Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a Vas és Zala-megyei...

Mi ez a Vas és Zala-megyei ellentét? A Vas-megyeiek mért sötét zaláznak, meg mért gondolják, hogy ők jobbak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Most mire gondolsz pontosan? Az említett megyék egyikében lakom, hasonlóról sosem hallottam még...
2014. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zalai vagyok, Mamám vasi származású, onnan elköltözött az ország másik felébe majd ide jött férjhez, ő is sötét zalaizik, de hogy miért igazából nem tudja, csak annyit mond hogy itt vezették be az országba legkésőbb az áramot.
2014. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, Zala megyébe vezették be legkésőbb az áramot, így este sötét volt, gyertyákkal világítottak. Ezért maradt meg a "sötét Zala" név.

Egyébként a fociba se szeretjük egymást, igaz nekem semmi bajom nincs a zalaiakkal, nagyon jó ismerőseim vannak onnan.

Egy Vas megyei.

2014. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fővárosból költöztünk Zalába és már korábban is hallottuk ezt, hogy setét Zala. Igazából először arra gondoltunk, hogy talán a sok erdő miatt. Később azt mondták, hogy az áram miatt, amit valaki mondott fentebb. Most már viszont simán el tudom képzelni, hogy a sok sötét ember miatt. Utálok ebben a megyében élni és remélem, minél előbb le tudok lépni.
2014. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy csak a Vas megyeiek mondják. Én szabolcsi vagyok, a sötét Szabolcs meg az egész országban ismert fogalom... (egyébként a megyenév és a megye szó közé nem kell kötőjel).
2014. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!