Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a cápafóbiám?

Hogyan győzzem le a cápafóbiám?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam, ha egy nagy fehér cápáról látok valahol lépet a neten, főleg ha tátva van a szája. Nem bírok odanézni és önkéntelenül is hátrébb megyek az asztaltól meg ilyesmi. Nagyon régóta megvan már. Egyébként pókfóbiám is van, annak is jó lenne már pontot tenni a végére.

2014. szept. 8. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
simogass feher capat. az segit.
2014. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás az ha olvasol róluk. Na de nem a rémhíreket! Hanem értelmes, tudományos szövegeket amik a cápák anatómiájával meg hasonlókkal foglalkoznak. Aztán rájössz, hogy hú milyen érdekes és izgalmas állatok és akkor már nem is lesz olyan ijesztő.

A pókoknál is ugyanezt javaslom. Kisgyerekként én is féltem tőlük, de aztán elkezdtem olvasni róluk, megtudtam, hogy milyen hasznosak az emberek számára, stb. és megszerettem őket.

2014. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 jjj235 válasza:
74%
Üdv! Én is hasonló cipőben járok/jártam. Általános iskola alsó tagozatában még a cápa képét is le kellett ragasztani, pedig inkább hasonlított egy csukára. Én egy dologra tudom visszavezetni a fóbiámat. Bárminél megijedünk, a szívünknél érzünk hirtelen szorítást, mondván: "majd kiugrik a szívünk". Nálam a cápánál más az érzet. Egy olyan érzés ér tátott szájú cápánál, mintha derékban kettévágnának, így arra tudok gondolni, hogy előző életemben kettéharapott egy cápa, és az utolsó emlékem abból az életből a tátott szája. Ez azért furcsa, mert nem vagyok egy reinkarnáció hívő, de a félelem módja és oktalansága, hiszen nem találkoztam sose cápával, erre utal. Persze ez az én fóbiám magyarázata, nálad lehet, hogy teljesen másra vezethető vissza. Én biztos vagyok benne, hogy az esetemben ez velem marad, hiszen rengeteget olvastam már róluk, róluk szóló természetfilmeket nézek, de a "derékbavágó" érzet mindig ott van.
2015. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod. Én a reinkarnációban szintén nem hiszek. De borzalmasan félek tőlük még mindig.

Nekem sem szorul össze a szívem, inkább olyan érzésem van mintha meg akarna enni. Lenyelni, vagy ilyesmi. :/

2015. júl. 1. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!