Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szólnátok, ha kötelező...

Mit szólnátok, ha kötelező lenne ilyen mikrochipet beültetni a kezetekbe?

Figyelt kérdés

[link]

Csak szerintem nem normális ez a dolog? Könnyebb azonosítás? Olyan nehéz előhúzni pár kártyát?


2014. aug. 26. 11:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tudod mit várok? Hogy a telefon NFC-chipjén keresztül történjen az azonosítás. NA az hasznos lenne.
2014. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Pontozzatok le, de szerintem hasznos lenne. Nem lenne több otthonfelejtett/elhagyott személyi, lehetővé tenné az egyszerű azonosítást. Ez a jövő.
2014. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is hasznos lenne. Agyamra megy már a sok jelszó, pin, felhasználónév, ügyfél azonosító meg mittoudomén mi.

Szerintem nagyon hasznos lenne egy egységes, egyedi azonosítási rendszer. Mondjuk a bankszámla hozzáférést továbbra is kóddal (+chippel) oldanám meg.

2014. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
67%
Utolsó válaszolónak: Hát ha neked az otthonfelejtett személyid felér a privát szféráddal, akkor hajrá!
2014. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az isten, hogy én belemenjek. Még a képtől amit a kérdező belinkelt is ráz a hideg. Azzal nem lenne bajom, ha lehetőség lenne és mások használnák. Csak kötelező ne legyen.
2014. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, hogy ilyet bevezessenek.
2014. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Aha, a könnyebb azonosítás... persze... aztán jön az, hogy "Minek bankkártya, csak egy chip, és nincs többé ellopott pénztárca!" - Komolyan van, aki azt hiszi, hogy csak azért akarnak mindent elektronikussá tenni, hogy a fogyasztónak könnyű legyen? Ugyan már. Azért, mert akkor mindenki rohadtul kiszolgáltatott lesz. (Bár már most is... Eszetekbe jutott már, hogy, ha minden atombombát beizzítana Putyin meg Obama, akkor...)Jók ezek a gépek, csak hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy nem maguktól működnek... Ez a jövő.(?)


U.i.: Az lesz. Először lehet, aztán ajánlott, aztán kötelező, aztán létfontosságú.

2014. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy mindenki azt hiszi, hogy az emberek érdekét nézik, mert ugye annyira törődnek velünk átlag emberekkel :D Ostobák vagytok, ti vagytok azok akik mindent felpakolnak a közösségi oldalakra, aztán csodálkoztok, ha tudnak rólatok mindent... Vicc az egész, a közösségi oldalak is csak erre jók. Erőfeszítés nélkül, pénzkidobás nélkül a lehető legtöbb információ a legtöbb emberről...
2014. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is hasznos lenne, de én csak akkor mennék bele, ha megbizonyosodhatok afelől, hogy nincs benne semmi nyomkövető és egyéb.


Ha csak egy sima adathordozóról van szó, akkor szerintem rendben van a dolog.

2014. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

én ezt preferálom:

[link]

egyik fülön elfér a személyi adatok, másikon meg a kocsid papírjai.

priusz mellé kolomp is jár.


komolyra fordítva:

sosem lesz kötelező demokratikus(!) országban, mert:

-sérti a szabadsági jogokat

-sérti az egészséghez való jogot

-biztos vannak emberek akik szervezete alkalmatlan is az implantálásra


mivel magyarországon diktatúra épül, itt is elképzelhető a jövőben.

izraelben már most kiiktatták a készpénzt, így könnyebb monitorozni az embereket.

2014. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!