a palotába szartak, pisiltek, ürítettek.

Ha valaki bekanyarodott egy félreeső folyosóra, akkor kulakupacokat látott a padlón?


Miért voltak a királyok is ennyire disznók, igénytelenek?

2015. márc. 11. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!