Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is bűntudatotok van,...

Nektek is bűntudatotok van, amikor látjátok, ahogyan a szegény emberek élnek?

Figyelt kérdés

Én mindig elszégyellem magam, mert az én problémám az övékhez képest semmi.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak, amikor szembesültetek vele, milyen rossz körülmények között élnek egyes családok?


2014. aug. 23. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozom más problémáival.

szegények mindig vannak és lesznek,miért foglalkozzak az ő problémáikkal is

2014. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Aki akar, az tud is tenni a szegénység ellen. Csak ezek inkább sírnak, meg élősködnek. A többségük nem érdemli meg, hogy sajnáld őket.
2014. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs bűntudatom,mindenki a saját sorsa kovácsa.

ha gondom van,sokszor eszembe jut,hogy máséhoz képest mégse olyan nagy,és ez megnyugtat.

2014. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nincs módom nekik segíteni, mert én szívesen javítanék a helyzetükön, csak nekem sincs rá lehetőségem, mert nem vagyok gazdag.Ezenkívül nagyon dühös vagyok, hogy azok viszont akiknek módjukban és hatalmukban állna, hogy segítsenek, legtöbbjük semmit nem tesz, csak dőzsöl öncélúan és él, mint marci hevesen!Hiába, nem tud empátia, együttérzés kifejlődni abban, aki sosem tudta, mit jelent az, hogy nincs!
2014. aug. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgunk, hogy megítéljük, ki miért szegény! Bárki kerülhet nehéz helyzetbe akkor is, ha most még nagy lovon ül!Viszont ha van valami,amit nélkülözni tudunk, nem esik le agyűrű az ujjunkról szerintem, ha tovább adjuk annak, akinek nagyobb szüksége van rá!
2014. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem az dühít fel, hogy valakit ez a téma egyáltalán nem tud érdekelni + a kifogás, hogy "nem vagyok gazdag" ezért semmit sem tudok értük tenni.

Felelősek vagyunk egymástért, én ha tudok segítek azzal amim van, pedig gazdag sem vagyok. Önző a legtöbb ember, ez van, de valamiért nem tudom figyelmen kívül hagyni és egyszerűen dühít.

2014. aug. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bűntudat? Nem. De nagyon elszomorít a helyzet, mert ha az emberek nem lennének ilyen önzőek és ostobák már a kezdetektől fogva, akkor élhetnénk úgy is akár, hogy alig van különbség gazdagabb és szegényebb között, hisz ez a mi bolygónk, mi határozzuk meg, hogyan élünk...
2014. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ezt a "szegény vagyok, én nem tudok segíteni, de ha gazdag lennék akkor feltétel nélkül"... Akárhogy segíthet az ember a rászorulókon, ha akar!
2014. aug. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1.az a szomorú hogy az emberek többsége érzéketlen

2.és vannak akik el sem tudják képzelni, hogy valaki annyira szegény hogy ne tudjon segíteni a másikon.

3.aki valóben segíteni akar, nem itt hordja le a másikat, hanem tesz valamit.

2014. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőven elég bajom van ahhoz, hogy a saját életemet se tudjam normálisan élni. Nekem nincs energiám arra, hogy másnak a bajával foglalkozzak, leköt a sajátom.
2014. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!