Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi számít emberi értéknek?

Nektek mi számít emberi értéknek?

Figyelt kérdés
Kicsit jártam a modell világban, ott a szépség az érték, más nem számít. Aztán elmentem egyetemre, ott a tudás az érték, más nem számít. Nekem egyik se jelent semmit. Nem tudok tisztelni valakit azért, mert diplomás, vagy mert doktor, pláne nem azért, mert szép. A szépség genetika, meg némi ráadás, a tudás szintén, bár ezt szeretik elfelejteni, van aki több információt képes befogadni, van aki kevesebbet, ez is csak adottság. (persze szorgalommal sok minden elérhető, és azt tisztelem is) Nekem az számít, hogy a másik, mekkora szeretettel tud embertársaihoz és az állatokhoz fordulni. Ezen kívül, hogy milyen papírjai vannak, vagy hány foga, nem érdekel. Úgy érzem egyedül vagyok ezzel, mert bár a szépségkirálynőket "trendi" cikizni, azért a papíroktól a legtöbb ember elájul, pláne, ha előtte van egy Dr. Neked mi számít értéknek?
2014. aug. 29. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Az intelligencia (nem iskolázottság, hanem józan ész, tiszta észjárás, logika, ilyesmik), a szeretet, a szorgalom és a humor.

A szépség semmi, idővel megkopik, az iskolázottság sem jelent semmit, mert attól még lehet valaki kőbunkó és átgázoló.

2014. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de pl. az intelligencia neked miért számít? Miben más a szépségnél? Idővel sajnos az is megkopik, az is örökölt, az egyén nem tehet érte sokat, nem rajta múlik, csak egy adottság. Miért fontos ez neked? (eszemben sincs provokálni, komolyan érdekel)
2014. aug. 29. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Jóindulat (szeretet), humorérzék, kitartás, szorgalom és általában ezeket nézem egy emberben leginkább.
2014. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok :)

Azért fontos számomra az intelligencia/józan ész, hogy lehessen miről értelmesen beszélgetni. Fontos, hogy bele tudjon gondolni abba egy ember, hogy amit a média/reklámok szajkóznak, az hülyeség, manipuláció (főleg a reklámok).

Hallgasson az ember a józan eszére, ne mindig mások befolyásolják.


Igen, igazad van abban, hogy az is megkopik egy idő után, de azért a szépségünk előbb kopik el, minthogy "szenilisedni" kezdjünk időskorunkra.

2014. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Szeretet!

Nekem ebben az 1 kis szóban minden bene van.


A szeretet : az õsszintesėget hozz magàval,türelmet,jósàgot, alàzat,

törödėst a màsok irànt,a

szeretet megbocsàjt,bėkesėget, ės mėg sorolhatnàm.



Bàr milyen lehet 1 ember ha nincs benne szeretet hiaba van penze jol iskolaztatva stb... ha nincs benne 1 csepnyi szeretet akkot elėgė egy megkeseredett ember lehet.


Ha nincs valakiben szeretet akkor hazudik,fajdalmat okoz,csalodàst,tiszteletlen,lenėzö az emberekel szemben,magat magasztalja,ėrdek ember....

2014. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves ötös! Kb. pont azt írtad le, amit én is gondolok. Kedves első! Köszönöm az újabb választ, és hogy nem vetted sértésnek a "kekeckedésem". Én azt gondolom, hogy akit a szeretet vezérel, az a mozgatórugója, az megtudja különböztetni a jót a rossztól, pl. a reklámok esetében is, és ez nem intelligencia kérdése. Illetve, de, csak nem értelmi, hanem érzelmi. :) A tudásunk meg szerintem épp úgy kopik, legalábbis egy átlag emberé, csak kevésbé látványos. Azért egy 20 éves meg egy 40 éves közt elég nagy a különbségek vannak a tanulás gyorsaságában, az agy kapacitásában és a memóriában is. Az agy is fárad, épp, mint a bőr (ráncok) a haj (pigmentek) stb. csak nincs szem előtt. Szeretetet adni viszont épp ugyanúgy lehet 3, mint 93 évesen. Bocsánat, tiszteletben tartom a véleményed, csak "megvédtem" az álláspontomat, remélem nem sértettelek meg ezzel, nem volt szándékom! És még egyszer köszönöm, hogy visszanéztél és válaszoltál! :)
2014. aug. 29. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vettem sértésnek, kekeckedésnek :)

Megértem a Te álláspontotad is, mert jogos, hogy ha a szeretet vezérel, meg tudjuk különböztetni a jót a rossztól. Viszont akkor a példáimat be is lehet sorolni alá. A humort, a szorgalmat, a józan észt, nem? Vagy ennyire már ne bonyolítsuk? :D

2014. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
No, lássuk. A humorral, sokan gyógyítanak, így ez már át is ment a "rostán". A szorgalom magáért beszél, világot mozgathat meg, rendszerint előre visz, már ha nem egy atombombán ügyködik épp valaki. :) Őt is bevehetjük a kalap alá. A józan ész...na ez nehéz, mert a szép magyar nyelvünkben ez kicsit megfoghatatlan fogalom, pedig mindenki érti mire gondolsz. Ezt most nem tudom megmagyarázni, de tudom, hogy nagyon hasznos, csak nekem ettől még nem lett érték, de majd gondolkozom rajta. Na, nagyjából kiegyeztünk, küldök Neked egy virtuális kézfogást, és köszönöm az indulatmentes eszmecserét! :)
2014. aug. 29. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


*elfogadja a kézfogást*

2014. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jóindulat, kedvesség, elfogadás, megértés, segítőkészség, némi humorérzék sem árt.
2014. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!