Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem nincs személyiségem....

Úgy érzem nincs személyiségem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már rég óta érzem ezt, de most kezdek ráébredni mennyire így van. Egyszerűen nem tudok dönteni. Pl ha elmegyek vásárolni sose tudom melyik ruhát vegyem meg, melyik tetszik. Általában mindig a nővérem segít ebben. Akkor amikor a szobámba kerestem új szekrénysort, akkor sem én találtam meg a megfelelőt. Első éves egyetemista lettem. Ülök az órán, de amikor valami kérdést feltesznek számunkra, nekem nem jut eszembe semmilyen válasz. Hiába töröm a fejem. Persze, amikor valaki felszólal, nekem csak azon jár a fejem, hogy nekem ez miért nem jutott eszembe. Ezért se szeretem az ilyen órákat, amik ilyen beszélgetősek, mert egyátalán nincs semmilyen önálló gondolatom. Ha pl felszólítanak csak nézek, mint Rozi a moziba, és csak a "nemtudom" válasz jut, míg más már majd kiesik a padból hogy elmondhassa a véleményét.Kaptunk egy házit is beadandónak de ahhoz sincs ötletem mir írjak erről a témáról két oldalon keresztül. Olyan elveszettnek érzem magam, mintha agyatlan lennék. Valaki másnak is van hasonló tapasztalata?

2014. szept. 15. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Személyisége mindenkinek van. Neked is. Kicsit döntésképtelen vagy, nyilvánosság előtt leblokkolsz, talán szorongsz is.
2014. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, személyisége mindenkinek van inkább azt mondanám önismereted és kiforrott ízlésvilágod és fantáziád nincs.

Próbálj meg keresni önismeret fejlesztő köröket, könyveket bármit.

Talán egy kicsit még gátlásos is lehetsz.

Sokat segítene rajtad - akármennyire is a nehezedre esik - ha társaságba járnál, minél többet és ismerkedj beszélgess sokat. Menet közben formálódik az ember.

Begubózva csak állsz egy helyben.

2014. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én járok társaságba. Vannak barátaim is. Egyszerűen csak vannak számomra ezek a gátak, amivel nemtudok mit kezdeni. beszélni róla meg nem tudok :( Ami azt illeti, sajnos télleg szorongok egy picit.
2014. szept. 15. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!